Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gry online - teorie sposkowe
Autor Wiadomość
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 11-02-2008, 15:25   

Ponieważ ja w prawie wszystkim wyczuwam teorie spiskowe to moim zdaniem ta gra EVE to robi za superkomputer, działkując się mocą obliczeniową z waszymi maszynkami.

Nie wiadomo kto to robi, nie wiadomo po co i nie wiadomo kto ma dostęp do takiego superkomputera.

Nie bawię sie w takie "gry" - nie chce mieć następnej "Hiroszimy" na sumieniu. Nie od dziś bowiem wiadomo że superkomputery mają zastosowanie głównie w celach militarnych.

Wystarczy mi że Microsoft robi to za moimi plecami to nie będe dokładał jeszcze swojej mocy obliczeniowej na gry online.

Wolę w tym czasie pouczyć się Hiszpańskiego lub Niemieckiego.

Oczywiście każdy zrobi według własnego uznania :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2008, 16:13   

dziabaq, akurat gram w inna tego typu grę - jest darmowa i jest dostępny kod źródłowy klienta (nawet miałem pewien niewielki udział w jego tworzeniu), znam dokładnie protokół jakim komunikuje się z serwerem, tak, że jestem o tego typu sprawy spokojny. Takich gier jest dużo więcej i jak ze wszystkimi programami część jest zamknięta część otwarta, boisz się, że ktoś organizuje superkomputer, wybieraj tylko te otwarte.

Mi za to nie podoba się zupełnie inna rzecz - wiele osób się od takich gier w pewnym sensie uzależnia, nie fizycznie ale poznają tam innych ludzi, gromadzą jakieś wirtualne rzeczy itd. więc nie chcą tego od tak zostawić. Samo w sobie to nic złego - dobrze jest przecież zawierać nowe znajomości i czasem się trochę zabawić. Gorzej gdy trzeba za to płacić, jeszcze jednorazową opłatę można zrozumieć albo opłaty za jakieś dodatki nie wpływające bezpośrednio na grę - ale taki abonament to najgorsze co może być.
  marekd@jabberpl.org
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 11-02-2008, 16:17   

Ja już w jeden "czasopożeracz" grałem, nazywało się OGAME. Gdy dowiedziałem się że zapaleńcy nastawiają budzik na 2:00 w nocy żeby sprawdzić czy nikt ich nie napada, to uważam że to już było przegięcie.

Szkoda życia na takie pierdoły...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2008, 16:31   

Od takich rzeczy to są boty - program sam sprawdzi czy coś nie tak i zareaguje tak jak był zaprogramowany (obudzi tylko gdyby działo się coś nieprzewidzianego) ale gry w których posiadanie bota daje aż taką przewagę są moim zdaniem do niczego, co to za przyjemność grać z maszyną, a jak już chcemy grać z maszyną to po co przez internet i po co zostawiać komputer na noc włączony.
  marekd@jabberpl.org
 
Icemen 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 199
Wysłany: 11-02-2008, 16:35   

grałem w ogame , w trawiana i parę innych ludzie wstają o 4 rano :) zęby kogoś zaatakować lub nie śpią cała noc :P mnie to trochę szybko sie znudziło nie chciało mi sie po prostu :]
Wole wowa choć jest płatny ale gram kiedy chce minus tamte gry grało sie za darmo tu trzeba płacić

PS
zmieniłem temat bo chyba pomyliłem :P teraz ok
 
 
Bodziu 
easy master

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 39
Wysłany: 11-02-2008, 17:45   

Dzieki, ale mnie zalatwiliscie na cacy.
Nie zdazylem skopiowac pisma od Marka i zmienilisci mi posta :( na gry spiskowe.
To dziabaq byl offtopic :(

Sorki juz se znalazlem :)

[ Dodano: 11-02-2008, 17:53 ]
Eve online jest platna, ale nie musisz nastawiac budzika na dana godzine, owszem zbierasz rzeczy jko dobra materialne, ale zawsze mozesz zadokowwac w stacji i sie rozlaczyc nic Ci nie zginie. Oczywiscie sa zaawansowane opcje, ze posiadasz struktury umieszczone w kosmosie na orbitach ksiezycow, ktore wrog moze zaatakowac :) .
Ogolnie gram w eve 5 rok juz i poznalem tam ogrom ludzi z calego swiata.
Ostatnio poprzez p... UPC moge tylko siedziec w stacji i gadac na chacie przez 5 minut max lol.
Co do teorii spiskowych to ja bym obstawial, ze firmy takie uzywaja komputerow uniwersetyckich niz naszych domowych :) Domowe blaszaki i internet to jeszcze za wolne sprzety, zeby mialy jakas wieksza moc obliczeniowa. Owszem jezeli bysmy je spieli w sieci lan to juz co innego :) .
Oni nie wiedza jak dlugo bedziesz gral. Mozesz zalogowacc sie na 5 minut lub na 6h nigdy nie wiesz jak dlugo tam bedziesz, a mysle ze koncowka obliczeniowa musi byc stabilna :)
 
 
mortex 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 336
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2008, 18:41   

Marek napisał/a:
akurat gram w inna tego typu grę - jest darmowa i jest dostępny kod źródłowy klienta (nawet miałem pewien niewielki udział w jego tworzeniu), znam dokładnie protokół jakim komunikuje się z serwerem, tak, że jestem o tego typu sprawy spokojny. .....


Pochwal się jaki to tytuł.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2008, 19:22   

Cytat:
Domowe blaszaki i internet to jeszcze za wolne sprzety,
superkomputery konstruje się właśnie z takich domowych blaszaków - duże ilości zwykłych tanich jednostek.

To jak szybkie musi być między nimi połączenie zależy od rodzaju prowadzeniu obliczeń, konstrukcje uniwersyteckie połączone są zazwyczaj infinibandem albo gigabitowym ethernetem.

Ale czesto można prowadzić obliczenia rozproszone na oddalonych komputerach połączonych wolnymi łączami. Może słyszał ktoś o boinc ? (kiedyś SETI)
Cytat:
Pochwal się jaki to tytuł.

Ethernal Lands, ostatnio niezbyt często się tam pojawiam (kilka godzin tygodniowo)
tak zupełnie przypadkiem kojarzę tam twój nick ale to może być ktoś zupełnie inny

Tego typu gier z otwartym kodem jest dużo więcej, dobrze się zapowiada (przynajmniej moim zdaniem) PlaneShift, dawno temu bawiłem się też Daimoninem ale nie zaglądałem tam od przeszło 2 lat
  marekd@jabberpl.org
 
mortex 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 336
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2008, 20:00   

Marek napisał/a:

Ethernal Lands, ostatnio niezbyt często się tam pojawiam (kilka godzin tygodniowo)
tak zupełnie przypadkiem kojarzę tam twój nick ale to może być ktoś zupełnie inny


Pierwsze słyszę o tej grze, ale z tego co poczytałem na stronie, może być niezłe. Zresztę miałem dzisiaj przeprawę z gościem co mi radio CD w samochodzie zakładał (spalił jeden głośnik :evil: ), muszę się zrelaksować, więc trza zassać (w końcu to tylko 30 MB) i pogierczyć.
_________________
 
 
Olmer 
easy master

Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 30
Wysłany: 13-02-2008, 22:53   

Może trochę odejdę od tematu "spisków", a spytam się o coś innego. Kiedyś przypadkiem natrafiłem gdzieś na taki program organizowany chyba przez SETI może NASA czy inną grupę. Polegało to na połączeniu komputerów zwykłych użytkowników aby zwiększyć szybkość badania sygnałów z kosmosu czy czegoś tam. Definiowało się ile mocy obliczeniowej swojego kompa przeznaczasz na to liczenie. Zna ktoś może nazwę tego programu bo całkowicie zapomniałem, a przyda mi się (piszę referat o badaniu kosmosu).
_________________
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-02-2008, 23:12   

Olmer napisał/a:
Zna ktoś może nazwę tego programu bo całkowicie zapomniałem, a przyda mi się (piszę referat o badaniu kosmosu).


Marek już podał jego nazwę:

Marek napisał/a:
Może słyszał ktoś o boinc ? (kiedyś SETI)
 
 
Olmer 
easy master

Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 30
Wysłany: 17-02-2008, 02:10   

Głuptas ze mnie za karę pobije się kablem.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: