Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Numer SID
Autor Wiadomość
Sturmovik 
Klikacz


Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 9
Wysłany: 29-04-2005, 16:58   Numer SID

Stytuacja przedstawia sie tak ze nie bylo mnie podczas instalacji. Majster :evil: ktory zakladal chello zamiast zalogowac mnie wedlug danych podanych na zalaczonych dokumentach<regulamin, faktura> SAM wymislil nazwe uzytkownika i haslo i tak mnie zalogowal a te cenne dane zachowal dla siebie uprzednio nigdzie ich nie zapisujac :evil: tak wiec nie mam dostep ani do poczty ani do licznika ani do innych uslug chello :evil: a pytacjac sie rodzicow o te haslo i login powiedzieli ze majster nic nie mowil tylko to "że to nie bedzie mu potrzebne" :mrgreen: tak wiec pozostaje mi do niego zadzwonic jutro " halo dzwonie bo wiaze sie z takim problemem....." ehhee :lol:
Ostatnio zmieniony przez Sturmovik 29-04-2005, 21:30, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-04-2005, 17:41   

Na jednym z papierów, który dostałeś podpisując umowę.
 
 
topiq 
easy master


Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 40
Skąd: Wa-wa - Grochów
Wysłany: 29-04-2005, 19:05   

SiNuS jak zwykle pomocny... Zadzwoń najlepiej do BOK czy na numer 9480. Co do licznika nie miałem problemu z dostępem świeżo po instalacji chello ani po reinstalacji Windy XP. A hasło na początku jest zawsze takie samo i wierz mi obszukałem i przeczytałem każdy papierek jaki dostałem z umową i śladu hasła. Instalator powinien je podać password ;) Po zalogowaniu trzeba zmienić na swoje. A po co Ci SID w chello? Narka
 
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-04-2005, 19:14   

topiq napisał/a:
SiNuS jak zwykle pomocny...

A co Ci nie pasi? 8)
Nie moja wina, że najpierw pytał _tylko_ o jakiś SID, a jak mu odpowiedziałem
to przeedytował posta i dopisał całą resztę... :P
 
 
kotlet 
light master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Gru 2004
Posty: 149
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-04-2005, 19:30   

A twoi rodzice nie znaja. Ten co zakladal powinien im powwiedziec. Spróbuj 12345 albo j.nowak
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-04-2005, 22:14   

Jest przecież ten bok 94-80 i przełączają na życzenie do działu technicznego,
poza tym jest płytka instalacyjna - to tak kiedy sam instalujesz "bez fizycznej pomocy"
instalatora z upc.
wsadź płytę w kieszeń i instaluj :mrgreen:
_________________
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-04-2005, 22:21   Re: Numer SID

Sturmovik napisał/a:
Stytuacja przedstawia sie tak ze nie bylo mnie podczas instalacji. Majster :evil: ktory zakladal chello zamiast zalogowac mnie wedlug danych podanych na zalaczonych dokumentach<regulamin, faktura> SAM wymislil nazwe uzytkownika i haslo i tak mnie zalogowal a te cenne dane zachowal dla siebie uprzednio nigdzie ich nie zapisujac


Login pewnie dał jako I.Nazwisko, a z hasłem to próbuj:
- nazwisko
- Nazwisko
- I.Nazwisko
- ewentualnie ten SID, albo inne numery z papierów ;)

Sturmovik napisał/a:
tak wiec nie mam dostep ani do poczty ani do licznika ani do innych uslug chello


No nie do końca -> http://licznik.upc.com.pl

btw,
ILE RAZY BĘDZIESZ JESZCZE EDYTOWAŁ TEGO POSTA? 8)
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-04-2005, 22:50   

Sturmovik, login i hasło uzyskasz tylko i wyłącznie (niestety) dzwoniąc pod 9480.
Jednak zanim zadzwonisz, przygotuj swój numer klienta. Jest to 7-cyfrowy numer, który powinien Ci zostawić monter. Bez niego będzie Ci bardzo ciężko cokolwiek załatwić (numer może mieć również 8 cyfr, przy czym ważne jest tylko 7 pierwszych; tak było jak ja kilka lat temu podpisywałem umowę).

Co do loginu i hasła, to dawniej były pewne banalne reguły, dzięki czemu można było je próbować zgadnąć (tak jak SiNuS napisał; możesz je sprawdzić). Ale polityka zakładania loginu i hasła się zmieniła od już dłuższego czasu.

A login i hasło jakie wpisywał monter, to było prawdopodobnie jego hasło - dzięki temu mógł on założyć/aktywować konto.

Jacek
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-04-2005, 23:00   

Jacek napisał/a:
Co do loginu i hasła, to dawniej były pewne banalne reguły, dzięki czemu można było je próbować zgadnąć (tak jak SiNuS napisał; możesz je sprawdzić). Ale polityka zakładania loginu i hasła się zmieniła od już dłuższego czasu.

eee, w grudniu miałem zakładane wg schematu, który przedstawiłem. ;)
Natomiast bez numeru klienta też można się obejść, ale pod warunkiem,
że się trafi na odpowiednią osobę w BOK-u... 8)
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-04-2005, 23:03   

SiNuS napisał/a:
eee, w grudniu miałem zakładane wg schematu, który przedstawiłem.

W takim razie zmienili politykę na poprzednią? Ciekawe...
SiNuS napisał/a:
Natomiast bez numeru klienta też można się obejść

Ja nie napisałem, że jest to niemożliwe. Trzeba wówczas przygotować dane osoby, na którą było zakładane łącze wraz z dokładnym adresem. I ostatecznie trzeba im udowodnić, że Ty to jesteś Ty (właściciel), a nie osoba chcąca się podszyć.

Jacek
 
 
topiq 
easy master


Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 40
Skąd: Wa-wa - Grochów
Wysłany: 01-05-2005, 20:53   

Zasada była u mnie taka: login: i.nazwisko @ chello.pl (bez spacji oczywiście), hasło: password - takie standardowe, które to poznałem od kolegi zakładającego sobie chello 10 dni wcześniej. Niestety trzeba podać calutki login z domeną. Pozdrawiam
 
 
 
Sturmovik 
Klikacz


Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 9
Wysłany: 02-05-2005, 01:52   

Problem przedstawia sie w ten sposob ze mam dokumenty z chello ktore przyniosl masjter. N?a dokumentach dokladnie pishe login i haslo do konta. Poraz kolejny mowie ze nie bylo mnie w domu podczas instalacji. Majster zamiast zrobic wszystko jak nalezy zrobil tak ze nie moge sie zalogowac na podane w dokumentach haslo i login. Zadzwonilem do majstra ktory laskawie zostawil kontakt do siebie :twisted: <moge ominac BOK hehe> gadalem z nim pare dobrych minut i caly czas twierdzil ze to nie jest mi potrzebne <login i haslo> pomimo ze pishe wyraznie ze pakiet easy to takze konto pocztowe i miejsce na stronke wraz z badziewiami typu
programy atntyspamowe. Tak wiec w czasie rozmowy kazal wejsc mi na strone chello.pl i zjazec do pomocy <w ktorej tak na dobra sprawe nic nie ma > przez cala rozmowe nie moglem od niego wydusic tego cholernego hasla i loginu !!!
P.S pomimo ze chello jest najkorzystniejsza usluga internetowa na obecny czas to jednak obsluga klijenta zostawia duzo do zyczenia :evil:
P.S Topic wziazku z tym mozna uwazac za zamkniety. :mrgreen:
_________________
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-05-2005, 02:15   

Trochę dziwne, że w papierach jest login i hasło, a mimo to są problemy.
Obstawiam, że to Ty popełniasz gdzieś błąd... najpierw pytałeś o SID, póżniej
się dowiedzieliśmy, że rodzice nic nie wiedzą, bo majster nic nie mówił, aż
się nagle szczęśliwie okazuje, że hasło i login nie są już wcale tajne 8)
Generalnie sprawa ewoluuje w dobrym kierunku, także męcz się z tym
dalej i za pare dni zamelduj co było źle. 8)

btw, do admina: czy można prosić o założenie automatycznego filtru, który będzie
zamieniał "sh" na "sz"?
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-05-2005, 12:04   

SiNuS, można byłoby, ale przez to byłyby zmieniane również i wszystkie linki - a w części przypadków byłoby to niekorzystne, np: Toshiba, estabilish (we wklejanych tekstach), macintosh

Ale wydaje mi się, że jeśli ostatni raz poproszę uprzejmie osobę Sturmovik, to powinien być tego lepszy efekt, prawda Sturmovik? :)

Jacek
 
 
Sturmovik 
Klikacz


Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 9
Wysłany: 02-05-2005, 13:46   

Tak tak poprawie pisownie :mrgreen:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: