Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Neostrada przestaje dzialac, a jest polaczona
Autor Wiadomość
Hellboy 
light master

Dołączył: 02 Sty 2006
Posty: 50
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 07-07-2007, 08:56   Neostrada przestaje dzialac, a jest polaczona

Mam dosc duzy i irytujacy problem. Od pewnego czasu Neostrada na moim komputerze rozlacza sie. Ale nie w taki standardowy sposob (widniejacy napis "uzytkownik zostal odlaczony od uslugi"), tylko po prostu przestaje dzialac. Teoretycznie jest caly czas polaczona, jednak internet nie dziala, nie ma zadnego przesylu danych w tym czasie. Zaraz po tym nie moge wylaczyc komputera, poniewaz "zawias" neostrady nie pozwala na to, co powoduje, ze musz to robic w "twardy" sposob trzymajac klawisz power 5 sekund). Moj system operacyjny to Windows XP Media Center Edition 2005.
Da sie cos z tym zrobic, a moze trzeba zainstalowac jakies łatki?

Jakims cudem przypadkowo watek zalozylem w innym dziale niz chcialem. Bardzo prosze o przeniesienie i przepraszam za blad.
_________________
 
 
 
kamilek101 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-07-2007, 14:30   Re: Neostrada przestaje dzialac, a jest polaczona

Hellboy napisał/a:
Mam dosc duzy i irytujacy problem. Od pewnego czasu Neostrada na moim komputerze rozlacza sie. Ale nie w taki standardowy sposob (widniejacy napis "uzytkownik zostal odlaczony od uslugi"), tylko po prostu przestaje dzialac. Teoretycznie jest caly czas polaczona, jednak internet nie dziala, nie ma zadnego przesylu danych w tym czasie. Zaraz po tym nie moge wylaczyc komputera, poniewaz "zawias" neostrady nie pozwala na to, co powoduje, ze musz to robic w "twardy" sposob trzymajac klawisz power 5 sekund). Moj system operacyjny to Windows XP Media Center Edition 2005.
Da sie cos z tym zrobic, a moze trzeba zainstalowac jakies łatki?

Jakims cudem przypadkowo watek zalozylem w innym dziale niz chcialem. Bardzo prosze o przeniesienie i przepraszam za blad.


cos mi sie wydaje ze to wina windowsa zainstaluj zwykłego xp i sprawdz jak bendzie dzialać...
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-07-2007, 15:06   

To normalne, że się tak dzieje, napisz sobie prosty skrypcik który raz na 5 minut wyśle 1 pojedynczy ping do jakiegoś serwera gdy on nie odpowie jeszcze 1 do innego gdy i ten nie odpowie zresetuje połączenie (abo poszukaj na google bo wiele osób tak ma i na pewno jest już jakiś gotowy) ja służę takim skryptem w bashu (raczej nadającym się pod systemy uniksowe niż pod windows ale na upartego możesz go u siebie na cygwinie puścić)

Cytat:
cos mi sie wydaje ze to wina windowsa
no ja wiem, że windowsy są do kitu i w ogóle ale bez przesady

[ Dodano: 07-07-2007, 16:09 ]
Cytat:
zainstaluj zwykłego xp
do tego potrzeba by dodatkowego dysku i windowsa za ponad 800zł - raczej drogo jak na "wydaje mi się" i "można by sprawdzić", już lepiej uruchomić sobie coś darmowego z płyty, jednak w tym przypadku nawet to nie potrzebne - to normalny objaw w neostardzie zwłaszcza jak się ma jakiś dziadowski modem na usb
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: