Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z netem 10mb i p2p
Autor Wiadomość
Zann 
Klikacz

Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 9
Wysłany: 10-08-2008, 23:39   problem z netem 10mb i p2p

Posiadam lacze 10 mb modem router netgear wpn824v2 do tego modem i problem wyglada nastepujaco : gdy mialem lacze 2 mb ( nie mialem modemu podpietego do routera) moglem sciagac nawet 2-3 filmy na raz w bearshare i stronki chodzily normalnie nie ladowaly sie dlugo a gdy teraz posiadam lacze 10 mb to owszem sciagajac z niektorych stron widac roznice ze sciaga sie o wiele szybciej ale gdy probuje sciagnac cos w bearshare wyglada to juz inaczej, a mianowicie :
transfer wedlug bearshare dochodzi max do 2 mb co i tak jest sukcesem w moim przypadku ale mniejsza z tym sciaga mi sie zamiast 4-5 mp3 na raz to jedna i na dodatek gdy tylko sciagam cos nim strony tak tragicznie "mula" ze musze czekac okolo minuty zeby sie wlaczylo google ... wyglada to tak jakby bearshare pozeral calego neta = 10 mb na sciaganie jednej mp3 transferem 30 kb/s przez pare minut ..... Dlaczego tak sie dzieje ?

p.s nie mam wlaczonych zadnych zapor ani antywirusow itd itp

Prosze o pomoc lub jakies rady
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 11-08-2008, 01:39   

Masz w routerze opcje ustawienia priorytetów dla pasma?
Jezeli nie to ściągnij jakiś program (poszukaj na google) do tego i ustaw sobie najwyższy priorytet na HTTP.
Masz w BS ustawione jakieś limity transferu? Nie jest przypadkiem tak, BS pożera cały upload i dlatego zapycha łącze?
Masz w routerze przekierowany port, który używasz do P2P?
 
 
wujek 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 82
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 11-08-2008, 06:43   

Mnie to wyglada na Windowsa XP z limitem nawiazywania polaczen w ilosci max. 10 na sekunde. Mialem tak z uTorrentem, ssal 5k a stronki mulily jak jasny pierun.

Sprobuj sie posilic tym:

http://www.lvllord.de/dow...atch223d-en.zip

zadbaj zeby service pack nie przywrocil zmienionego pliku (tcpip.sys)

Dla podejrzliwych, tutaj na stronce jest tez opisane jak recznie to zmienic. Od siebie moge dodac ze ww. programik postawil na nogi P2P na moim XP i nic juz nie zamula.
 
 
 
mgregor 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 89
Wysłany: 11-08-2008, 09:07   

Plik zawiera riskware/malware. Lepiej uzyc jakiegos Antispy i zwiekszyc ilosc polaczen.
 
 
Zann 
Klikacz

Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 9
Wysłany: 11-08-2008, 11:09   

w bearshare upload mam wylaczony download ustawiony na maly 1024kb/s w routerze nie mam ustawien priorytetow dla pasma a z tym przekierowaniem portu nie do konca rozumiem bo jezeli uzywam do bearshare portu 6348 to mam chyba wejsc w port forwarding ?

starting port ustawic na 6346 i ending tez ?

a co do server ip adress to wpisac swoj ip czyli 192.168.1.2 czy ip serwera czyli 192.168.1.1 ?





nie wiem czy te porty dobrze przekierowalem ale przed zrobieniem tego w bearshare bylo takie cos :





a po niby tym przekierowaniu jest takie cos :



czy w tym drugim przypadku jest wlasciwie ?
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 11-08-2008, 12:46   

Tak, teraz jest przekierowany prawidłowo, ale jeżeli upload masz całkowicie wyłączony to się nie dziw, że Ci słabo ściąga, bo P2P polega na udostępnianiu plików, które się ściąga.
Jakby tak każdy upload wyłączył, to P2P by umarło i musiałbyś chodzić do sklepu i stamtąd ściągać pliki. :lol:
I, jeżeli tego nie zrobiłeś, to zwiększ sobie liczbę jednoczesnych połączeń TCP - koledzy wyżej opisali jak to zrobić.
 
 
Zann 
Klikacz

Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 9
Wysłany: 12-08-2008, 10:19   

przyznaje ze po sciagnieciu tego pliku od wujek i po przkierowaniu portu bearshare mniej zamula strony i szybciej sciaga z tego co widze tyle ze wciaz jeszcze te strony nie dzialaja tak jak powinny nie moge znalezc jakiegos sposobu w necie na zwiekszenie tego priorytetu dla HTTP ....

Wie ktos moze jak to zrobic jakims prostym sposobem ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: