Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z emule
Autor Wiadomość
andrzej 
light master

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 118
Skąd: warszawa
Wysłany: 31-08-2007, 07:17   problem z emule

Mam emule wersję 0.47, bo nie moge sobie aktualizować ze względów na mój osłabiony komputer. Wiem że jest nowa wersja tego, ale do tego chyba trzeba mieć lepszą pamięć, a także procesor. Pamięć mam 256 RAM, procesor 2,40 GB, także uważam, że to nie nalepsze wyjkście z tego, abym mógł sobie zainstalować nową wersję tego emula.
Ale nie w tym kłopoty są.
Otóż mam kłopoty z doborem filmów, których bym chciał sobie pobrać.
Kilka stroniczek sobie znalazłęm z filmami DVD, ale co z tego, kiedy nie moge ich znaleść w emule, lub są zabanowane (nawet nie wiem co to znaczy).
Coś czytałem na ten temat, że to kwestia łatek, jakie emule ma do załątania, ale nie wiem czy to jest prawdą. Wyszukuję nieraz starocie, trochę nowości. Staram się stosować do reguł FAQ w emule, ale nic z tego nie wychodzi. Kiedy miałem nową wersję tego emule, chciałem sobie przyspieszyć łącze chello light programem Emule accereration patch, ale jak wyczytalem z forum na dobrych programach, okazało się, że ten program ma pełno wirusów, któy mój Kasperski nie wykrył tego. Miałem całę serwery zawirusowane. Muaiłęm tą wersję odinstalować. Mało tego zauważyłem, że ta stara wersją którą mam ma mniejszą wagę i mniej mi się komputer wiesza nić przy tej najnowszej wersji.
Dlatego niestesty dobrałem sobie wersję z gazety i mam nieco mniejsze zawieszanie komputera a także całego łącza.
Kontaktowałem z się z pomoca techniczną w tej sprawie i dobrali mi łącze jakie by mi najlepiej pasowało, aby mi komputer wraz z łączem nie zawieszało się. Skonfigurowałem sobie go odpowiednio. Teraz mam starszą wersję tego emula i wydaje mis ię, że jest o wiele lepszy niż ta najnowsza wersja.
Czyli oznacza to, że wagowo się dużo różni. Zauważyłem, że ta nowa wersja ma około 1 z hakiem MB. Teraz ta stara wersja mam tylko 6 z hakiem MB, więc bez porównania jest to znacznie mniejsza waga. Być może to wpłynęło na zawieszanie mojego komputera, a także całęgo łącza.
Tak to wykryłem. Ale mam kłopoty z doborem filmów, które bym chciał sobie obejrzeć, a także przegrać.
Gdziś wyczytałem,że do wyszukiwarki należy dodawać, że to ma być film z lektorem pl. Tak się do tego dostosowałem i lepiej mi to wychodzi.
Ale zbyt mało filmów ma sam emule, któy podobno jest tak znakomitym programem do wyszukiwania filmów.
Więc pomóżcie mi, jaie filmy sobie moge dobrać, aby łatwiej znaleść je w tym programie, abym nie był banowany.
Czy ktoś się zna na tym :?:

Pomóżcie, nie chcę zmieniać programu, bo na tym się już nauczyłem, także już wiele znam się na tym programie, ale dobór filmów jest okropny. Nie można nic znaleść.
Albo jestem banowany
 
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-08-2007, 09:16   

andrzej napisał/a:
chciałem sobie przyspieszyć łącze chello light programem Emule accereration patch


Łącza nie da się przyspieszyć. Każde łącze ma odgórnie narzuconą prędkość. Dla chello light wynosi ona 2 mbit. Takimi programami jak powyżej, możesz dany plik ściągać z kilku źródeł, dzięki czemu dane łącze może być wysycone.
 
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 31-08-2007, 09:46   

andrzej, ja uwazam ze powinines przestac uzywac emule, radze przesiadke na torrenta, oblsuga klientow torrentowych mozna powiedziec ze jest intuicyjna, i znajduje sie wiele stron z opisaem ich uzywania
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31-08-2007, 10:30   

Cytat:
Mam emule wersję 0.47, bo nie moge sobie aktualizować ze względów na mój osłabiony komputer. Wiem że jest nowa wersja tego, ale do tego chyba trzeba mieć lepszą pamięć, a także procesor. Pamięć mam 256 RAM, procesor 2,40 GB, także uważam, że to nie nalepsze wyjkście z tego, abym mógł sobie zainstalować nową wersję tego emula.
ilość pamięci czy procesor nie ma wpływu na aktualność programów, taki amule/emule to nie windows który z każdą nową wersją potrzebował by 10* więcej pamięci i droższą kartę graficzną, nowe wersje powstają dlatego że w starych był jakiś błąd lub wymyślono jakieś usprawnienie (które czasem powoduje że potrzeba nawet mniej procesora niż w starej wersji)
Cytat:
Kiedy miałem nową wersję tego emule, chciałem sobie przyspieszyć łącze chello light programem Emule accereration patch,
łącza przyspieszyć się nie da takie programy to zwykłe oszustwo
Cytat:
Mało tego zauważyłem, że ta stara wersją którą mam ma mniejszą wagę i mniej mi się komputer wiesza nić przy tej najnowszej wersji.
komputer nie powinien się nigdy wieszać - jeśli się wiesza znaczy, że trzeba go oddać do naprawy i naprawić aby się już więcej nie wieszał

Co do tego skąd brać programy - tylko z oficjalnych stron autorów danego programu emule/amule są programami open source znaczy że nie zawierają żadnego złośliwego kodu żadnych wirusów itp, ale warunek muszą być pobrane bezpośrednio aby nie zostały zarażone/nafaszerowane gdzieś po drodze jakimiś śmieciami
dla emule jest to strona www.emule-project.net dla amule www.amule.org .

Nie instaluj żadnych dodatków (zazwyczaj są to oszustwa) zwyczajnie najnowszą stabilną wersję swojego ulubionego programu z oficjalnej strony.

Jeśli chodzi o wyszukiwanie to nie korzystaj jeśli nie musisz z wyszukiwarki w programie - jest ona ogłupiana przez różnych złych ludzi aby pobierać fałszywe pliki zamiast tego co chcesz (to za pobieranie a przy okazji udostępnianie fałszywek można dostać właśnie bana a nie za coś innego)
Korzystaj z sum kontrolnych i wyszukiwarek na stronach takich jak osloskop.net będziesz miał pewność, że pobierasz właściwy plik.
Nie ma znaczenia czy z lektorem czy bez na stronie przy okazji masz opisy filmów więc wiesz czy warto ściągać czy nie.
Cytat:
któy mój Kasperski nie wykrył tego

bo on generalnie jest do niczego
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: