Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Za małe prędkości przy dużej ilości seedów
Autor Wiadomość
Lukasz36016 
easy master

Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 27
Wysłany: 25-12-2007, 23:37   Za małe prędkości przy dużej ilości seedów

Od dawna mam problem z Neosradą (1024kb). sciagam uTorrentem 1.7.5 przy 2 krotnie większej ilości sedów niż perów sciagam z predkoscią 20kb/s.konfiguracja torrenta jest dobra. Prosze o odpowiedzi.
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-12-2007, 23:54   

Jak ograniczaja wysyłanie to sie nie dziw kolego, na dobrych stronach torrentowych to bywa że sciagam od 1 osoby i wale 2.4 MB/s
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 26-12-2007, 10:19   

Czasami zmiana portu dobrze robi na takie dolegliwości.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-12-2007, 10:51   

Torrent to taka sieć w której ograniczenie wysyłania w niczym nie przeszkadza, na tym polega właśnie jej przewaga nad innymi sieciami p2p.

Lukasz36016, jak masz ustawionego tego torrenta, jesteś absolutnie pewnien że jest dobrze skonfigurowany ? Może dałeś za dużo połączeń/slotów wysyłkowych jak na swój upload ? A może masz jakiegoś firewala/antywirusa który przeszkadza, ludziom często się wydaje, że coś wyłaczyli ale tak naprawdę to nadal działa i przeszkadza w ściąganiu.

Niestety tesa ma kiepskie wyjścia na Świat i resztę Polski, w dodatku z powodu zbyt częstych zmian adresów gdy jedna osoba coś zacznie mieszać na czarnych listach lądują dziesiątki lub nawet setki adresów, więc czasem nawet przy dobrze ustawionym programie i dobrym torrencie kiepsko idzie.
  marekd@jabberpl.org
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-12-2007, 12:59   

Marek napisał/a:
Torrent to taka sieć w której ograniczenie wysyłania w niczym nie przeszkadza, na tym polega właśnie jej przewaga nad innymi sieciami p2p.



Jak to nie przeszkadza chcesz powiedzieć że jak ktos sobie ustawi że wysyła 1 KB/s to wraz bedzie wysyłała np 250 kb/s ? Czegoś chyba nie rozumiem,ale siedzac od paru ładnych lat na torrentach widze że na ogólnie dostepnych stronach to wiekszosc ogranicza albo robi Hit and Run......chcesz powiedzieć Marku że to nie ma znaczenia ? ;)
 
 
Lukasz36016 
easy master

Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 27
Wysłany: 26-12-2007, 13:53   

własnie mam też problem z zaporą, normalnie biore panel zapora systemu, wylaczam biore OK. i po wylączeniu net tak sie muli i komp zostawilem na noc to NIC sie nie sciagnelo. co z tą zaporą. Póżniej gdy ponownie chcialem ja uruchomić wywalilo mi komunikat ,,dana usługa nie jest włączona" czy jakoś tak.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-12-2007, 16:14   

Cytat:
Jak to nie przeszkadza chcesz powiedzieć że jak ktos sobie ustawi że wysyła 1 KB/s
jak ktoś sobie ustawi 1KB uploadu to będzie traktowany przez innych tak jak by go nie było i będą mu przesyłane tylko takie dane których nie było już lepszego miejsca aby je wysłać. - ogółu nie popsuje. Jest 2 razy więcej seedów niż peerów więc każdy dostanie (2+1) razy więcej niż wysyła, czyli ten ktoś dostanie 3kB ale nikomu nie przeszkodzi w działaniu, ten kto będzie wysyłał 10kB sprawiedliwie dostanie 30kB a ten kto będzie wysyłał 30kB dostanie 90. Nikt nie będzie poszkodowany, wszystkim będzie chodziło tak szybko jak oni sami chcą.

[ Dodano: 26-12-2007, 16:16 ]
Lukasz36016, niestety nie używam windosa aby poprowadzić za rękę.
  marekd@jabberpl.org
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-12-2007, 20:12   

Marek napisał/a:
Cytat:
Jak to nie przeszkadza chcesz powiedzieć że jak ktos sobie ustawi że wysyła 1 KB/s
jak ktoś sobie ustawi 1KB uploadu to będzie traktowany przez innych tak jak by go nie było i będą mu przesyłane tylko takie dane których nie było już lepszego miejsca aby je wysłać. - ogółu nie popsuje. Jest 2 razy więcej seedów niż peerów więc każdy dostanie (2+1) razy więcej niż wysyła, czyli ten ktoś dostanie 3kB ale nikomu nie przeszkodzi w działaniu, ten kto będzie wysyłał 10kB sprawiedliwie dostanie 30kB a ten kto będzie wysyłał 30kB dostanie 90. Nikt nie będzie poszkodowany, wszystkim będzie chodziło tak szybko jak oni sami chcą.



No ja nie wiem skad masz takie wyliczenia że niby jak sie malo wysyła to tak sciaga raz zrobilem experyment i torrent.org ssałem prawie 90 kb/s podczas gdy ustawilem tylko 1 Kb/s uploadu ;) Poza tym wiesz przyklad 1 Kb/s to był tylko przyklad ale nie znam prawie nikogo kto by wysyłał całym łaczem, zwykle ucinaja i to czasem sporo a jak wiesz i tak niewielki jest wysył ma wiekszosc lacz w Polsce
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-12-2007, 21:26   

Cytat:
jak wiesz i tak niewielki jest wysył ma wiekszosc lacz w Polsce
dla torrenta nie ma to żadnego znaczenia, liczą się tylko ogólne proporcje, czy będzie 10 kiepskich czy 1 dobry na to samo wychodzi.
Cytat:
raz zrobilem experyment i torrent.org ssałem prawie 90 kb/s podczas gdy ustawilem tylko 1 Kb/s uploadu
to dobrze, jeśli dostałeś tyle danych znaczy że osób je wysyłających było pod dostatkiem i każdy kto ściągał mógł dostać dużo, nikomu więc w ten sposób nie przeszkodziłeś. Znam sporo takich torrentów w których możesz nic nie wysyłać a i tak będziesz ściągał pełnym łączem, bo dba o to udostępniający.
  marekd@jabberpl.org
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-12-2007, 11:20   

Ja tam nadal uważam że na stronach gdzie ludzie daja całym łaczem jest latwiej sciagac niż na zwyklych ogólnie dostepnych bo zdarzało mi sie ssac od 300 seedów niby a sciagało mi 2-5 kb/s jak wyjaśnisz coś takiego ? (Peerów było okolo 50 zaledwie)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: