Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy wy tez macie na polsacie reklame upc ?
Autor Wiadomość
AtoMan 
plus master

Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 478
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-06-2008, 22:50   

Nie, nie tylko wtedy. Na zwykłych programach też.
_________________
 
  atoman@chrome.pl
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-07-2008, 22:32   

Zauważyłem ostatnio jeszcze inną znacznie większą ale i bardziej zakamuflowaną ingerencję w przekazywane programy.
Zauważyłem to już dawno (kilka miesięcy temu) ale nie chciałem pisać póki nie będę pewien - a że nie oglądam telewizji zbyt często a reklamy jeszcze żadziej trochę czasu minęło zanim udało mi się to rozpracować.

Na kanałach z serii discowery i podobnych (national geographic również) zauważyłem, że reklamy upc pojawiają się w dziwny sposób - niby to jest zwykła reklama telewizyjna w zwykłym bloku reklamowych ale... poprzednia reklama przed niązazwyczaj się nie kończy tylko zostaje przerwana w losowym momencie, po reklamie upc jest jeszcze tylko 1 reklama w jakiś sposób łącząca się z nią tematycznie (np reklama filmu) a potem koniec, lądujemy w środku programu, brakuje planszy mówiącej o zakończeniu reklam i kilku sekund samego programu, albo jeśli mamy szczęście lądujemy w połowie zapowiedzi jakiegoś programu.

Jakie wnioski można z tego wyciągnąć ?

Dodam jeszcze, że reklamy te nie pojawiają się całkiem losowo, zjawisko to zachodzi tylko o pełnej godzinie lub o pełnej połowie godziny - wtedy najłatwiej przewidzieć kiedy skończą się reklamy i zacznie program (programy na discowery zaczynają się zazwyczaj o pełnej godzinie i albo trwają pół godziny albo nawet jeśli są dłuższe to druga przerwa reklamowa kończy się „o wpółdo” w innych mniej przewidywalnych przerwach to sie nie zdarza).

Całości obrazu dopełnia treść reklam - jest to zamów internet, telefon, zmień internet na szybszy, usługa będzie Ci się bardziej opłacała w pakiecie, kup program dodatkowo płatny - wszędzie zakładają, że telewizję już u nich mam.

Wiem, że to co napisałem wygląda nieprawdopodobnie (gdybym pół roku temu przeczytał to co teraz napisałem pewnie bym nie uwierzył) ale wiedząc czego szukać więcej osób popatrzy i może ktoś jeszcze to zauważy.
Reklama nie jest zbyt często, oglądając te programy jakieś 15 godzin w miesiącu naliczyłem 3
Ostatnio zmieniony przez Marek 29-07-2008, 23:05, w całości zmieniany 1 raz  
  marekd@jabberpl.org
 
AtoMan 
plus master

Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 478
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-07-2008, 22:36   

Łał. Na takie coś dobrze byłoby mieć dowody w postaci nagrań ;-) Brzmi to ciekawie.

A jeszcze co do napisów, na marginesie - rozwala mnie osobiście, kiedy na Nick Polska w "Okienku" są fatalne zakłócenia satelitarne (niestety dość częste), a tekst z jakiegoś 8-bitowca leci dalej jak gdyby nigdy nic :P
_________________
 
  atoman@chrome.pl
 
szewol 
light master

Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 143
Wysłany: 29-07-2008, 23:22   

Też to zauwazyłem jakiś czas temu. Także na CNN.

Mam wrażenie, że wszystko jest legalne i wynika z umów. Trzeba by dowiedzieć się kto sprzedaje w Polsce reklamy na Discovery. Być może to sprawka samego nadawcy, który puszczajać sygnał do kilku krajów jednocześnie w Polsce wtsawia polskie reklamy.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-07-2008, 23:42   

Nie wiem co na to firmy które wykupiły te zasłonięte (również polskie!) reklamy.

Mi osobiście zasłanianie jednych reklam innymi zupełnie by nie przeszkadzało gdyby nie zasłaniali również tego co jest bezpośrednio po nich.
  marekd@jabberpl.org
 
Adamek2004 
easy master


Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 49
Skąd: Tychy
Wysłany: 30-07-2008, 05:14   

Mnie reklamy ogólnie zasłaniają treść programu czyje by one nie były. Jednakże zastanawia mnie fakt czy jakby ktoś nagrał taki blok z "włożoną" reklamą i wstawił, powiedzmy, na youtuba, czy przypadkiem nie rozpętałoby to burzy . Teoretyczne reklamodawca, który zapłaciła grubą kasę za reklamę, traci potencjalnych klientów będąc dla nich nie widoczny.

Hmm pod rozwagę ;)
_________________
 
 
 
Tomy 
light master

Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 78
Wysłany: 30-07-2008, 10:30   

Z tymi reklamami UPC jest tak jak mowicie - ale pojawiają się one także np na ... CNN
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-07-2008, 14:21   

Ale wy macie rekleks.... ja odkad pamietam to z 2 lata juz widze te reklamy jak nie wiecej..
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-08-2008, 20:07   

Mam ją dzisiaj punktualnie o 20tej na national geographic, długa ponad minutę ale tylko jedna, nawet nie bawili się w maskowanie czegokolwiek bo normalne reklamy mają teraz znaczek w rogu a ta nie miała, bardzo wyraźnie widać. Co więcej zaczynał się akurat program który już wcześniej kiedyś widziałem dzięki temu wiem ile zostało zasłonięte.
  marekd@jabberpl.org
 
0bEiN 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 408
Wysłany: 09-08-2008, 21:37   

@Marek: masz możliwość wrzucenia tego do sieci na youtube, rapidshare etc? Chętnie bym to zobaczył bo też mi się coś przypomina że kiedyś coś takiego widziałem, ale ostatnio jakoś nie udało mi się wypatrzeć.
 
 
AtoMan 
plus master

Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 478
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-08-2008, 21:40   

Powiem tak, miałem wrażenie, że podobnie było na Nicku w okienku (jedyna reklama bez loga!), ale wyglądało to inaczej i każe sądzić, że nie w tym przypadku:

- normalne kreskówki - logo Nick, co jakiś czas rozwija się w Nickelodeon, znika, i pojawia się "efektem kleksa" - tego już nie ma, zmieniło się niedawno
- reklamy - przed reklamami gaśnie, po czym się zapala... ale nie-animowane, za to półprzezroczyste o.O po reklamach gaśnie zanikająco...
- ...pojawia się reklama UPC bez loga
- po czym koniec reklam i pojawia się normalne logo.

Pokręcone.
_________________
 
  atoman@chrome.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: