Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TV cyfrowa w Katowicach
Autor Wiadomość
patryk_waw 
light master


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-05-2008, 14:11   

atomix napisał/a:
Najfajniejsza wypowiedź: "Brak dodatkowych kosztów za dekoder" - ciekawe dlaczego ceny abonamentów są uzależnione od posiadanego dekodera? Oj Panowie... abonamenci UPC to nie idioci. :mrgreen:


Polska język trudna jezyk?
Kłania się czytanie i słuchanie ze zrozumieniem. Jakbyś uważnie posłuchał i przeczytał opis materiału video to usłyszałbyś i przeczytał takie zdanie
Kod:
Nie trzeba będzie dodatkowo płacić za dekoder, gdyż zostanie on wliczony w koszty wybranego pakietu i opłaty abonamentowej.
 
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 24-05-2008, 18:25   

Dokładny cytat z wypowiedzi: "w ramach oferty cyfrowej UPC nie mamy w cenniku oplaty za dekoder (...) nie mówimy o żadnych dodatkowych oplatach za dekoder (...) rożnica jest tylko w abonanetach"

Reasumując: panowie chcą powiedzieć z jeden strony, że nie ma dodatkowych opłat, by później dodać, że są wliczone w abonamencie. Chodzi mi tylko o to małe słowne "zamieszanie"... niby "bez" a "jednak z" :mrgreen:

Choć faktycznie w opisie materiału przez TVS widnieje zapis: Nie trzeba będzie dodatkowo płacić za dekoder, gdyż zostanie on wliczony w koszty wybranego pakietu i opłaty abonamentowej. Ale to jest jest opis dziennikarski, a nie przedstawicieli UPC.
 
 
szewol 
light master

Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 143
Wysłany: 27-05-2008, 11:58   

Od pół godziny delektuję się telewizją cyfrową UPC.
Wybrałem dekoder standard i pakiet max.
Na razie bez C+ & HBO bo cholernie drogo w UPC :cry: - miejmy nadzieje, że stworzą promocję przez duże "P".

Pierwsze wrażenia - pozytywne. Obraz zdecydowanie lepszy od analogowego. Trzeba się trochę przystosować do przewodnika tv, choć niestety nie na wszystkich kanałach on działa prawidłowo (brak ramówek). Fajne są funckje (na wybranych kanałach) wyboru wersji językowej bądź napisów. No i oczywiście... większa ilość programów.

Dodam jeszcze, że... są także kanały radiowe. Najbardziej cieszę się z Eska Rock, gdzie rano będę mógł posłuchać Wojewódzkiego i Figurskiego, bo na Śląsku w eterze na razie ich brak ;) .

PS. Podobno, by w przyszłości zamówić usługę (np. kanał płatny) za pomocą dekodera potrzebny jest kod PIN. Niestety nigdzie w papierach pozostawionych przez montera nie mogę go znaleźc. Nie wiem czy przyznaje go UPC czy trzeba samemu sobie go ustawić? Ktoś może mnie oświecić?

Edit:
Dobra. Opanowałem. Każdy moze sobie sam ustawić PIN (osobny dla ochrony rodzicielskiej oraz dla zamawiania w przyszłości usług). Jednak, by to zrobić należy znać ten fabryczny - 0000 . A później można ustawiać swoje.
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-05-2008, 17:13   

Pin 0000 jest zawsze we wszystkich urzadzeniach satelitarnych, ale fakt mogliby podać go w koncu nie każdy miał przyjemmnosc zabawy tunerem cyfrowym satelitarnym :P
 
 
szewol 
light master

Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 143
Wysłany: 27-05-2008, 17:24   

ANIOŁ napisał/a:
Pin 0000 jest zawsze we wszystkich urzadzeniach satelitarnych, ale fakt mogliby podać go w koncu nie każdy miał przyjemmnosc zabawy tunerem cyfrowym satelitarnym :P


Informacja o fabrycznym kodzie PIN jest podana w przewodniku, gdzieś pod koniec.
Mnie zmylił inny fakt. Wcześniej w Internecie przeczytałem, że kod PIN będzie potrzebny do zamawiania dodatkowych usług za pomocą dekodera. Dlatego skojarzyłem sobie to z tym, iż taki kod PIN przydziela UPC. Ale nie. W dekoderze możesz wybrać kilka kodów PIN z czego jeden tzw. główny (PIN Konsumenta, czy jakoś tak), który może być potrzebny gdy chcesz zamawiać nowe usługi.
 
 
KKL 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 21
Wysłany: 28-05-2008, 23:51   TV Silesia w Warszawie :)

Jak wiadomo, w slaskiej sieci UPC mozna odbierac kanal TV Silesia, niedostepny np. w Wawie. Da sie go jednak odebrac na dekoderze cyfrowym. Trik polega na tym, by wejsc w menu ustawienia a nastepnie wyszukiwanie/reczne wyszukiwanie. Trzeba zmienic kod regionu na 5 i wyszukac kanaly. Pod numerem 351 zglosi sie niedostepna oficjalnie dla warszawiakow TV Silesia :)
 
 
szewol 
light master

Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 143
Wysłany: 29-05-2008, 09:06   

Sprytne.
Czyli my na Śląsku jak pokombinujemy będziemy mieć dostęp do TVN Warszawa... jak ruszy ;) . I bardzo dobrze.
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-05-2008, 13:49   

A ja się pytam po co mi wiadomosci ze Ślaska ?
 
 
Emte 
light master

Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 143
Wysłany: 29-05-2008, 18:21   Re: TV Silesia w Warszawie :)

KKL napisał/a:
Jak wiadomo, w slaskiej sieci UPC mozna odbierac kanal TV Silesia, niedostepny np. w Wawie. Da sie go jednak odebrac na dekoderze cyfrowym. Trik polega na tym, by wejsc w menu ustawienia a nastepnie wyszukiwanie/reczne wyszukiwanie. Trzeba zmienic kod regionu na 5 i wyszukac kanaly. Pod numerem 351 zglosi sie niedostepna oficjalnie dla warszawiakow TV Silesia :)


ciekawe.. zeby tylko potem tego nie zablokowali :)
 
 
Godul 
Klikacz


Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 13
Skąd: Zabrze - kiedyś Godula
Wysłany: 03-07-2008, 16:13   

Mam pytanie. Jestem mieszkańcem Zabrze od miesiąca są wymieniane kable oraz skrzynki z UPC. Mój blok ma już nowe kable i wszystko ok ale w dalszym ciągu jak dzwonie do UPC to twierdzą, że jeszcze nie można zamawiać telewizji cyfrowej. Na pytanie kiedy będzie można odpowiadają nie wiadomo. Może ktoś z obecnych tutaj osób odpowie mi ... po co wymieniają wszystko jak i tak dalej nie ma ani netu ani cyfrowej. Pozdrawiam.
 
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 08-07-2008, 19:45   

Odnosnie szukania recznego ...................czy oprocz kanalow podanych oficjalnie mozna wyszukac jeszcze innych? Tak , jak widze jest z Tv Silesia :mrgreen:
 
 
Mayek 
easy master


Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 41
Skąd: Katowice
Wysłany: 08-07-2008, 23:04   

Godul napisał/a:
Mam pytanie. Jestem mieszkańcem Zabrze od miesiąca są wymieniane kable oraz skrzynki z UPC. Mój blok ma już nowe kable i wszystko ok ale w dalszym ciągu jak dzwonie do UPC to twierdzą, że jeszcze nie można zamawiać telewizji cyfrowej. Na pytanie kiedy będzie można odpowiadają nie wiadomo. Może ktoś z obecnych tutaj osób odpowie mi ... po co wymieniają wszystko jak i tak dalej nie ma ani netu ani cyfrowej. Pozdrawiam.


Dopóki UPC nie zmodernizuje danego rejonu (nie tylko Twojego bloku) nie udostępni "nowych" usług. Jak już coś będzie wiadomo o dostępności szerszej listy usług UPC będzie do Ciebie walić drzwiami i oknami, żebyś kupił ;) ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: