Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ruter na linuxie.
Autor Wiadomość
piwko444 
Klikacz


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26-03-2005, 09:17   Ruter na linuxie.

Witam ma chello plus i chciałem je rozdzielić na linuxie. Na allegro widziałem coś takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=45732029 . Chciałem się zapytać czy da się takie skrypty sćiągnąć z neta?

Pozdrawiam
_________________
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-03-2005, 10:19   

piwko444, ściągnąć?
Wpisujesz 2 polecenia i... i cała sieć ma dostęp do internetu.

To magiczne polecenie, to:
Kod:
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.0.0/24 -o eth0 -j MASQUERADE

Tylko musisz zmienić ewentualnie IP i interfejs do internetu (przełącznik -o)

Aby działało to po każdym uruchomieniu systemu, dodaj te 2 linijki do pliku /etc/rc.d/rc.local lub /etc/rc.local (w zależności od dystrybucji jaką masz).

Jacek
 
 
piwko444 
Klikacz


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26-03-2005, 10:52   

Dzieki za odpowiedź ale mi chodzi o to żeby można było zmiejszyć komuś transfer itd. Zależy mi bardzo żeby to wszystko było w trybie graficznym bo nieznam się zabrardzo na Linuxie. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.
_________________
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-03-2005, 13:38   

piwko444, gwarantuje, że żadne skrypty w linuxie nie są oparte na trybie graficznym, lecz na edytorze tekstowym vim (lub podobnym) i te skrypty trzeba ręcznie modyfikować - nie ma żadnych kreatorów (tzn jeden kreator kiedyś widziałem, ale tak skonfigurował htb, że i tak nic nie działało i musiałem ręcznie poprawiać.

Stąd wydaje mi się, że zbyt dużo się po tych skryptach spodziewasz (masz gdziekolwiek napisane coś o konfiguracji w trybie graficznym :?: ).

Zastanawiałeś się dlaczego nikt tego nie kupił jeszcze? Bo Ci co się znają trochę na tym, to wiedzą, że jest to chłam i kanciarstwo.
1. np: ta osoba nie "daje" programu do robienia wykresów (btw, jest to program lstat, który za free można ściągnąć z internetu)
2. konfiguracja programu lstat jest żmudna i trzeba znać jakie numerki przypisało się na firewallu dla ruchu wychodzącego i przychodzącego dla danych usług/komputerów i dokładnie te same numerki podać w programie lstat,
3. firewalla (maskarady) nikt Ci nie "doda", bo jest ona już w systemie
4. blokowanie po IP, MAC masz też już w systemie
i mogę tak w nieskończoność wytykać błędy, bo się na linuxie znam. Ktoś kto nie ma pojęcia o tym (albo bardzo początkujący użytkownik) nie poradzi sobie z tym.

Ale oczywiście zrobisz jak będziesz uważał. Ja tylko wyraziłem swoje zdanie o tej aukcji i naciąganiu. Chodzi mi o to tylko, abyś się później nie rozczarował, że zapłaciłeś sporo pieniędzy (30zł + przelew + transport?), za coś, czego ani razu nie użyjesz.

Jacek
 
 
piwko444 
Klikacz


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26-03-2005, 21:34   

Thx za odpowiedź. Kurcze bo pare osób zawala mi sieć programami p2p i chciałem ich troszeczke ograniczyć. :) Słyszałem że to się da zrobić tylko na linuxie. Poz
_________________
 
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-03-2005, 21:49   

Nie tylko, pod windą Kerio Winroute Firewall też sobie radzi z wykrywaniem P2P 8)
 
 
piwko444 
Klikacz


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22-04-2005, 16:06   

SiNuS napisał/a:
Nie tylko, pod windą Kerio Winroute Firewall też sobie radzi z wykrywaniem P2P 8)

Ale mi chodzi o to aby można było np. ustawić transfer na dane ip. Słyszeliście o czymś takim jak NDDFreesco? Scisągnołem to ale niewiem dokładnie o co tam chodzi, jak ktoś miał już styczność z tym wynalazkiem to proszę napisać coś na ten temat.

Pozdrawiam:)
_________________
 
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-04-2005, 16:32   

piwko444 napisał/a:
SiNuS napisał/a:
Nie tylko, pod windą Kerio Winroute Firewall też sobie radzi z wykrywaniem P2P 8)

Ale mi chodzi o to aby można było np. ustawić transfer na dane ip.

W Kerio możesz ustawić quote na dzień, bo np. ściąganiem muzyki przez
www czy z grup dyskusyjnych też mogą Ci użyszkodnicy bardzo szybko
wyczerpać limit... 8)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-04-2005, 19:04   

We freesco mało co jest takie tam niezbędnie minimum jak chcesz możesz sobie o tej dystrybucji poczytać na http://www.nnd.freesco.pl ale za wiele narzędzi do zaawansowanej zabawy jakiej oczekujesz to tam nie ma. Podejrzewam, że chcesz zastosować mechanizm o nazwie htb (wpisać htb w google, jest też jakiś opis na stronie freesco) - nie musisz wcale wykrywać czy blokować p2p aby wszystko ładnie działało wystarczy że odpowiednio przytniesz im pasmo. Jeśli jednak z jakiś względów chcesz całkowicie zablokować p2p potrzebował będziesz dodatkowo czegoś o nazwie ipp2p (chyba nie ma tego w tej minidystrybucji ale nie wiem nie sprawdzałem).

[ Dodano: 22-04-2005, 20:12:35 ]
Znalazłem jeszcze coś takiego na pewno się przyda: http://nnd.freesco.pl/new...1100446187.news
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: