Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
DRAYTEK Vigor 2700V + aster ?????? Prośba o radę
Autor Wiadomość
Tom544 
Klikacz

Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1
Wysłany: 02-02-2008, 01:06   DRAYTEK Vigor 2700V + aster ?????? Prośba o radę

Witam
Na początku zaznaczam, że jestem prawie analfabetą w sprawie zarzadzania i podziału sieci, a szczątkowa wiedza tylko z nikłych doświadczeń z DL-604 i 'googlowania'. :oops:
Poszukuję prady w następującej kwesti: Mam Internet z Aster. Chcę zmienić dotychczas używany router DL-604 na taki, który:
1. Ma rozbudowane mozliwości zarządzania łaczami LAN (ograniczanie przepustowości, blokowanie portów w okreslonych godzinach dla wybranego IP itp)
2. Ma funkcje VOIP.
3. Ma co najmniej 3 wyjścia LAN.
4. NIE JEST Wi-Fi!!!!

Po dłgim przeszukiwaniu sieci najbliższy spełnienia moich oczekiwań wydaje się produkt jak w tytule:
http://www.draytek.pl/ind...6c4673ab68b8c53

Problem jednak z tym, że nie wiem czy da się to podłączyć do modemu postawionego przez Aster? bo to urządzenie same w sobie ma funkcje modemu. Czy daje się jakoś ten moduł ADSL/ADSL2/ADSL2+ wyłączyć/ominąć/dezaktywować????

A może forumowicze podpowiedzieliby jakieś inne rozsądne rozwiązanie - podkreślam, że w wymienionym sprzęcie NAJBARDZIEJ urzekła mnie rozbudowane możliwości IP QoS

z góry wszystkim MĄDRYM GŁOWOM DZIĘKUJĘ :lol:
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-02-2008, 02:34   

Tom544 napisał/a:
Problem jednak z tym, że nie wiem czy da się to podłączyć do modemu postawionego przez Aster?


Niestety nie da się. Jest to router ADSL, a Ty potrzebujesz routera z wejściem RJ-45.
 
 
AvrooK 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 286
Skąd: 3city
Wysłany: 02-02-2008, 12:02   

mowa o aster a ten dział tyczy się upc/chello :)
_________________
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-02-2008, 12:05   

AvrooK napisał/a:
mowa o aster a ten dział tyczy się upc/chello :)


Temat już przeniesiony.
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 470
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-02-2008, 14:54   Re: DRAYTEK Vigor 2700V + aster ?????? Prośba o radę

Tom544 napisał/a:
Witam
Na początku zaznaczam, że jestem prawie analfabetą w sprawie zarzadzania i podziału sieci, a szczątkowa wiedza tylko z nikłych doświadczeń z DL-604 i 'googlowania'. :oops:
Poszukuję prady w następującej kwesti: Mam Internet z Aster. Chcę zmienić dotychczas używany router DL-604 na taki, który:
1. Ma rozbudowane mozliwości zarządzania łaczami LAN (ograniczanie przepustowości, blokowanie portów w okreslonych godzinach dla wybranego IP itp)
2. Ma funkcje VOIP.
3. Ma co najmniej 3 wyjścia LAN.
4. NIE JEST Wi-Fi!!!!

Po długim przeszukiwaniu sieci najbliższy spełnienia moich oczekiwań wydaje się produkt jak w tytule:
http://www.draytek.pl/ind...6c4673ab68b8c53

Problem jednak z tym, że nie wiem czy da się to podłączyć do modemu postawionego przez Aster? bo to urządzenie same w sobie ma funkcje modemu. Czy daje się jakoś ten moduł ADSL/ADSL2/ADSL2+ wyłączyć/ominąć/dezaktywować????

A może forumowicze podpowiedzieliby jakieś inne rozsądne rozwiązanie - podkreślam, że w wymienionym sprzęcie NAJBARDZIEJ urzekła mnie rozbudowane możliwości IP QoS

z góry wszystkim MĄDRYM GŁOWOM DZIĘKUJĘ :lol:


Vigor 2700V jest przeznaczony do łączy ADSL a Ty potrzebujesz routera z połączeniem (WAN) Ethernet RJ45, które wykorzystasz do podłączenia modemu kablowego Aster.
Modelem który ma identyczne parametry i przeznaczony jest właśnie do łączy UPC lub Aster jest Vigor 2100V http://www.draytek.pl/ind...=101&m=1&op=285
http://www.allegro.pl/ite...voip_3xsip.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: