Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Aster - czy warto się przesiadać z chello
Autor Wiadomość
razgriz 
Klikacz

Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 4
Wysłany: 25-10-2007, 20:20   Aster - czy warto się przesiadać z chello

Witam
Ponieważ chello znowu działa tragicznie, a patrząc w przeszłość będzie tak przez pewnie kilka miesięcy myślę nad przejściem na aster - pakiet TwójŚwiat. I tutaj pytanie - mam w domu dwa komputery i konsolę, rozdzielam neta routerem - czy w aster jakoś rygorystycznie to kontrolują ? Najbardziej chodzi mi o sytuację konsola/komputer bo często gram a komp chodzi w tle, albo ściągam jakieś demka na konsoli i robię na kompie, jakie są kary, szkodliwość takiego postępowania dla aster.

Kolejne pytanie - awarie - czy zdarzają się "wajchy" jak w chello, że prędkość internetu wieczorem spada o kilkadziesiąt % ? Jakie są transfery do dobrych serwerów zagranicznych - w chello classic ściąga mi plik (przynajmniej przed awarią) około 600kbps. Przy aster 6mbps będzie leciało z 720kbps ? Jakie są pingi do serwerów zagranicznych gier - np. w UK/niemczech (około 40ms) albo USA (około 130ms).

Jak wygląda przydzielanie ip - czy jest stałe, czy nie ma problemów z adresami mac (u niektórych hostów trzeba dodawać mac karty sieciowej aby on działał), czy wszystkie dnsy itp. przypisują się tak jak w chello i wystarczy podłączyć kabel z modemu do routera, z routera do kompa/konsoli i jedziemy ?

Jak wygląda obsługa klienta - czy bezsensowna infolinia gdzie zawsze mówią że nic się nie dzieje. Jakie są ogólne wrażenia z użytkowania aster ? Jest sens dołączyć z umową na czas nieokreślony, przetestować, czy chello classic jest po prostu lepsze i trzeba przeczekać obecny kryzys ?
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-10-2007, 20:27   

razgriz,

poczytaj:

http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=3573

razgriz napisał/a:
I tutaj pytanie - mam w domu dwa komputery i konsolę, rozdzielam neta routerem - czy w aster jakoś rygorystycznie to kontrolują ?


Możesz podłączyć do 31 dodatkowych komputerów (TwójDom, TwójŚwiat).

razgriz napisał/a:
Jak wygląda obsługa klienta - czy bezsensowna infolinia gdzie zawsze mówią że nic się nie dzieje.


Moim zdaniem infolinia jest trochę lepsza niż w UPC, ale może miałem więcej szczęścia.
 
 
Neron 
light master

Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 55
Wysłany: 25-10-2007, 22:39   

clarkkent napisał/a:
razgriz,

Moim zdaniem infolinia jest trochę lepsza niż w UPC, ale może miałem więcej szczęścia.


Od kiedy?
Jak dzwonisz na infolinie Astera i czekasz w kolejce więcej niż 10 min to cię rozłącza.
Mnie się tak zdarza za każdym razem.
Jeszcze jedno, zanim dojdziesz do menu, to musisz ponad minutę wysłuchać reklam.

Pozdrawiam
_________________
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-10-2007, 22:47   

Neron napisał/a:
ak dzwonisz na infolinie Astera i czekasz w kolejce więcej niż 10 min to cię rozłącza.


Wiem, ale ja mam do tego cierpliwość, poza tym dzwonię w godzinach darmowych (po 18).

Neron napisał/a:
Jeszcze jedno, zanim dojdziesz do menu, to musisz ponad minutę wysłuchać reklam.


Wiem, nie przeszkadza mi to tak bardzo.

Mówiąc, że infolinia jest trochę lepsza miałem na myśli kompetencję pracowników, ale może miałem szczęście. Moim zdaniem nie panuje tam, aż taka dezinformacja jak w UPC.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 25-10-2007, 23:40   

razgriz napisał/a:
myślę nad przejściem na aster - pakiet TwójŚwiat. I tutaj pytanie - mam w domu dwa komputery i konsolę, rozdzielam neta routerem - czy w aster jakoś rygorystycznie to kontrolują ?

Możesz używać routera, nikogo to nie interesuje, i zakazu niema.
clarkkent napisał/a:
Możesz podłączyć do 31 dodatkowych komputerów (TwójDom, TwójŚwiat).

to sformułowanie dotyczy przypadku gdy nie masz routera i podłączasz sobie wszystkie posiadane komputery przez switcha. Z tym że za każdy dodatkowy IP płacisz miesięcznie bodajże 17 zł.
Ekonomiczniej wyjdzie postawienie routera i rozdzielanie netu na jednym IP który się dostaje w pakiecie.
_________________
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-10-2007, 23:44   

Cytat:
to sformułowanie dotyczy przypadku gdy nie masz routera i podłączasz sobie wszystkie posiadane komputery przez switcha. Z tym że za każdy dodatkowy IP płacisz miesięcznie bodajże 17 zł.
Ekonomiczniej wyjdzie postawienie routera i rozdzielanie netu na jednym IP który się dostaje w pakiecie.


Pewnie, że najlepiej podzielić routerem. Z tego co wiem, Aster nie powinien się przyczepiać do tego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: