Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Neostrada - rozlaczanie
Autor Wiadomość
noodle 
Klikacz

Dołączył: 03 Sie 2007
Posty: 7
Wysłany: 18-11-2007, 17:23   Neostrada - rozlaczanie

Witam.

Mianowicie napotkalem problem, z ktorym jeszcze nigdy sie nie spotkalem (rowniez googlowalem i nic z tego) i jest on dla mnie nie do przejscia.

Jak sytuacja wyglada?
Zainstalowalem na komputerze 1 windowsa. Zainstalowalem wszystko z plytki, ktora dostaje sie z modemem (tak, wiem, ze mozna inaczej - pozniej o tym). No i Internet smiga, wszystko pieknie, ladnie. Po 3 dniach zaczynaja sie klopoty. Mianowicie: Wlaczam kompa, lacze sie z netem i po okolo 2-4minutach rozlacza mi, po czym laczy sie ponownie ale stare polaczenie rowniez zostaje - to rozlaczone, w ipconfig pokazuje sie jako IP: 0.0.0.0, a pod nim to dobre - z normalnym IP. Pewnie nie mialbym nic przeciw temu gdyby nie fakt, ze wiecej juz strony nie da sie otworzyc, pingowac tez sie nie da, gg nie dziala - krotko mowiac koniec Internetu.
Po restarcie komputera znowu to samo - net jest przez 2-4minuty i polaczenie 'ghost' a pod nim to normalne.

Czego probowalem?
- skanowalem antywirusem, nie znalazl nic - nie dziwi mnie to.
- odinstalowalem neozdrade, zainstalowalem ponownie tak jak mowia - ten sam efekt.
- zrobilem format (system byl w miare swiezy, ale zaryzykowalem) i o dziwo internet dzialal poprawnie - oczywiscie po 3 dniach zaczely sie te same cyrki, o ktorych pisze w opisie problemu.
- zainstalowalem inny system (pozostajac przy windowsie) - oczywiscie po formacie dzialalo ok 3 dni, pozniej powrot do szopki.
- przywiozlem innego kompa (problem ten wystepuje u rodziny, nie u mnie) i dzialalo - znowu kilka dni od zainstalowania neo.
- format+instalacja samego modemu i konfiguracja przez polaczenia windowsa + autoconnect - po okreslonym czasie ten sam problem.
- wymiana modemu z jakiegos ZXDSL 852 na SpeedTouch 330 i dalej to samo.

Dodatkowo, probowalem wszystkich USB w komputerze, probowalem juz ogolnie na 3 komputerach, wiec kwestia problemu sprzetowego absolutnie odpada. Dzwonilem na ta linie pomocy zeby mnie oswiecili juz kilka razy, oczywiscie poza tym co maja napisane na ich liscie odpowiedzi nic nowego nie uslyszalem (dostajecie panstwo sygnal, jest to wirus badz problem z komputerem). Nie chcialem sie wiecej juz denerwowac, wiec juz tam nie dzwonie. Zaproponowalem zeby przyjechal jakis ich informatyk i sie przekonal: niestety jest to nie mozliwe, wiec podziekowalem.

Powoli opadam juz z sil, nie lubie zostawiac niedokonczonego.
Chcialem sie dowiedziec, czy ktos moze jednak napotkal taki problem i ma jakiekolwiek pojecie jak sie z tym uporac/czym to jest powodowane? Jezeli ktos na 100% moze mi powiedziec, ze jest to problem ze strony TPSA to rowniez bede zadowolony.
Aha - nie trzeba mi tlumaczyc jak komus, kto ma po raz pierwszy do czynienia z Internetem. :)

Jeszcze raz prosze o pomoc/jakas rade.
Z gory dziekuje za odpowiedz,
Pozdrawiam.
 
 
Dantem 
Klikacz

Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1
Wysłany: 18-11-2007, 20:31   

Hej! Jestem akurat pracownikiem wsparcia technicznego i pracuje na infolini tech. neostrady. Musisz wejsc na strone www.generic.neostrada.pl i ściągnąć 2 łatki które wykasują Ci ten problem. Jest to problem tzw. generic host. Objawia się tym że rozłacza z netem ale tak naprawde jeste s wciąc połączony tylko ip jest dziwne np 1.1.1.1 . Zainstaluj te 2 łatki i zrestaryuj komputer. Problem zniknie . Pozdrawiam
 
 
Bayron 
light master

Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 60
Wysłany: 18-11-2007, 22:53   

to nie jest problem z generic'iem, bardziej winie system.
Mozesz mniej wiecej napisac jakie programy zainstalowales, po wrzuceniu nowego systemu?
Bo jakos mi sie nie chce wierzyc, ze sam windows + stery do st330/zte + dialup.

Mialem podobny problem, ale z firewallem, tzn. w jakis sposob skanowanie portow rozpoznawal za atak i blokowal calkiem dostep do interentu. Chyba Outpost sie nazywal jezeli mnie pamiec nie myli.
Jaki masz soft do ochrony kompa? Samego antywira (jakiego?) czy antywir+firewall???

Nastepnie, czy po tym jak nie masz internetu sprobowales odlaczyc modem od kompa, podlaczyc i polaczyc sie z netem? Dzialalo / nie dzialalo???
 
 
Shatyn 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 180
Skąd: Kraków - N.H.
Wysłany: 19-11-2007, 13:09   

Walczyłem parę dni temu z podobnym przypadkiem.
Z tego co sie zorientowałem chodzi o współpracę (w przypadku nad którym pracowałem) chipsetu VIA - USB - modem tepsy (potrzebne sa specjalne sterowniki do USB a;e to tez nieiwle daje).
Po zainstalowaniu dodatkowych portów USB na PCI i połaczeniu przez taki port z modemem problem zniknął. Własciciel komputera jednak był na tyle zdruzgotany kłopotami, że wymienił modem ZXDSL na Livebox i kłopoty ustąpiły jak ręka odjął...
Wcześniej próbował wymienić modem na inny (podobno Sagemy są dobre) ale w całym Krakowie nie mieli innych jak tylko te nieszczęsne ZXDSL.
 
 
 
AtoMan 
plus master

Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 478
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-11-2007, 18:21   

Ja miałem problemy, i okazało się, że padnięta kość RAMu była przyczyną - ale też mam chipset VIA ;)
_________________
 
  atoman@chrome.pl
 
noodle 
Klikacz

Dołączył: 03 Sie 2007
Posty: 7
Wysłany: 19-11-2007, 18:24   

Podolalem w inny sposob, mozna powiedziec, ze banalny. Zainstalowalem viste i wszystkie najnowsze poprawki. Kwesita via-usb odpada bo tam jest nforce. Jak widac problem lezal w systemie, czy tez sterownikach.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-11-2007, 11:23   

Jednak Vista nie taka zła, jak ją malują. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: