Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC cyfrowe na projektorze
Autor Wiadomość
Semus4 
Klikacz

Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 2
Wysłany: 12-07-2008, 14:11   UPC cyfrowe na projektorze

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem projektora, który to do tej pory wyświetlał mi obraz telewizji analogowej UPC przez WinFasta TV Pro II. Do projektora pociągnięty jest kabel zakończony z dwóch stron cinchami. Z Winfasta wyprowadzam małym jackiem z przejściem na cinche audio, które leci na głośniki. Wszystko działało bez zarzutów, jedyna rzecz, która mi nie odpowiadała to jakość telewizji analogowej. W powiększeniu do 80" zwykły analog nie wygląda najlepiej - zwłaszcza z bliska ;) W związku z tym zdecydowałem się na ofertę cyfrową UPC.

Od dzisiaj posiadam mediabox upc w wersji bez HD - projektor i tak go nie obsługuje, więc stwierdziłem że nie ma sensu - i tak bym musiał wychodzić jakimś analogowym złączem. Na wyjście EURO założyłem przejściówkę, którą wyprowadzam obraz cinchami na projektor - jakość jest super, w porównaniu z analogowym.

Pojawił się jednak nie lada problem.. Przed kupnem nie wiedziałem, że regulacja głośności na mediaboxie polega na udawaniu pilota do tv i regulacji głośności bezpośrednio na tv, a nie na samym dekoderze.

W związku z tym, kiedy podpinam się pod wzmacniacz wprost z mediaboxu nie mam żadnej możliwości sterowania głośnością przez pilota UPC. Wzmacniacz nie posiada swojego pilota, ponadto z tego co wiem nie da się zaprogramować pilota UPC tak, aby obsługiwał inne urządzenie niż tv/dvd :(

Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Pierwszy pomysł jaki miałem to spróbować przeprowadzić samo audio przez Winfasta i dostroić pilota UPC żeby go obsługiwał. Po pierwsze przez 15 minut klikałem CH+ i nie znalazł mi go (nie wyłączył), a po drugie winfast obniża jakość dźwięku, do tego jak jest wyłączony to ma jakieś "strzały", które idą na głośniki, a to mocno wkurza kiedy się śpi.

Miał ktoś w tym stylu problem? Może macie jakiś dobry pomysł?

Innym problemem jest "buczenie" wyjścia audio mediaboxu - wyraźnie słyszalne kiedy wyciszy się audio na pośredniku (np. winfaście). Jest jakaś solucja na to?

Myślałem, że będzie tak pięknie, a póki co muszę mocno kombinować :(

Będę wdzięczny za jakieś pomysły.

Dzięki i pozdrawiam
 
 
iSiO 
Klikacz

Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 15
Skąd: Łuków
Wysłany: 12-07-2008, 17:57   

Przepuść głos przez kartę dźwiękowa w komputerze. Będziesz mógł sterować głosem za pomocą suwaków od głosu w komputerze.
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-07-2008, 22:38   

Sam chciałem zakupić projektor ale widze ze wiecej z tym bedzie klopotu jak czego :evil:
 
 
Semus4 
Klikacz

Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 2
Wysłany: 13-07-2008, 16:01   

Witam, dzięki za reakcję.

iSiO napisał/a:
Przepuść głos przez kartę dźwiękowa w komputerze. Będziesz mógł sterować głosem za pomocą suwaków od głosu w komputerze.


Oczywiście jest to możliwe, ale to jeszcze większe utrudnienie niż przechodzenie przez tego zewnętrznego Winfasta, bo będę musiał chodzić do kompa :) chodzi mi o to aby używać jednego pilota do zmieniania kanałów jak i głośności. Czy wymagam tak wiele? :P

Wczoraj obdzwoniłem UPC w tej sprawie i takie odpowiedzi uzyskałem:


  • UPC ma na uwadze ten problem - nie byłem pierwszy. Okazuje się, że dekoder panasonic (ten z HD - bez HD to thomson) ma regulację głośności już na poziomie samego dekodera, thomson niestety jeszcze nie ma, ale uwaga w ciągu 2-3 tygodni pojawi aktualizacja oprogramowania dekodera i już będzie to możliwe. Aktualizacja wykonuje się automatycznie o czym jesteśmy informowani na monitorze.
  • żeby załatwić to szybciej niż 3 tygodnie byłem skłonny płacić to 10zł więcej miesięcznie za pakiet z HD, aby otrzymać dekoder panasonica i mieć święty spokój.. niestety nie jest to takie proste. Po pierwsze zajęłoby to około tygodnia, po drugie musiałbym po raz drugi zapłacić opłatę instalacyjną 100zł!! tylko za to, że przyjdzie monter, weźmie ten dekoder i da nowy - przepnie kabelki - beznadzieja, człowiek chce im więcej płacić to jeszcze Ci 100 zł dołożą...
  • trzecią opcją jest reklamacja, jednak po pierwsze rozpatrzenie zajmuje do 3 tygodni, a po drugie jest szansa, że nic mi to nie da
  • ostatnią opcją było zrezygnowanie z usługi bez ponoszenia żadnych kosztów i wrócenie do poprzedniej opcji telewizji i internetu - można to zrobić zdaje się w ciągu 10 dni roboczych


W związku z tym, że wyjeżdżam pod koniec miesiąca stwierdziłem, że poczekam na tą aktualizację z punktu pierwszego i miejmy nadzieję, że będę miał święty spokój z tym.

Czy ktoś oprócz mnie ma jeszcze problem "buczenia" słyszalnego kiedy z dekodera akurat nie idzie żaden dźwięk (np. podczas zmieniania kanałów)? Może cholera to tylko moja sztuka dekodera ma ten problem i powinienem go reklamować?

Dzięki.
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-07-2008, 23:52   

Napisz potem czy coś zrobili ku poprawie ;)
 
 
multisyncsb 
Klikacz

Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 5
Wysłany: 23-07-2008, 14:41   

witam

podlacze sie pod pytanie o projektor i cyfrowe UPC

czy istnieje mozliwosc "sensownej" wspolpracy projektora Hitachi cp-x253 z UPC MediaBox z nagrywarką cyfrową i HD?

pozdrawiam
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 23-07-2008, 15:15   

Nie wiem co masz na myśli pisząc "sensownej". Twój projektor mimo, że akceptuje sygnał 720p i 1080i, to rozdzielczość ma 1024x768, więc to HD i tak nie będzie do końca tym, co możesz uzywkać na TV. Poza tym projektor nie posiada HDMI, a ja nie wiem czy dekoder wysyła go jakimś innym gniazdem. Z dźwiękiem nie powinieneś miec problemu, bo możesz go regulowac pilotem od projektora.
 
 
multisyncsb 
Klikacz

Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 5
Wysłany: 25-07-2008, 13:52   

bulek napisał/a:
Nie wiem co masz na myśli pisząc "sensownej". Twój projektor mimo, że akceptuje sygnał 720p i 1080i, to rozdzielczość ma 1024x768, więc to HD i tak nie będzie do końca tym, co możesz uzywkać na TV. Poza tym projektor nie posiada HDMI, a ja nie wiem czy dekoder wysyła go jakimś innym gniazdem. Z dźwiękiem nie powinieneś miec problemu, bo możesz go regulowac pilotem od projektora.


dzieki za odpowiedz

wlasnie z tym hdmi mam zagwozdke - ten cholerny projektor nie ma dvi :(

bedzie trzeba poszukac czegos innego

macie moze jakies propozycje?
moze Benq W500?

tylko ja potrzebuje czegos lzejszego - prezentacje itp w "terenie"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: