Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie jest błąd ? - uTorrent podejście drugie :)
Autor Wiadomość
Parol 
easy master

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 40
Wysłany: 07-08-2007, 12:11   Gdzie jest błąd ? - uTorrent podejście drugie :)

Witam,
Na wstępie chciałbym prosić Szanownego Moderatora o nie usuwanie tematu, co najwyżej po udzieleniu odpowiedzi przez forumowiczów. Dziękuję ;-)

Zwracam się do Was, z pytaniem, gdzie może być błąd w konfiguracji uTorrenta, bo (o zgrozo!) jak bym sie nie starał, transfer nie moze skoczyc wyzej niz 40kB/s:



A ustawienia polaczenia prezentuja sie następująco:



Protokół BitTorrent:



Kolejkowanie....




W Firewallu tez wydaje sie byc wszystko w porządku....




Gdzie moze byc błąd?:)

pozdrawiam,
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-08-2007, 15:18   

Cytat:
Na wstępie chciałbym prosić Szanownego Moderatora o nie usuwanie tematu, co najwyżej po udzieleniu odpowiedzi przez forumowiczów. Dziękuję ;-)
Czy widziałeś aby kiedykolwiek były u nas usuwane od tak sobie nieciekawe tematy (które nie naruszają regulaminu) ?

Ustawienia programu generalnie są w porządku (jeśli chcesz ściągać 2 torrenty na raz powinieneś zmniejszyć odrobinę ilość slotów na jednego, bo 10 slotów przy 25kB/s to trochę za dużo) i biorąc pod uwagę jaki torrent ściągasz oraz twoją szykość wysyłania to średnia prędkość ściągania będzie wynosić, około (1+87/575)*25kB/s ~= 28kB/s a masz nawet więcej czyli, wszystko gra.

Ograniczenia wynikającego ze stosunku ilości osób wysyłających i pobierających dane oraz twojej prędkości wysyłania nie przeskoczysz, albo musisz szybciej wysyłać (na lighcie max to 36kB/s aby się nie zapychało) albo musisz poszukać torrenta z lepszym stosunkiem ilości seedów do peerów.
  marekd@jabberpl.org
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-08-2007, 16:14   

Marek napisał/a:
(1+87/575)*25kB/s


Skąd to wyliczenie? Pytam z ciekawości.
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 07-08-2007, 17:23   

Jezu, zarejestruj się na jakimś prywatnym trackerze to będziesz ciągnął full łączem cały czas, tylko będziesz musiał też uploadować (seedować) ...
 
 
Parol 
easy master

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 40
Wysłany: 07-08-2007, 17:46   

@Marku - dziękuje za wyjaśnienia ;-)

@Kefas: Na prywatne trackery (chyba?) potrzebne są zaproszenia, tu pojawia sie problem ;-)
Jeżeli juz poruszyłeś temat prywatnych trackerów - to jakie polecasz?

Pozdrawiam.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-08-2007, 23:39   

Na prywatnych trackerach wcale nie jest lepiej nawet często gorzej bo mniej ludzi.

Cytat:
Skąd to wyliczenie? Pytam z ciekawości.


(1+ilość_sedów/ilość_peerów)*nasz_upload
lub inaczej zapisane to samo (dłużej ale łatwiej wytłumaczyć)
nasz_upload+(ilość_sedów/ilość_peerów)*nasz_upload

Dlaczego tyle, zakładając, że jest sprawiedliwie każdy dostaje tyle danych ile wysyła + dodatkowo zostają do podziału dane od seedów którzy jedynie wysyłają a sami nic nie pobierają. Założyłem, że są one dzielone po równo proporcjonalnie do uploadu i, że średni upload 1 seeda jest zbliżony do uploadu średniego peera.
  marekd@jabberpl.org
 
Parol 
easy master

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 40
Wysłany: 08-08-2007, 09:56   

Marku,

Reasumując nie ma możliwości zwiększenia downloadu? Dziwne, bo pamiętam kilka (dni/tygodni) temu sciągalem jeden torrent z prędkością ~80kB/s jednocześnie uploadując ~25kB....


Pozdrawiam.
 
 
Copart 
easy master

Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 22
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-08-2007, 12:36   

Cytat:
Na prywatnych trackerach wcale nie jest lepiej nawet często gorzej bo mniej ludzi.


Z całym szacunkiem ale to bzdura.
Bez urazy ;)
_________________
 
 
 
Ryba 
Klikacz

Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 9
Wysłany: 08-08-2007, 12:37   

Marek napisał/a:
Na prywatnych trackerach wcale nie jest lepiej nawet często gorzej bo mniej ludzi.


Ale stosunkowo dużo więcej seedów, bo każdy chce ilość wysłanych danych podbić. Np na torrentbytes.net prędkości bywały zawrotne.

Marek napisał/a:

(1+ilość_sedów/ilość_peerów)*nasz_upload
lub inaczej zapisane to samo (dłużej ale łatwiej wytłumaczyć)
nasz_upload+(ilość_sedów/ilość_peerów)*nasz_upload

Dlaczego tyle, zakładając, że jest sprawiedliwie każdy dostaje tyle danych ile wysyła + dodatkowo zostają do podziału dane od seedów którzy jedynie wysyłają a sami nic nie pobierają. Założyłem, że są one dzielone po równo proporcjonalnie do uploadu i, że średni upload 1 seeda jest zbliżony do uploadu średniego peera.


Wszystko niby piknie, ale obawiam się, że rzeczywistość jest dużo bardziej zagmatwana niż fkcja 3 zmiennych. Choćby dlatego, że zgodnie z tym wzorem nikt by nic nigdy nie ściągnał, bo na początku nie ma co wysyłać :)
_________________
 
 
noodle 
Klikacz

Dołączył: 03 Sie 2007
Posty: 7
Wysłany: 08-08-2007, 17:07   

Nie chce mi sie tworzyc nowego tematu, wiec podepne sie tutaj.
Sprawa jest taka. Posiadam chello classic, uzywam uTorrenta (1.7.2, build 3458) i w zamiarach mam seedowanie na trackerze OiNK. Jak wiadomo up to 64kB/s. Nie jestem zachlanny, nie chce zeby upload utrzymywal sie na tym poziomie. Zadowolony bylbym z z powiedzmy 30-50kB/s nonstop. Tymczasem waha sie to od 5kB/s do 30kB/s - przy czym najczesciej jest to wlasnie ta nizsza wartosc. Nie wierze w to, ze ludzie nie moga wykorzystac mojego uploadu (dzieje sie tak nawet gdy sciagaja ode mnie na raz 3-4 osoby).
Wszystkie rzeczy, ktore mogly by temu przeszkadzac usunalem (nie trudzilem sie ustawianiem).
Wysylajac na na FTP/Rapidshare caly czas leci 60kB/s, zero skokow. Tutaj natomiast porazka.
U wszystkich tak to wyglada i jestem przewrazliwiony? Czy cos u mnie nie tak.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-08-2007, 17:34   

Cytat:
Reasumując nie ma możliwości zwiększenia downloadu?
jest - trzeba poszukać dobrego torrenta, przykład, bardzo ciekawy film dokumentalny właśnie o pobieraniu z sieci (można go legalnie rozpowszechniać) http://thepiratebay.org/t...Bad_Copy_-_XviD
jak widać publiczny tracker, 6 razy więcej udostępniających niż pobierających - nawet przy uploadzie 25kB/s powinno się ściągnać z szybkością ponad 175kB/s (na lighcie z przed przyspieszenia maksymalnie półtorej godziny i mamy film, na classiku ściągnie się w mniej jak godzinę a po ostatnim przyspieszeniu może nawet się ściągnąć i w pół godziny do 40minut)

Cytat:
Choćby dlatego, że zgodnie z tym wzorem nikt by nic nigdy nie ściągnał, bo na początku nie ma co wysyłać :)
To jest wzór na prękość średnią, a Ty piszesz o punkcie, wartość w jednym punkcie nie ma nic wspólnego z wartością średnią.
Jeśli tylko jest seed to dostaniemy od niego na początku choć niewielką porcję danych dla kontroli - 1 - 2kawałki które już od razu możemy przesyłać dalej, dlatego chwilkę trwa zanim sie torrent rozpędzi ale na średnią taki mały odcinek czasu ma wpływ znikomy.

Cytat:
Wszystko niby piknie, ale obawiam się, że rzeczywistość jest dużo bardziej zagmatwana niż fkcja 3 zmiennych
pewne założenia trzeba było poczynić - napisałem jakie, wiadomo że matematyczny model nigdy nie odda w pełni rzeczywistości zawsze ją jakoś upraszcza ale gdy wyniki dla modelu matematycznego zgadzają się z grubsza z tym co obserwujemy w praktyce to moim zdaniem należy się cieszyć a nie płakać że coś jest źle.
Copart, miałem konta na wielu prywatnych trackerach (na niektórych miałem nawet ratio 15:1) ale szybkość pobierania z tamtąd to nędza z biedą, po 5 osób na krzyż na torrent, w dodatkowo 99% rzeczy które tam są to jakaś lewizna która nie tylko kompletnie mnie nie interesuje ale i ludzie zwyczajnie boją się jej udostępniać, w dodatku ratio z tych zamkniętych stron nie ma na nic wpływu, czy mam 1:1 czy 6:1 czy nawet 15:1 zawsze ściąga sie tak samo.

Pełną prędkość łącza asymetrycznego takiego jak chello (classic czy light) udaje mi się uzyskać tylko na torrentach z publicznych stron do których nikt nie ogranicza dostępu i co najważniejsze na legalnych rzeczach których nikt nie boi sie seedować (jak obrazy popularnych płyt live cd/dvd, czy filmy tego typu co podałem przykład).
  marekd@jabberpl.org
 
amanda 
Klikacz

Dołączyła: 08 Sie 2007
Posty: 2
Wysłany: 08-08-2007, 17:51   

Cytat:
Na prywatne trackery (chyba?) potrzebne są zaproszenia, tu pojawia sie problem

P2P wysiada przy P2M tam transfer przy chello easy wacha się od 40 do 150 kb/s :lol:
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 08-08-2007, 17:53   

Marek napisał/a:
Na prywatnych trackerach wcale nie jest lepiej nawet często gorzej bo mniej ludzi.


50 000 userów (w tym duża ilość posiada shelle 100/100 mbit/s) na trackerze to mało? :P

Polecam: PT, ScT, TL, TB, FTN, i inne :) poczytaj www.torrentmania.info
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-08-2007, 18:08   

amanda, p2m to też jest p2p, a szybko działają w nim też tylko nieliczne rzeczy (niestety reszta która gdzie indziej działa wolno w p2m nie działa zazwyczaj wcale)
KeFaS napisał/a:
50 000 userów
z tego 90% nieaktywna albo śpi zostaje 5000 userów na 1000 torrentów co daje raptem 5 osób na torrenta w tym jak dobrze pójdzie jest 1 seed.
A tymczasem na naszych szybkich mocno asymetrycznych łączach dobrze jest dopiero jak ilość seedów przekracza 100 (a ilość osób pobierających jest kilkukrotnie niższa niż udostępniajcych)

Cytat:
w tym duża ilość posiada shelle 100/100 mbit/s
nigdy w życiu nie widziałem takiego shella, widziałem serwery dedykowane z łączami 150Mbit ale kosztowały takie pieniądze że głowa boli (i ile by na takim serwerze wyszło półtora konta ?), większość sheli ma 3-10Mbitów i często jeszcze dodatkowo limit na wysyłane dane w okolicach 100-300GB/mieś
  marekd@jabberpl.org
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 08-08-2007, 21:35   

Zrobiłem screeny z forum PT, gdzie ludzie reklamują i wystawiają oferty kont shellowych i serwerów dedykowanych. Takich ofert jest duuużo więcej na wielu forach.
Zrobiłem też screeny (na samym dole obrazka) z 2 stron torrentowych [ScT (15k userów) i TB (50k userów)] z torrentami - przedostatnia kolumna to ilość seedów, a ostatnia to ilośc leecherów.


Na ScT z tych 15k userów na tą chwilę prawie 3k userów ma shelle lub dedyki 100/100mbit i codziennie z nich seeduje, więc są bardzo aktywni tak jak i reszta. :]

Więc Marku, nie mów o czymś, czego nie wiesz ;)

Edit:

2 screen: pół godziny temu wyszedł na ScT film na DVD-R i na screenie widać wszystkich seederów... zaznaczyłem największe prędkości DL i UL (podane w megabajtach/s) - po czasie połączenia (Session) widać, że każdy z tych seederów jest połączony od nie całych 30 minut i w tym czasie zdążył ściągnąć cały film 4.10 GB i wyseedować go. Oczywiście z tych 15 seederów może z 10 korzysta właśnie z shella/dedyka 100/100mbps reszta z łącz domowych (duża część userów na ScT to Szwedzi, który w domu mają spokojnie łącza 20/20 mbit/s)

Przekonałem Cię Marek, że na prywatnych trackerach się lepiej ściąga? :P co do wysyłania to my - użytkownicy chello mamy gorzej, bo mamy niski upload, ale np. ja spokojnie bez shella/dedyka daje radę utrzymywać się na kilku takich dobrych (może i najlepszych) trackerach i mam na nich duży zapas uploadu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: