Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z P2P !
Autor Wiadomość
OBYWATEL 
light master

Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 61
Wysłany: 02-07-2008, 14:37   Problem z P2P !

Przeczytałem prawie wszystko na tym forum jak i innych (wujek Google nie jest mi obcy 8) ) odnoścnie podobnych problemów.

Przechodząc do sedna sprawy... Jestem użytkownikiem chello Turbo i mam poważny problem z programami P2P. Mianowicie w np. 'eMule' nie mogę się w ogóle podłączyć do żadnego serwera ! Jeżeli się ta sztuka uda to po 2/3 minutach zrywa połączenie, jedyna deska ratunku jeżeli chodzi o 'eMule' to sieć KAD ale i tam jest problem:



Dodam, że mam poprawnie skonfigurowany Firewall więc nie jest to problem z zaporą zważywszy na to, że jak ją wyłączę to problem w ogóle nie znika ! W 'eMule' zrobiłem test portów i oto co mi się ukazało po testach:



To samo w sieci 'SoulSeek'... Niemożność podłączenie się do serwera, a jak już się uda to tak jak w 'eMule' max. 5 minut i DISCONNECT ! (rekord to 2 godz.) Jeżeli już program zaczął ściągać od użytkowników, a z serwera mnie wywaliło to transfer automatycznie spada do 1KB/s. Jedynie zadowolony mogę być z serwisu 'Rapidshare' i sieci 'Torrent' bo tam transfer zawsze max ! :) Jeżeli ktoś ma podobny problem i wie co jest nie tak to proszę o pomoc :) bo co jak co ale trudno zrezygnować z osiołka nie wspominając o jakże ważnym dla mnie programie jakim jest 'SoulSeek' ;)
 
 
mgregor 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 89
Wysłany: 02-07-2008, 15:31   

Masz router?
 
 
OBYWATEL 
light master

Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 61
Wysłany: 02-07-2008, 15:52   

Nie routera nie mam, tylko modem 'WebSTAR EPX2203'... Może UPC blokuje :neutral:
 
 
grimmey 
light master

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-07-2008, 21:53   

mam to samo tyle ze w dc+ ciagle rozlaczanie i transfer 1 KB/s
 
 
OBYWATEL 
light master

Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 61
Wysłany: 02-07-2008, 23:32   

Widzę nie jestem sam... :twisted:
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-07-2008, 22:07   

To zastanawiajace że blokują jednym a innym nie.......teorie spiskowa są kochane w tym shizofrenicznym narodzie :twisted:
 
 
OBYWATEL 
light master

Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 61
Wysłany: 04-07-2008, 00:09   

Sporo kombinowałem i ustawiłem m.in. takie porty w 'eMule':

TCP-Port: 18188
UDP-Port: 18197

I o dziwo z siecią KAD wszystko w porządku, nie ma statusu 'Firewalled'... Ale z serwerami ciągle to samo ! Albo nie można się podłączyć albo połączenie jest zrywane :? O 'SoulSeeku' nawet nie wspomnę bo tam to już jedna wielka żenada ! Nawet nie można ściągnąć jednej 'mp3' w spokoju... Przy dziesięciokrotnej próbie podłączenia się do serwera :neutral: Więc jestem utwierdzony w przekonaniu, że jednak blokują :twisted: Szkoda !
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-07-2008, 00:52   

A masz aktualną listę serwerów ?

Adresy serwerów emule się zmieniają, jedne powstają inne są zamykane (ostatnio częściej znikają niż się pojawiają) przy każdym połączeniu automatycznie lista jest uaktualniana, więc po dłuższym niekorzystaniu z niczym się nie połączysz, trzeba pobrać ręcznie pobrać plik z nową, tak samo za pierwszym razem po instalacji programu (najlepiej od kogoś kto aktualnie korzysta i mu działa).

Jak nie łączy z jednym serwerem próbować z innym, to normalne, że nie da sie połączyć z wszystkimi.

Numer portu w emule nie ma żadnego znaczenia, byle by do tylko nie blokowac na firewalu we własnym komputerze lub ruterze.

Z soulseeka nigdy nie korzystałem więc nie doradzę ale jak widzę jak sią za osła zabierasz to tam też na 99% o czymś zapomniałeś albo namieszałeś.

grimmey, jak ktoś tyle udostępnia to tyle masz (a skoro liczy się tam tylko ilość danych na dysku to logicznym jest, że najbardziej opłacalne jest ustawienie minimalnego uploadu aby nie zapychać sobie łącza), dc nie nadaje sie do użytku w internecie, to protokół do szybkich sieci lokalnych a nie do przesyłania danych na duże odległości.
  marekd@jabberpl.org
 
OBYWATEL 
light master

Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 61
Wysłany: 04-07-2008, 01:08   

Serwery aktualne, dodawane ręcznie... Sam szukałem na Google polskim i niemieckim, które aktualnie działają bo jak wiadomo np. 'Razorback' został wyłączony (RIAA)

Marek napisał/a:
Z soulseeka nigdy nie korzystałem więc nie doradzę ale jak widzę jak sią za osła zabierasz to tam też na 99% o czymś zapomniałeś albo namieszałeś.

W 'eMule' nic nie namieszałem... Bo przed zmianą providera (Netia) wszystko było OK, zostały tylko statystyki i kredyty, a cała konfiguracja praktycznie bez zmian (poza parametrami łącza) :) Z transferem troszkę kiepsko... A wcale mało nie udostępniam, UPLOAD ciągle ~100KB/s, a DOWNLOAD przy ponad 300 źródłach nie więcej niż 50KB/s. Co do 'SoulSeeka' to tam także wszystko bez zmian i ciągle te DISCONNECTY, a wszyscy wiemy, że obowiązuje tam system kolejek... Serwer OFFLINE i aktualnie zajmujemy ostatnie miejsce. Już nie wspomnę o użytkownikach, którzy BANują takich 'delikwentów'... Więc o FRIEND SLOCIE można poniekąd zapomnieć :roll:
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 04-07-2008, 02:00   

Osioł jest słaby. Odkąd pamiętam zawsze były problemy z prędkościami. SoulSeek działa podobnie jak DC, więc też w Internecie się raczej większych prędkości nie uzyska (wiem, bo sam kiedyś z tego korzystałem). Spróbuj coś ściągnąć z prywatnych trackerów sieci BitTorrent, lub publicznych z wieloma seedami. Zobaczysz różnicę i zrozumiesz, że nie ma żadnych blokad, prędkości są maksymalne, tylko trzeba wybrać odpowiednią sieć.
 
 
wujek 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 82
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 04-07-2008, 11:08   

Witam, jestem swiezym uzytkownikiem chello. W sprawie torrentow, zdarzaja sie takie co leca 2kB/s, ale rowniez i takie 700+. Wczoraj spokojnie zapchalem cale 10Mbit 3 plikami. Na razie rekord po 3 dniach (jeden plik, z publicznego trackera) okolo 800kB/s. Tu nie ma reguly, jak widze, ze ledwo co idzie, a mam w czym wybierac po seedach to poprostu daje stop i start, zlapie inne peery i czasem jest szybciej. Natomiast co do Soulseeka zgadzam sie z poprzednikiem - co chwile rozlacza. Jak mi sie uda zlapac 'slot' podczas tej chwili gdy jestem polaczony, to spokojnie ponad 100kB/s lecialo(zreszta do wysokosci transferow serwer za wiele znaczenia nie ma, tylko do zainicjowania polaczenia). Osla nie uzywam, DC++ jeszcze nie odpalalem, IRC = z dobrego miejsca i cale 10Mbit leci i to praktycznie stabilnie.
 
 
 
OBYWATEL 
light master

Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 61
Wysłany: 04-07-2008, 11:32   

KeFaS napisał/a:
Osioł jest słaby. Odkąd pamiętam zawsze były problemy z prędkościami. SoulSeek działa podobnie jak DC, więc też w Internecie się raczej większych prędkości nie uzyska.

Osioł wcale słaby nie jest... Chyba, że ktoś w ogóle nic nie udostępnia. Co do 'SoulSeeka' to nie mogę nikomu dać slota bo i tak nic ode mnie w całości nie ściągnie. Wczoraj w nocy podłączyłem równocześnie 'eMule' & 'SoulSeek' i ku mojemu zdziwieniu 'SoulSeek' podziałał bezawaryjnie godzinę, a 'eMule' do godz. 7 rano miało połączenie z serwerem później DISCONNECTED... Czyżby blokowali w dzień ? Mam na myśli providera. Jeżeli chodzi o torrenty to zawsze MAX (prywatne trackery), na publicznych transfer nieco niższy ale nigdy nie napotkałem żadnych problemów z np. podłączeniem się...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-07-2008, 12:08   

Sam serwer rozłącza jak za mocno go męczysz (za dużo zapytań w ciągu godziny)
rozwiązaniem jest nie udostępniać zbyt wielu plików i nie ściągać zbyt wielu na raz.
A jak już czasem rozłączy to ustawić sobie aby łączył automatycznie z innym (można nawet sobie poustawiać priorytety z którymi serwerami ma łączyć w pierwszej kolejności)
No i kolejna sprawa wcale nie trzeba być cały czas podłączonym do serwera, serwer przydaje się głównie na początku aby ustalić kto ma pliki które chcemy ściągnąć potem sytuacja już się tak szybko nie zmienia, zresztą po to jest właśnie kad aby się od kaprysów serwerów uniezależnić.

A wszystkim narzekającym na prędkości w emule - sami dokonaliście wyboru, torrent jest tak zaprojektowany aby zmaksymalizować prędkość, emule aby była jak najwyższa dostępność danych i aby nie dało się go centralnie zablokować, szybkość miała już nieco mniejszy priorytet.
  marekd@jabberpl.org
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 02-08-2008, 20:21   

KeFaS napisał/a:
Osioł jest słaby. Odkąd pamiętam zawsze były problemy z prędkościami. SoulSeek działa podobnie jak DC, więc też w Internecie się raczej większych prędkości nie uzyska (wiem, bo sam kiedyś z tego korzystałem). Spróbuj coś ściągnąć z prywatnych trackerów sieci BitTorrent, lub publicznych z wieloma seedami. Zobaczysz różnicę i zrozumiesz, że nie ma żadnych blokad, prędkości są maksymalne, tylko trzeba wybrać odpowiednią sieć.


Bzdura. Na DC++ wyciskałem niejednokrotnie max łącza, będąc jeszcze abonentem Aster (TŚ). Nie mówie tu o sumarycznym transferze, ale od 1 goscia. Nie raz szło pełna para ~ 1.2MB/sec
Obecnie w UPC jest to nierealne. Nierealnym jest nawet uzyskanie 100KB/sec
 
 
Lukassuss 
light master


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 148
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-08-2008, 13:36   

Oj ludki ludki.
Nic nie blokują i nie filtrują. Jak pisał Anioł za dużo teorii spiskowych czytacie koledzy :)

eMule to doskonały program - ale zwierzaka trzeba umieć oswoić i skonfigurować. Od bardzo dawna jadę na mułkach, kiedyś w aster, teraz w UPC i zawsze było ok. Mam łacze 10MB i prawie nigdy mułek nie schodzi poniżej połowy mocy, a często idzie lepiej. Używałem i DC i torrentów i powiem szczerze - jak chcesz iść na szybkość - to zacznij od tego (potem wcześniej czy później i tak zmienisz zdanie). A jak zależy ci na jakości połączonej z ilością - eMułek jak znalazł.

Nie wystarczy odpalić i zaraz oczekiwać że poleci na max łącza. Ta sieć jest dla cierpliwych ale w zamian odwdzięcza się potrójnie.
Przede wszystkim system kredytów - im dłużej używasz muła tym szybciej przeskakujesz w kolejkach do slota (w uproszczeniu). Obecnie parę chwil po podłączeniu jadę już z wieloma plikami z paru źródeł równocześnie. Ale początki były trudne - czekało się długo. Dlatego nie ma co skakać z klienta na klienta i jechać uparcie na jednym (oczywiście aktualizując jego wersje) - aż będzie naprawdę świetnie.
Mułek to dosyć bezpieczna sieć - jeśli wiedzieć co robić - serwery polecam aktualizować z pewnych źródeł (najlepiej np. gruk), koniecznie używać ipfiltra (tylko bez przesady - te z gatunku "paranoja" odsiewają zdecydowanie za dużo), koniecznie odpowiednio ustawić parametry bezpieczeństwa a przede wszystkim łącza. Ile razy widziałem posty w stylu "nie ciągnie mi" itp. - a jak spytasz o ustawienia źródeł, połączeń i half'ów - to przy łączu na poziomie np. Neo512 ustawione jak przy 20MB ! No to nie dziwne że "nie ciągnie".

Reasumując - UPC nie blokuje i nie filtruje a w 99% w takich akcji wina leży po stronie złej konfiguracji łącza i klienta p2p. Dobre opanowanie tego o co biega wymaga naprawdę dużo czasu - no ale prościej narzekać że to provider...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: