Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dość nietypowy problem - uTorrent i chello light
Autor Wiadomość
siara 
Klikacz

Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 2
Wysłany: 30-05-2007, 19:57   Dość nietypowy problem - uTorrent i chello light

Witam
OD kilku dni szukam na forum rozwiązania swojego prblemu ale nigdzie nie znalazłem opisu podobnego.

Sprawa wygląda następująco:
Miałem internet od lokalnego dostawcy 768/128. Działało przyzwoicie - osiągałem na transfer ok 80 kB/s. W podobnej cenie UPC proponowało łącze 2Mb/384. Zamówiłem i podpiąłem kompa. Odpaliłem mojego uTorrenta i :) )))) transfer ponad 200kB/s ale... po chwili zaczął spadać aż do 20-30kB/s. Restart uTorrenta i sprawa znów się powtarza - 200kB/s i po 3-5 minutach systematycznie spada.
Co więcej odpalam Firefoxa i widze ze wszystko działa koszmarnie wolno. Wyłączam uTorrenta i wszystko działa ok.

Czy problem jest Wam szerzej znany? Pomocy.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-05-2007, 21:32   

To problem bardzo typowy - w chello nie można pobierać i wysyłać z maksymalną prędkością jednocześnie.
Przytnij upload do 75% wartości maksymalnej (czyli 36kB/s) a będziesz mógł ściągać szybciej i nie będzie opóźnień przy korzystaniu w tym samym czasie z innych programów.
  marekd@jabberpl.org
 
Premier 
classic master


Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2007, 21:43   

Ja na lightcie mam przycięte do 25KB i dzięki temu FF działa spoko. Nie zależy mi na wysyłaniu i dzięki temu da się przeglądać stronki.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-05-2007, 21:51   

Cytat:
Ja na lightcie mam przycięte do 25KB
a masz już przyspieszony light ?
Bo jak tak to spokojnie możesz dać więcej, przed przyspieszeniem optymalnie było właśnie w okolicach 24kB/s
  marekd@jabberpl.org
 
Premier 
classic master


Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2007, 21:55   

Tak, mam lighta 2mb od kilku dni. Wcześniej miałem classica ale olałem bo zamiast płacić 170 płace 70 zł. Jeśli zwiększe limit wysyłania to wpłynie to na ściąganie???
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-05-2007, 22:00   

Zasada jest taka im więcej wysyłasz innym to te same osoby tobie będą więcej odsyłać, byle by tylko nie dać za dużo bo się łącze przypcha.
  marekd@jabberpl.org
 
Premier 
classic master


Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2007, 22:03   

Wiem że jest taka zasada ale czasem ona nie działa a ja nie widzę różnicy w transferach. Wolę coś tam sciągać i oglądać stronki w przyzwoitym tempie.
 
 
=STAR= 
classic master


Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 216
Skąd: Kraków
Wysłany: 31-05-2007, 15:20   Re: Dość nietypowy problem - uTorrent i chello light

siara napisał/a:
Witam
OD kilku dni szukam na forum rozwiązania swojego prblemu ale nigdzie nie znalazłem opisu podobnego.

Sprawa wygląda następująco:
Miałem internet od lokalnego dostawcy 768/128. Działało przyzwoicie - osiągałem na transfer ok 80 kB/s. W podobnej cenie UPC proponowało łącze 2Mb/384. Zamówiłem i podpiąłem kompa. Odpaliłem mojego uTorrenta i :) )))) transfer ponad 200kB/s ale... po chwili zaczął spadać aż do 20-30kB/s. Restart uTorrenta i sprawa znów się powtarza - 200kB/s i po 3-5 minutach systematycznie spada.
Co więcej odpalam Firefoxa i widze ze wszystko działa koszmarnie wolno. Wyłączam uTorrenta i wszystko działa ok.

Czy problem jest Wam szerzej znany? Pomocy.



mam dokładnie taki sam objaw, wygląda to jak umyślne przycinanie, kiedyś było inaczej i szło z max transferem, teraz objaw jak piszesz: po uruchomieniu idzie przez chwile na max a pozniej zwalnia do 20 50kb

nie pomaga ani zmiana uploadu czy jakichkolwiek ustawień a nawet zmiana IP
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31-05-2007, 15:40   

=STAR=, poza uploadem możesz mieć też zwyczajnie za dużo połączeń (ogranicz globalnie ilość wszystkich połączeń do 200), to że ip nie ma na nic wpływu to oczywiste.
  marekd@jabberpl.org
 
siara 
Klikacz

Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 2
Wysłany: 31-05-2007, 20:21   

Sorki za zamieszanie ale problem był troszkę inny.
Nie wiem dlaczego ale wygląda na to że uTorrent nie radził sobie z buforowaniem na dysku. Nie bardzo mogę zrozumieć dlaczego cały net przez to zwalniał ale fakt jest taki ze jak wyłączyłem buforowanie to wszystko działa na full.
Dziękuje Wam za zaangażowanie w rozwiązywanie mojego problemu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: