Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec zasysania??
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-08-2007, 22:08   

Cytat:
przecież chyba Ty sam kiedyś mówiłeś, że w internecie nie istnieje coś takiego jak anonimowość :lol:
na pewno ja czegoś takiego nie powiedziałem bo mam i zawsze miałem przeciwne zdanie (ale może ktoś inny)
Cytat:
Prywatne trackery torrentowe nadają się do wymiany (nie)legalnych plików...
ale ludzie to robiący są łatwi do namierzenia - inna sprawa, że mało komu się chce namierzać w Europie wymiana "nielegalnymi" plikami to nie przestępstwo jak w usa a jednynie drobne wykroczenie które jest ścigane wyłącznie na wniosek pokrzywdzonego (czyli autora pliku).
Cytat:
a na czym polegają te anonimowe sieci?
podawałem w tym temacie już linka do bardzo ładnego opisu cofnij się do samego początku tego tematu tasiemca - konkretnie do tego postu
Cytat:
a jak jest z FTP?
ftp jest w pełni jawny wiadomo co kto i kiedy ściągał, wszystko powinno być w logach serwera nawet przez jakiś czas po ściągnięciu, jednak za samo ściąganie nie grozi żadna kara więc możesz ściągać w spokoju.
Cytat:
jak się używa szyfrowanego połączenia (tak jak w BT)
takie coś nic nie daje bo jest szyfrowane dokładnie nie to co potrzeba, informacje o adresach oraz ile danych kto posiada nadal są dostępne jawnie (a w niektórych trackerach nawet ile kto i czego wysłał a to już bardzo niezdrowe w przypadku nielegalnych danych)
  marekd@jabberpl.org
 
rutra 
easy master

Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 28
Skąd: 3miasto
Wysłany: 07-08-2007, 18:39   

Witam wszystkich
Dawno nie byłem na forum ale co widze...23344 tys. wyswietlen... no no.Nie chce sie chwalić ale chyba ten poscik robi rekordy na forum UPC :) :mrgreen: :lol:
 
 
ravlbn 
Klikacz

Dołączył: 16 Sty 2006
Posty: 8
Skąd: Lbn
Wysłany: 08-07-2008, 14:17   

Witam, dzisiaj o 6:30 mialem wjazd panów piesków do domu, tak sie sklada ze udostepnialem w eMulu 2 albumy przez tydzien (data niewazna). Na kompie w katalogu Incoming mam ok. 4 seriali, 2 filmy, 2 albumy mp3 i pewnie kilka innych plikow. Oczywiscie komp poszedł w odstawkę i odzyskam go pewnie za miesiac lub wiecej.. orientujecie sie moze jaka kara moze mnie spotkac za takie udostepnianie? czy w ogole takie sprawy kończą się polubownie np. z obietnicą ze juz "nigdy wiecej", czy tez płaci się jakies odszkodowania ,a jesli tak to mniej wiecej ile? Pozdrawiam i radzę nie korzystac z eMula.. :/
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-07-2008, 14:59   

Cytat:
orientujecie sie moze jaka kara moze mnie spotkac za takie udostepnianie?
finansową zależną od tego ile rzeczy tak właściwie udostępniałeś i czyje to było i na ile się to wycenia
Cytat:
czy w ogole takie sprawy kończą się polubownie np. z obietnicą ze juz "nigdy wiecej",
bywa i tak, istnieje coś takiego jak dobrowolne przyznanie się do winy i poddanie karze bez procesu, w zamian za to kara jest niższa
Cytat:
czy tez płaci się jakies odszkodowania ,a jesli tak to mniej wiecej ile?
zależy od wartości tamtych udostępnianych rzeczy

Jeśli to było tylko kilka filmów i jakieś mp3ki to nie masz co panikować, gorzej gdybybyś miał tam jakieś lewe oprogramowanie - w takiej sytuacji lepiej szukaj adwokata. Ja nie jestem prawnikiem.
  marekd@jabberpl.org
 
mortex 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 336
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-07-2008, 15:06   

No proszę, czyli to prawda TU. Teraz to zacznie się lament.
_________________
 
 
ravlbn 
Klikacz

Dołączył: 16 Sty 2006
Posty: 8
Skąd: Lbn
Wysłany: 08-07-2008, 15:35   

Dzięki za info. No tak, właśnie oprocz tych kilku filmow, seriali i dwoch albumow mp3, znajdzie się też kilka lewych programow :/ typu Adobe np. czy translatory dwa...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-07-2008, 15:57   

Cytat:
No proszę, czyli to prawda TU. Teraz to zacznie się lament.
Jak w każdej bajce jest i trochę prawdy. Przeczytałem co piszą na tamtym forum i większość to bajki typu „gdzieś słyszałem, że...”Policja jak już działają to z powodu udostępniania jakiejś konkretnej rzeczy co do której zgłosił się ktoś poszkodowany, nie mają wyjścia muszą namierzyć tych którą tą rzecz udostępniają i skontrolować z bliska.
Cytat:
znajdzie się też kilka lewych programow :/ typu Adobe np. czy translatory dwa...
No to masz problem, poszukaj lepiej adwokata specjalizującego się w tego typu sprawach, nie słyszałem wprawdzie aby kogoś w Polsce wsadzili za lewy program na domowym komputerze ale konsekwencje poważne.
  marekd@jabberpl.org
 
mortex 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 336
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-07-2008, 16:31   

Wiem Marek. Chodziło mi o to, że faktycznie gościu miał cynk, albo jakiś kumpel miał nalot z rana i go poinformował, a ten że niby dostał cynk. W tamtym temacie może z 2 osoby wiedzą o co w tym naprawdę chodzi.

Prawda jest tak naprawdę jedna, że niestety, ale często za niewiedzę lub poczucie bezkarność się płaci w którymś tam momencie. Da się być full legal, tylko trzeba chcieć i nie są do tego potrzebne niewiadomo jakie wysokie kwoty. Temat rzeka, ale w internecie jest o tym pełno i chyba już każdy co miał powiedzieć to powiedział, albo może się wyżalić lub znaleźć odpowiedzi na swoje pytania.

P.S. I jeśli można, to zrób w końcu porządek w dziale GRY z tymi ogłoszeniami. ;)
_________________
 
 
ravlbn 
Klikacz

Dołączył: 16 Sty 2006
Posty: 8
Skąd: Lbn
Wysłany: 08-07-2008, 17:05   

Marek napisał/a:
Cytat:
No proszę, czyli to prawda TU. Teraz to zacznie się lament.
Jak w każdej bajce jest i trochę prawdy. Przeczytałem co piszą na tamtym forum i większość to bajki typu „gdzieś słyszałem, że...”Policja jak już działają to z powodu udostępniania jakiejś konkretnej rzeczy co do której zgłosił się ktoś poszkodowany, nie mają wyjścia muszą namierzyć tych którą tą rzecz udostępniają i skontrolować z bliska.
Cytat:
znajdzie się też kilka lewych programow :/ typu Adobe np. czy translatory dwa...
No to masz problem, poszukaj lepiej adwokata specjalizującego się w tego typu sprawach, nie słyszałem wprawdzie aby kogoś w Polsce wsadzili za lewy program na domowym komputerze ale konsekwencje poważne.



Ano mam... nie no, jesli chodzi o odsiadkę to prawie pewne, że nic takiego nie bedzie, nie sprzedawalem tego nikomu, samemu dzialalem na tym. Kwestia tylko ile sobie zażądają i czy mozna to jakos negocjować albo nie wiem, jakies roboty spoleczne odbyc, whatever :/
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-07-2008, 22:28   

Dla mnie to już ryba mam Canal+ i HBO wiec filmy mam, muzyke mam w radiu wiec nie bedzie jakiejs tragicznej załamki bez sciagania :mrgreen:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-07-2008, 01:11   

Ale ściągać możesz nadal tyle, że nie udostępniać.
A od muzyki jest jamendo i inne podobne serwisy, działają w 100% legalnie, a muzyki jest tam tyle, że nie jesteś w stanie przesłuchać nawet jednej dziesiątej.
  marekd@jabberpl.org
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-07-2008, 03:00   

Ale sciagajc na trakerach z ratio to i udostepniasz:P
 
 
mgregor 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 89
Wysłany: 09-07-2008, 07:04   

Jedyny serwis "zasysaczy" ktory nie wymaga udostepniania to Peer2Mail. Nawet w chipie/PCWorld byl artykul o tym. W swietle polskiego prawa pobieranie z takiego serwisu jest powiedzmy ze legalne (karane jest udostepnianie a nie pobieranie).
 
 
gabrynio 
light master

Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 133
Wysłany: 09-07-2008, 09:10   

Dla mnie to jest troche smieszne. Zgrywanie programow telewizyjnych tez jest nielegalne? Powiedzmy ktos sobie zgrywal wszystkie odcinki danego serialu i co pojdzie siedziec? Albo powiedzmy mam 16GB romow na emulator mame, jestem ciekaw czy daloby gdzies chociaz 1 oryginal kupic, za to tez mnie oskarza ze nie ma tego w Polsce gdzie kupic? Jaka dostepnosc i cena produktow w Polsce takie piractwo, nie ma co sie oszukiwac. W USA to by wszystko wysmiali.
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-07-2008, 09:58   

Cytat:
Ale sciagajc na trakerach z ratio to i udostepniasz:P
Ale możesz ściągać z usenetu, albo z serwerów takich jak sendspace/rapidshare i innych podobnych

mgregor, wcale nie jedyny
Cytat:
Dla mnie to jest troche smieszne. Zgrywanie programow telewizyjnych tez jest nielegalne?
Oczywiście, że jest legalne. Nie wiem co to nagle za pomysł.
Była mowa o programach komputerowych - czyli kodzie wykonywalnym, program telewizyjny to przecież tylko materiał wideo - a rozpowszechniony w telewizji film możesz legalnie nie tylko nagrać ale nawet i ściągnąć z sieci, wszystko jest ok, nikt się o to nie czepia.
Tyle, że nie każdy film (serial) możesz udostępniać.
Cytat:
Albo powiedzmy mam 16GB romow na emulator mame,
A to już zależy na jakiej licencji zostały wydane, Jeśli producent zabronił rozpowszechniania ich kopii wówczas nie możesz ich używać jeśli nie nabyłeś legalnie oryginałów.
Jeśli kupowałeś oryginały możesz sobie zgrać (zrobić kopię zapasową) ale na tym koniec.
Ostatnio zmieniony przez Marek 09-07-2008, 13:45, w całości zmieniany 1 raz  
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: