Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ASTER - AMATORKA W BOK!!!!
Autor Wiadomość
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 30-11-2007, 11:08   ASTER - AMATORKA W BOK!!!!

Na systemowe konto Aster ciągle otrzymuje maila od tego samego kolesia który ma konto w GMail. Co ciekawe jako odbiorca wiadomości jest napisane :Undisclosed-recipients!!
Traktuje to jako spam, ale niestety użytkownik konta mailowego Aster nie ma możliwości dodania konkretnego nadawcy do czarnej listy. Dzwonie więc do BOK i proszę kobitkę o połączenie mnie z działem IT bo z góry wiem ze temat który chcę poruszyć jest dla niej za trudny. Kobita zapiera się że pomaga na każdy temat i że nigdzie mnie nie połączy tylko mam jej przekazać problem. Wyłuskałem więc szczegółowo problem, szeroko omawiając zagadnienie źródła wiadomości, nagłówka, czarnej listy w Aster i Anty spamu który nie pomaga na takie przypadki. Usłyszałem cisze w słuchawce bo babke zamurowało.
( tak jak myślałem ) nie zna się na tym i nie wiedziała co powiedzieć.
Później poszła się konsultować i kazała mi czekać na linii.

Po powrocie mówi mi tak: " Proszę więc odpisać temu nadawcy że nie życzy Pan sobie otrzymywać od niego listów" :shock: :shock:

Jak to usłyszałem to myślałem ze padne. Przecież odpisanie spamerowi jest dla niego najlepszym dowodem na to że adres jest ważny i spam dotarł a nie został wykasowany na serwerze. Udzielający takich porad nie mają wogóle pojęcia o internecie i zasadach walki ze spamem. Powinni mleko i jaja sprzedawać a nie proponować ludziom rozwiązania w walce ze spamem ;)

Gdy powiedziałem grzecznie tej Pani jak bardzo się myli, to spławiła mnie żebym napisał skargę do abuse@aster.pl :)

Tyle ze abuse zajmuje się wyłącznie spamerami w klasie adresowej astera a nie z Gmail.

NORMALNIE POPELINA!!!! :mrgreen:

Zna ktoś może jakiś telefon do działu IT w Aster, chce rozmawiać z ludźmi którzy wiedzą o czym ja mówię a nie z "blondynkami".
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-11-2007, 11:58   

napisz do abuse@gmail oni tam bardzo szybko reagują na takie sprawy
  marekd@jabberpl.org
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 30-11-2007, 12:32   

dziabaq, jak dostaniesz jakąś odpowiedź z boku daj znać, temat ciekawy i zastanawiam się jak Aster podejdzie do tematu.
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 30-11-2007, 17:13   

Marek napisał/a:
napisz do abuse@gmail oni tam bardzo szybko reagują na takie sprawy


Napisałem, gnój przeniósł się na wp.pl i podpisuje się tym samym nazwiskiem.
Zrobiłem sobie regułę poczty, może odfiltruje.
 
 
maxkali1 
light master

Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-12-2007, 14:56   

A nie lepiej po prostu założyć sobie porządną skrzynkę na np. gmail ??
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 01-12-2007, 19:35   

Ja mam jeszcze porządniejszą niż GMail :) ) Tyle że do okresowego zaglądania na systemowe konto Aster'a zmusza mnie umowa. To tam wysyłane są ostrzeżenia że coś robie nie tak lub że wirus rozsyła spam, warto więc do niego zaglądać.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-12-2007, 19:38   

Ustaw sobie przekierowanie, na lepszym serwerze odpowiedni filtr załatwi sprawę.
  marekd@jabberpl.org
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 04-12-2007, 08:06   

Nie da się, poczta astera praktycznie nic nie umożliwia. Nie moge przekierować poczty, nie ma czarnej listy a filtr antyspamowy ustawia się suwaczkiem ( mocniej filtruj-słabiej filtruj ) jak biorę mocniej to zwykłe maile nie dochodzą )

Zrobiłem sobie regułę poczty na swoim kompie, na razie pomaga :)
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 06-12-2007, 18:02   

Dziwie sie ze tak niekompetentnych ludzi zatrudniaja w aster na infolini/helpdesk.
Czy naprawde nie ma ludzi ogarnietych, "życiowych", którzy na takie problemy jak ma dziobaq beda wiedziec co odpowiedziec, a nie strugac idiote i kierowqac sprawe od razu do działu technicznego...

Moze sie u nich zatrudnie, akurat szukam pracy :D
 
 
m461k 
Klikacz

Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 2
Wysłany: 31-01-2008, 21:20   

Astral699 napisał/a:
Dziwie sie ze tak niekompetentnych ludzi zatrudniaja w aster na infolini/helpdesk.
Czy naprawde nie ma ludzi ogarnietych, "życiowych", którzy na takie problemy jak ma dziobaq beda wiedziec co odpowiedziec, a nie strugac idiote i kierowqac sprawe od razu do działu technicznego...

Moze sie u nich zatrudnie, akurat szukam pracy :D

Zazwyczaj to są takie osoby mają segregatorek i się cieszą. Tak samo na błękitnej linii ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: