Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak oglądać telewizję cyfrową UPC przez komputer?
Autor Wiadomość
Jacek-t 
Klikacz

Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 6
Wysłany: 10-04-2008, 23:14   Jak oglądać telewizję cyfrową UPC przez komputer?

Od ładnych kilku lat jestem klientem UPC i do tej pory analogową telewizję oglądałem na monitorze komputera, korzystając z zainstalowanego w komputerze Tunera TV (Leadtek WinFast 2000Xp Expert). Ponieważ mieszkam w Warszaiw i jestem min. klientem oferty kanałów Premium więc w ostatnich dniach zadzwonił do mnie gość z UPC z ofertą natychmiastowego podłączenia telewizji cyfrowej. Wygląda jednak na to że mogę mieć pewne kłopoty techniczne ze skorzystaniem z tej oferty.
Z informacji uzyskanych z UPC wynika, że sygnał z dekodera cyfrowego wyprowadzany jest po złączu HDMI. Niestety mój tuner TV nie posiada takiego złącza, zresztą jest to i tak tuner wyłacznie telewizji analogowej. Zakup nowego tunera nie stanowiłby jednak specjalnego problemu. Problem w tym, że wszystkie tunery jakich opisy znalazłem w sklepach komputerowych w necie jako tunery telewizji cyforwej (lub hybrydowe) to albo tunery DVB-T (naziemna telewizja "napowietrzna") albo DVB-S (satelitarna) i co ważniejsze żaden z nich nie posiada wejścia HDMI.
W dziale pomocy technicznej powiedzieli mi, że tuner TV nie byłby mi w ogóle potrzebny i sygnał z dekodera mógłbym podłączyć bezpośrednio do monitora, gdyby posiadał on wejście w formacie HDMI. Niestety mój monitor LCD (Dell 2405FPW) choć ma natywną rozdzielczość 1920 * 1200 wystarczająca nawet do oglądania sygnału HD, nie posiada złącza HDMI a jedynie wejścia DVI, D-sub, S-Video, Composite i Component.
Czy w takiej sytuacji skazany jestem na konieczność zakupu nowego monitora czy może są jakieś możliwości np. zamiany sygnału w formacie HDMI na DVI (też złącze cyfrowe). Widziałem nawet na zagranicznych stronach internetowych takie przejściówki HDMI na DVI, choć zaznaczano przy nich że przechodzi przez nie tylko sygnał video a nie audio.
Nurtuje mnie też jeszcze jedno pytanie. Czy gdybym kupił nowy monitor z wejściem HDMI i podłączył bezpośrednio przez ten interface sygnał telewizyjny to czy mógłbym jednoczesnie podłączyć sygnał doprowadzający grafikę z komputera. W moim obecnym zestawie nie ma z tym problemu bo sygnał analogowy z dekodera UPC chodzi do komputera przez wejście antenowe Tunera a następnie wychodzi do komputera razem z grafiką złączem DVI z karty graficznej.
Czy ktoś jest mi w stanie coś doradzić, bo doradca z pomocy technicznej UPC robił wrażenie dość słąbo zorientowanego w temacie.
 
 
iSiO 
Klikacz

Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 15
Skąd: Łuków
Wysłany: 10-04-2008, 23:38   

Możesz puścić z tunera otrzymanego od UPC, przewodem EURO - CHINCH sygnał do karty. Obraz będziesz miał normalnie w komputerze, ale kanały będziesz musiał sobie zmieniać w tunerze otrzymanym od UPC.

Możesz również kupić przewód HDMI - DVI i podłączyć w ten sposób. Jednak wątpię żeby kanały HD chodziło w rozdziałce HD bo monitor na 99% nie posiada zabezpieczenia przed kopiowaniem (HDCP)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-04-2008, 01:34   

Cytat:
Z informacji uzyskanych z UPC wynika, że sygnał z dekodera cyfrowego wyprowadzany jest po złączu HDMI.
nie istnieją tunery z wejściem hdmi nigdy nie istniały i nigdy nie będą istniały, HDMI to złacze wyłącznie do podłączania monitorów, podobnie nie podłączysz do takiego złącza stacjonarnej nagrywarki DVD ani żadnego innego urządzenia tego typu - wyłącznie wybrane modele monitorów (lub telewizorów pełniących rolę monitora).
Cytat:
zresztą jest to i tak tuner wyłacznie telewizji analogowej.
to dobrze się składa bo upc oferuje wyłącznie analogową telewizję, ta którą nazywają cyfrową tez jest analogowa (jest tylko cyfrowo szyfrowana i kompresowana w drodze do twojego mieszkania ale Ty dostajesz już sygnał przetworzony z powrotem na analog), żadnej cyfrowej karty sobie nie podłączysz nawet gdybyś ją miał.
Cytat:
Czy ktoś jest mi w stanie coś doradzić, bo doradca z pomocy technicznej UPC robił wrażenie dość słąbo zorientowanego w temacie.
bo jego zadaniem jest ściemniać, że to jest telewizja cyfrowa niestety gdy usłyszy słowo komputer, albo tuner cyfrowy nie ma już jak ściemniać jedyna możliwa odpowiedź to - no dobra to jest analog.
  marekd@jabberpl.org
 
Dassem 
Klikacz

Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 6
Wysłany: 11-04-2008, 12:10   

Edit: nieważne:)
 
 
Emte 
light master

Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 143
Wysłany: 11-04-2008, 17:22   

ciekawe czy do mnie zadzwonia ;)
 
 
Jacek-t 
Klikacz

Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 6
Wysłany: 11-04-2008, 19:15   

iSiO napisał/a:
Możesz puścić z tunera otrzymanego od UPC, przewodem EURO - CHINCH sygnał do karty. Obraz będziesz miał normalnie w komputerze, ale kanały będziesz musiał sobie zmieniać w tunerze otrzymanym od UPC.


Czy dobrze rozumiem, że masz na myśli podłączenie sygnału do karty tunera TV? Niestety mój tuner nie ma wejścia CHINCH, ma za to wejście MiniDIN - 9PIN, a przewód z EURO na takie złącze też powinno się bez problemu znaleźć. Czy to też będzie działać? No i rozumiem że przy takim podłączeniu kanały HD też nie będą działać?
Zmienianie kanałów na tunerze otrzymanym od UPC to żaden problem, teraz w telewizji analogowej też tak właśnie robię.

iSiO napisał/a:
Możesz również kupić przewód HDMI - DVI i podłączyć w ten sposób. Jednak wątpię żeby kanały HD chodziło w rozdziałce HD bo monitor na 99% nie posiada zabezpieczenia przed kopiowaniem (HDCP)


No niestety, protokół HDCP ma dopiero nowsza wersja tego monitora który ja mam. Gorzej, że przez podłączenie HDMI - DVI przechodzi tylko sygnał video, więc miałbym dodatkowy kłopot jak podłączyć dźwięk.
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 11-04-2008, 19:23   

Jacek-t napisał/a:
Gorzej, że przez podłączenie HDMI - DVI przechodzi tylko sygnał video, więc miałbym dodatkowy kłopot jak podłączyć dźwięk.


No to dźwięk podłączasz przez chinche do karty dźwiękowej w komputerze.
 
 
iSiO 
Klikacz

Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 15
Skąd: Łuków
Wysłany: 11-04-2008, 23:23   

Jacek-t napisał/a:

Czy dobrze rozumiem, że masz na myśli podłączenie sygnału do karty tunera TV? Niestety mój tuner nie ma wejścia CHINCH, ma za to wejście MiniDIN - 9PIN, a przewód z EURO na takie złącze też powinno się bez problemu znaleźć. Czy to też będzie działać? No i rozumiem że przy takim podłączeniu kanały HD też nie będą działać?
Zmienianie kanałów na tunerze otrzymanym od UPC to żaden problem, teraz w telewizji analogowej też tak właśnie robię.


Kup coś takiego: http://sklepwideo.pl/imag...a_scart_rca.jpg
I przewód S-Video - S-Video (9pin) i powinno działać.
Kanały HD będą działały ale tylko w rozdziałce SD (czyli tak jak normalne kanały)
 
 
Jacek-t 
Klikacz

Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 6
Wysłany: 12-04-2008, 00:14   

Właśnie o czymś takim myślałem. I dzięki za wszystkie porady.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: