Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TPSA v.s Inni
Autor Wiadomość
netmati 
Klikacz

Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 3
Wysłany: 06-06-2008, 09:41   TPSA v.s Inni

Witam.
Myślę o założeniu dsl na łączu tpsa.
Mam tu pytania
- Na kogo się zdecydować na TPSA (neostradę) czy innego dostawę korzystającego z linii TPSA (np.: Netia, dialog,tele2)
- Czy wybór operatora ma wpływ na jakość połączenia skoro i tak idzie to przez tpsa i jej centralkę?
Czy przypadkiem korzystanie z Neostardy nie jest pewniejsze w przypadku łącza TPSA. (nie wspominam oczywiście o cenie (-

Dodatkowo posiadam obecnie router wifi z voip Linksys WRTP54G-EU i chciał bym z niego korzystać przy nowym połączeniu więc potrzebuje modem dsl z rj 45.(LAN)
Najlepiej żeby nie generować kosztów kupić go w promocji od providera Internetu.

Co polecacie w takiej sytuacji?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-06-2008, 12:04   

Cytat:
- Na kogo się zdecydować na TPSA (neostradę) czy innego dostawę korzystającego z linii TPSA (np.: Netia, dialog,tele2)
dowolnego innego (porównaj sobie ceny i wybierz najniższą)

Cytat:
- Czy wybór operatora ma wpływ na jakość połączenia skoro i tak idzie to przez tpsa i jej centralkę?
ale liczy się to co jest dalej, np tpsa ma fatalne połączenia z resztą Polski (wręcz celowo degraduje ruch), podczas gdy między innymi firmami wymiana ruchu odbywa sie normalnie (przykład - na neostradzie nie pooglądasz sobie z telewizji z itvp w wyższej jakości bez znaczenia ile masz mbitów - u konkurencji raczej takich problemów nie spotkasz) Dodatkowo inne firmy mają własne (lepsze) sieci szkieletowe, aby wyjaśnić o co chodzi posłuże sie cytatem ze stron jednej z nich (akurat dotyczy to oferty dla firm i to bezpośredniej a nie przez cudze końcówki jak w twoim przypadku ale mimo wszystko daje to pewne wyobrażenie)

„ ... nasza firma zobowiązuje się na piśmie do dotrzymania jakości oferowanych usług, jednocześnie nakładając na siebie kary finansowe za jej niedotrzymanie. GTS Energis oferuje najwyższe na rynku gwarancje SLA.”

Cytat:
- Czy wybór operatora ma wpływ na jakość połączenia skoro i tak idzie to przez tpsa i jej centralkę?
na centrali internet się nie kończy, właściwie to dopiero zaczyna

Cytat:
Najlepiej żeby nie generować kosztów kupić go w promocji od providera Internetu.

Co polecacie w takiej sytuacji?
W promocji to możesz dostać tylko te najgorsze i najbardziej prymitywne modemy które nie mają nawet wyjścia ethernetowego aby je z ruterem połączyć.

Ale są inne wyjścia, wiem, że np netia dla osób które mają już własny modem ma inną promocję - (dodatowy) miesiąc internetu gratis.
  marekd@jabberpl.org
 
netmati 
Klikacz

Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 3
Wysłany: 09-06-2008, 18:22   

Skłaniam sie ku Neti. Promocja rok za darmo to juz coś :D .
Jak wygląda Net24 na łączach Tepsy?

Zależy mi głównie na stabilności tego łącza tj jest żeby się nie rwało.
Czy po podpisaniu umowy i powiedzmy korzystaiu przez ok 1 tygodnia i zauważeniu dużych problemów (np: zrywania połączenia codziennie, albo braku możliwości transmisji np: itvp, niemożliwości korzystania z voip) istnieje możliwość wypowiedzeniu umowy.??
W teorii usługa jest mi dostarczona ale kiepskiej jakości, czy w ogóle jest możliwość interweniowania w takiej sytuacji?
( w moim przypadku mam ok 4-5 km od centrali tepsy i mimo że technicznie będę spełniał warunki i mi podłączą internet to później w praktyce okaże sie nie możliwością korzystanie z usługi.
Jak wygląda/wyglądało u Was?

Jaki polecacie modem (lan) do współpracy z WRTP54G?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-06-2008, 20:00   

W przypadku gdy umowę podpisujesz poza siedzibą firmy możesz się z niej wycofać w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny.

Straty pakietów, czy niemożliwość nawiązania połączenia są powodami do złożenia reklamacji z konkretnymi roszczeniami finansowymi co przy dłuższym czasie oznaczać będzie, że firma nie dość, że nie dostanie ani grosza to musiała by jeszcze dopłacać Tobie do tego, że masz u nich łącze więc pewnie sama będzie dążyć do rozwiązania umowy.

Niestety większość umów jest tak skonstruowana, że niski transfer nie jest powodem do reklamacji.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: