Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Neo: limit podłączania komputerów
Autor Wiadomość
podi 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 7
Wysłany: 03-10-2008, 18:31   Neo: limit podłączania komputerów

Witam,

Mam bardzo proste pytanie a nie mogę znaleźć odpowiedzi na stronie TPSA. Czy biorąc nową neostradę 1mbps z Liveboxem mogę swobodnie podłączyć 3 komputery w domu? Czy jest to dozwolone?

Znajoma prosiła mnie o pomoc, szukałem info na stronie tpsa i nie udało mi się. Prawdpodobnie jest gdzieś to napisane, ale mam nadzieję, że to pytanie jest banalne dla kogoś kto siedzi w tym temacie:).

Drugie pytanie: Niestety ani Aster, chello (Tele2 omijam szerokim łukiem) ani inne kablówki w do jej domu nie dochodzą. Uważam, że Neo będzie bezpieczniejszą i stabilniejszą opcją (pod względem niezawodności działania i komfortu użytkowania) niż porównywalne parametrami i cenowo oferty prywatnych providerów. Wiem, że jeden drugiemu nie równy, ale czy zgadzacie się z moją tezą ?

dzięki,
Łukasz
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-10-2008, 19:24   

Cytat:
Mam bardzo proste pytanie a nie mogę znaleźć odpowiedzi na stronie TPSA. Czy biorąc nową neostradę 1mbps z Liveboxem mogę swobodnie podłączyć 3 komputery w domu? Czy jest to dozwolone?
Tak jest dozwolone.

Osobiście polecam zakupić własny ruteromodem zamiast dzierżawić od nich.

Cytat:
niż porównywalne parametrami i cenowo oferty prywatnych providerów.
kogo konkretnie masz na myśli ?

Cytat:
bezpieczniejszą i stabilniejszą opcją (pod względem niezawodności działania i komfortu użytkowania)
neostrada do zbyt komfortowych nie należy, czas potrzebny na usunięcie awarii też jest dość długi - ale nie wiem z czym mamy ją porównywać
  marekd@jabberpl.org
 
podi 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 7
Wysłany: 03-10-2008, 22:41   

Marek napisał/a:

Osobiście polecam zakupić własny ruteromodem zamiast dzierżawić od nich.


teraz w promocji jest chyba 2,44zł przez 6mcy oraz 10zł przez następne, więc w sumie nie tak drogo. Nie zdążyłem doczytać co się dzieje z tym liveboxem po upływie umowy (12mcy?). Zostaje na własność czy trzeba go spłacać ? (jeśli tak, to jak długo?)

Cytat:
kogo konkretnie masz na myśli ?

Nie za bardzo się orientuję, ale ta znajoma chce się właśnie uwolnić od takiego prywatnego providera, gdyż już przez długi czas toczy z nimi wojny.

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi!
Łukasz
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-10-2008, 23:09   

Cytat:
teraz w promocji jest chyba 2,44zł przez 6mcy oraz 10zł przez następne, więc w sumie nie tak drogo. Nie zdążyłem doczytać co się dzieje z tym liveboxem po upływie umowy (12mcy?). Zostaje na własność czy trzeba go spłacać ? (jeśli tak, to jak długo?)
To wynajem a nie raty.
  marekd@jabberpl.org
 
podi 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 7
Wysłany: 04-10-2008, 11:41   

Marek napisał/a:
To wynajem a nie raty.


Dzięki, teraz już wszystko wiem.
 
 
Bayron 
light master

Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 60
Wysłany: 04-10-2008, 12:12   

Marek napisał/a:
Cytat:
Mam bardzo proste pytanie a nie mogę znaleźć odpowiedzi na stronie TPSA. Czy biorąc nową neostradę 1mbps z Liveboxem mogę swobodnie podłączyć 3 komputery w domu? Czy jest to dozwolone?
Tak jest dozwolone.

Osobiście polecam zakupić własny ruteromodem zamiast dzierżawić od nich.

ale jezeli sie nie znasz na routerach, nie wiesz gdzie sa logi, jak wejsc do niego, to nie licz na pomoc od 0800102102...

Marek napisał/a:

neostrada do zbyt komfortowych nie należy, czas potrzebny na usunięcie awarii też jest dość długi - ale nie wiem z czym mamy ją porównywać

24h, jak wiecej konsultant powinien cie poinformowac, ale oni niestety nie maja kontaktu z monterami (ktorzy wieleee razy olewaja sprawe)
 
 
raf49 
Klikacz

Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 5
Wysłany: 04-10-2008, 12:27   

Witam co do niezawodności neo to powiem że byłem ich klientem przez ostatnie 4 lata i nie miałem przez ten okres żadnej ale to zadnej awarii jakość usług z mojej perspektywy jest bardzo dobry co do modemoroutera to proponuje zakup własnego ogólnie opinia o liveboxie jest zła podobno często łapie zwiechy ja osobiście korzystałem z edimaxa AR-7084gA i byłem bardzo zadowolony posiada 4 wyjścia sieciowe i wifi.Z neo przesiadłem się tylko ze względu na cenę i brak możliwości podniesienia prędkości w neo.chello pod tym względem bije tepse na głowę.
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,55 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: