Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nietypowy problem z Telewizja Kablową UPC w Szczecinie
Autor Wiadomość
kamilek101 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-07-2007, 14:01   nietypowy problem z Telewizja Kablową UPC w Szczecinie

witam mam taki nietypowy problem posiadam upc pakiet minimalny tylko dlatego że nie mam polsatu i tv4 w telewizji n. Telewizje kablową posiadam podłączoną w 2 pokojach, gdzie w obydwu pokojach jest ona podłączona do odbiornika oraz wieży, aby odbierać kanały radiowe z kablówki. Problem tkwi w tym, że jeśli mam podłączony komputer pod uziemienie w gniazdku włączam na wieży aux i buczy:( Jeśli natomiast odłączę kablówkę problemu nie ma, nic mi nie buczy. Aby normalnie korzystać z aux na wieży musze mieć podłączony komputer do gniazdka bez uziemienia lub musze odłączać kablówkę:( co może być przyczyną?? Internet mam przez neostradę i to napewno nie tego wina bo już sprawdzałem kable też u siebie wymieniałem i dalej problem jest. Mam wymienione wszystkie gniazdka w domu na nowe. Miałem sprawdzaną instalacje elektryczna i wymienianą na nową. Problem dalej występuje niestety. Proszę o pomoc bo na infolinii wpierają mi wszyscy że to moja wina do tego że mam jeszcze nielegalnie podłączoną kablówkę w drugim pokoju pomocy!!!
 
 
 
dagie 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 28-07-2007, 15:53   

Musisz zastosować tzw. izolator galwaniczny w instalacji kablówki.
 
 
Shatyn 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 180
Skąd: Kraków - N.H.
Wysłany: 28-07-2007, 17:56   

U mnie występuje podobny problem. Mam uziemiony komputer i jesli podłącze komputer do tv to mam zakłucenia (poziome pasy z góry na dół). Natomiast jeśli komputer jest podłączony do gniazda bez uziemienia jest wszystko OK.
 
 
 
ukleja 
Klikacz


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-07-2007, 19:31   

Walczyłem z tym problemem wiele lat, ale od kilku miesięcy mam błogą ciszę w głośnikach podłączonego do komputera zastawu HiFi - bez przydźwięku !!! - rozwiązanie znalazłem na jakimś forum.
Na linii kablowej przed spliterem rozdzielającym sygnał kablówki na domowe urządzenia (TV, Audio, komputer) trzeba umieścić filtr separujący (izolator galwaniczny)
Oto link nr.1 do firmy produkujacej:
http://www.dipol.com.pl/s...gnal_R48605.htm
Nie wiem czy w Szczecinie jest to dostępne (Firma Dipol) ale znalazłem na Allegro aukcję z tym urządzeniem... :
Link nr.2
https://ssl.allegro.pl/item219075663_izolator_galwaniczny_5_2400mhz_signal_.html
Warto zaryzykowac - u mnie pomogło.
_________________
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 28-07-2007, 19:35   

Różnica potencjałów i to cała przyczyna.
Stawiam na wine po stronie instalacji elektrycznej w budynku.
I tak jak poprzednik już wspomniał tylko izolator galwaniczny ci pomoże chociaz nie zawsze :) .
 
 
dagie 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 28-07-2007, 21:15   

[quote="Robstar"]
Stawiam na wine po stronie instalacji elektrycznej w budynku.
quote]

A ja stawiam na winę dostawcy kablówki :oops: Tylko walka z nimi to wojna z wiatrakami :!: Życzę wielu sukcesów :)
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 28-07-2007, 21:30   

dagie napisał/a:

A ja stawiam na winę dostawcy kablówki :oops: Tylko walka z nimi to wojna z wiatrakami :!: Życzę wielu sukcesów :)


A po czym te wnioski ?.

Czy aby napewno instalacje elektryczne w domach socjalizmu były budowane z zachowaniem zasad prawidłowego uziomu - należało by przeprowadzić pomiary i jak znam życie nie będą rewelacyjne :) .

Sami wiecie w jakim stanie są talice administracyjne i ingerencja w nich nie stanowi problemu przepinanie uziomów, faz itp.
Inną sprawą są uszkodzenia .
 
 
dagie 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 28-07-2007, 21:59   

Robstar napisał/a:
dagie napisał/a:

A ja stawiam na winę dostawcy kablówki :oops: Tylko walka z nimi to wojna z wiatrakami :!: Życzę wielu sukcesów :)


A po czym te wnioski ?.
.


Mogę zadać to samo pytanie. Faktem jest, że izolator galwaniczny załatwia sprawę i każdy szanujący się dostawca kablówki powinien coś takiego montować każdemu swojemu odbiorcy. Ale to niestety są dodatkowe koszty. A straszenie abonenta karami za dodatkowe gniazdo to jakiś absurd - ja wregulaminie UPC nie znalazłem ani słowa o tym, że podłączenie drugiego TV lub odbiornika radiowego jest niedipuszczalne. Zresztą byłoby to chore. Jeżeli mój przedmówca uważa że instalacja kablówki jest poza wszelkim podejrzeniem to jest w tzw. "mylnym błędzie". :lol: To tak jakbyś na przeglądzie technicznym samochodu stwierdził, że to nie katalizator jest niesprawny tylko benzyna zbyt trująca :mrgreen:
 
 
kamilek101 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-07-2007, 23:48   

czyli poprostu musze zakupić izolator galwaniczny?? -niestety w szczecinie nie ma sklepu dipol tzn jest jeden ale to tylko nazwe ma taką ,ale nie sprzedaje tego co w internecie jest na ich stronie,dzwoniłem do upc oni chcą 49zł za wizyte-to wole sam juz temu poradzić coś...
 
 
 
cuxxx 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 301
Skąd: Śląsk
Wysłany: 29-07-2007, 18:17   

Zamów sobie na allegro ten izolator galwaniczny za 16 zł i już-powinieneś pozbyć się tego problemu. Bez sensu jest wzywanie ludzi z UPC, którzy nie dość, że policzą sobie za wizytę, to albo nic nie zrobią, albo zainstalują Ci izolator i policzą za niego 3 razy tyle, ile jest on faktycznie wart.
 
 
kamilek101 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin
Wysłany: 06-08-2007, 11:16   

właśnie zamówiłem czekam na przesyłke

[ Dodano: 27-09-2007, 09:55 ]
kupiłem i pomogło
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,6 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: