Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak elektronicznej faktury od UPC
Autor Wiadomość
0bEiN 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 408
Wysłany: 19-08-2008, 14:16   Brak elektronicznej faktury od UPC

Witam!

Mam kolejny problem z fakturami od UPC. Miesiąc w miesiąc przychodzą mi korekty za błędne naliczenia na fakturach. Dziś poprzez poczte polską dostałem korekte do faktury lipcowej. Według mnie korekta jest w ogole źle wystawiona. Nie mam siły sie użerać co miesiąc z BOK i zaczełem płacić im tyle ile powinienem (znaczy nie tyle ile dostaje na fakturach, a co później jest korektowane - tylko tyle ile wynika z umowy jaką z nimi podpisałem). Ostatnia korekta dotyczy kanałów premium, które dostałem na miesiąc za free, a za które policzono, a następnie cofnięto mi opłatę, ale nie o tym chciałem tu pisać.

Otórz chciałem zapłacić za sierpień, ale faktury za sierpień szanowne UPC w ogóle mi nie wystawiło. Faktury otrzymuje drogą elektroniczą. Mimo tych całych złych naliczeń, korekt i tego że co miesiąc płace tyle ile się należy za NET + 50% TV saldo które widnieje po zalogowaniu się na strone z fakturami zdaje się zgadzać. Chciałbym zapłacić tą kwotę, ale nie mam za sierpień faktury. Zadzwoniłem w końcu do BOK i tam powiedzieli mi że faktura elektroniczna nie będzie wystawiona i najlepiej żebym mimo tego zapłacił widniejącą w saldzie kwote. A to że nie ma faktury to nie zwalnia mnie wcale od opłat. Ja rozumuje trochę innaczej - jeśli nie przychodzi faktura to na podstawie czego mam płacić? Co wpisać w tytule przelewu jak nie mam numeru faktury? Co radzicie w takiej sytuacji zrobić?

Pozdrawiam
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 19-08-2008, 14:40   

0bEiN
proszę potwierdź mi swoje dane na PW
postaram się pomóc
TePeO
 
 
Józek 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 148
Wysłany: 19-08-2008, 16:09   

0bEiN napisał/a:
Chciałbym zapłacić tą kwotę, ale nie mam za sierpień faktury. Zadzwoniłem w końcu do BOK i tam powiedzieli mi że faktura elektroniczna nie będzie wystawiona i najlepiej żebym mimo tego zapłacił widniejącą w saldzie kwote. A to że nie ma faktury to nie zwalnia mnie wcale od opłat. Ja rozumuje trochę innaczej - jeśli nie przychodzi faktura to na podstawie czego mam płacić? Co wpisać w tytule przelewu jak nie mam numeru faktury? Co radzicie w takiej sytuacji zrobić?


Co innnego gdy faktura jest wystawiona, ale nie można ci jej dostarczyć, (strajk poczty itp.) a co innego żądanie zapłaty z równoczesną odmową wystawienia faktury. NIE PŁAĆ!
Ustawa kodeks karny skarbowy .
Art. 62. § 1. Kto wbrew obowiązkowi nie wystawia faktury lub rachunku za wykonanie świadczenia, wystawia je w sposób wadliwy albo odmawia ich wydania,
podlega karze grzywny do 180 stawek dziennych.
§ 2. Kto fakturę lub rachunek, określone w § 1, wystawia w sposób nierzetelny albo takim dokumentem posługuje się,
podlega karze grzywny do 240 stawek dziennych.
_________________
 
 
0bEiN 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 408
Wysłany: 20-08-2008, 15:24   

Przy odrobinie dobrej woli jednak można sprawę szybko wyjaśnić bez konieczności osobistego stawiennictwa w siedzibie firmy. Wielkie podziękowania dla TePeO za interwencję! Brakująca faktura wraz z ewentualną korektą ma przyjść za pośrednictwem poczty polskiej. Niestety ten przypadek kolejny raz utwierdza mnie w przekonaniu, że telefonicznie poprzez BOK nie można niczego załatwić, a porady których udzielił mi pracownik BOK udawadniają że pracownicy telefonicznej obsługi klienta są w znakomitej większości zupełnie niekompetentni... Temat do zamknięcia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: