Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z polskimi znakami na forum
Autor Wiadomość
JOANNA 
easy master


Dołączyła: 06 Gru 2004
Posty: 47
Wysłany: 29-03-2005, 16:49   Problemy z kontem pocztowym

TankeR masz racje, nie wpisuje sie pop3 tylko pop.chello.pl dopiero na stronie pomocy
jak utworzyc konto zobaczylam. Ale tak piszac ta odpowiedz nie wiem znowu dlaczego
nie moge napisac normalenego a z ogonkiem i l jak lawka zamiast l z kreska wychodzi
mi duze B :roll:
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-03-2005, 19:19   

JOANNA, problem (jakieś 3 tygodnie temu) był poruszany z kolegą 'mizuk'.
Dotyczy on złego kodowania przez przeglądarkę polskich znaków (u Ciebie koduje ona w UTF-8, a powinna w ISO8859-2). Jak się okazało, problem pojawił się, bo zgłupiała (została uszkodzona) przeglądarka IE.
Niestety wątek już nie istnieje, ale pomogło w jego przypadku zainstalowanie systemu od nowa. Ja proponuję w takim razie przeinstalować samego IE.

Natomiast już sprawdzę zaraz, czy nie ma jakichś opcji odpowiedzialnych za utf-8...

Jacek
 
 
JOANNA 
easy master


Dołączyła: 06 Gru 2004
Posty: 47
Wysłany: 30-03-2005, 16:48   Problemy z kontem pocztowym

""Ja proponuję w takim razie przeinstalować samego IE. "
Zebym ja wiedziala co to IE i jak przeinstalowac ???????
Outlok Expres w opcjach mam ustawione na ISO, Wordzie w pisaniu nie ma problemów
zostawie to chyba juz tak jak jest, nie ma chyba miesiaca zebym nie formatowala
dysku, w koncu zrobi sie grubosci papieru toaletowego :wink:





 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-03-2005, 19:07   

JOANNA,
1. ściągasz plik załączony do tego postu (IE.reg) zapisujesz na dysku i uruchamiasz (na pytanie czy dodać informację do rejestru, odpowiadasz, że tak). Bez dodania tych wpisów do rejestru instalator nic nie zrobi (tj. nie zaktualizuje IE).
2. ściągasz plik http://www.microsoft.com/...&displayLang=pl (pobieranie rozpocznie się automatycznie). Zapisujesz go na dysku i uruchamiasz (przez dwukrotne kliknięcie).
3. zaznaczasz, że akceptujesz umowę i klikasz dalej
4. dalej
5. czekasz aż pobierze pliki i zainstaluje je
6. klikasz zakończ i system jest automatycznie restartowany
7. modlić się, żeby reinstalacja pomogła ;)

Natomiast co do przeglądarek, to wszystko jest oczywiście kwestią gustu i ja również preferuje Mozillę / Firefoxa. Z Netscape kilka lat temu korzystałem i abym go zainstalował, to ktoś musiałby mnie do tego zmusić (np: postawić nade mną kata) ;)

Jacek

IE.reg
Plik ma za zadanie usunąć informacje o bieżącej wersji IE, tylko w celu ponownego zainstalowania przeglądarki.
Pobierz Plik ściągnięto 879 raz(y) 790 Bajtów

 
 
JOANNA 
easy master


Dołączyła: 06 Gru 2004
Posty: 47
Wysłany: 30-03-2005, 19:34   

Dziekuje za porady ale mam XP z servicem pack 2 ktory strasznie utrudnia zycie :|
juz niebede nikomu zawracac [gBowy no wla[nie] glowy przeinstaluje system.
Dzieki. Pozdrawiam wszystkich

[ Dodano: Sro Mar 30, 2005 20:23 ]
JACEK dziękuje zapisałam ten plik i jak widać wszystko normalnie działa tj.piszą
wszystkie literki łłłłłłłłł ąąąąąąąąąą , jestes geniuszem. Dziękuje :) :) :) :lol: :lol:
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-03-2005, 21:35   

Ou - powiem szczerze, że wątpiłem (tzn nie byłem pewny), że to wogóle coś pomoże.
A w takim razie wygląda mi to tak, jakby jakiś program podmieniał plik systemowy (przeglądarki), przez co było wymuszane złe kodowanie.

W każdym razie zaraz wyodrębnię ten fragment i przeniosę na forum... tylko się zastanawiam, czy do działu problemy z internetem, czy problemy z forum ;)

Pozdrawiam,
Jacek
 
 
ALF 
light master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 115
Skąd: Z piekła (!)
Wysłany: 30-03-2005, 22:08   

U mnie XP i Service Pack 2 działa świetnie.Windows zrobił się szybki jak torpeda !
Musisz wyłączyć niepotrzebne usługi i będzie ok!
Jakbyś nie marudziła forum byłoby puste !
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-03-2005, 22:23   

W każdym praktycznie wydaniu (co 2 tyg) komputer świat jest ogromny dział konkretnych
porad odnoszących się do poprawy funkcjonowania zainstalowanych so, w tym także dla
sympatyków linuxa (i oprogramowania innego też);
Są to porady zarówno kompetentnych w temacie techników-informatyków z redakcji,
jak i cytowane, sprawdzone działania użytkowników.
Warto przynajmniej poczytać.
Oczywiście powie każdy, że ponad 50% zawartości dostępnych polsko i niepolskojęzycznych
magazynów komputerowych zawiera propozycje, porady itd. ale porady w enterze, chipie,
pc worldzie itd. to często porady dla bardziej zaawansowych niż przeciętny zjadacz kompu
tera...
ja, poniekąd leniwy i oszczędny (sic) zapisałem sobie do ulubionych sporo adresów czaso-
pism komputerowych i czytam w wolnej chwili, jest to poniekąd czasem wygodniejsze od
szukania (na giełdach itp) materiałów archiwalnych, wystarczy kliknąć - archiwum.
pozdrawiam leniwych i aktywnych... :mrgreen:
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-03-2005, 23:36   

mizuk napisał/a:
Oczywiście powie każdy, że ponad 50% zawartości dostępnych polsko i niepolskojęzycznych
magazynów komputerowych zawiera propozycje, porady itd. ale porady w enterze, chipie,
pc worldzie itd.

Z tego co wiem to 95% to reklamy i artykuły sponsorowane, porad to czasem jedna strona czasem 2 więcej ciężko się dopatrzeć (kś to też dotyczy).
Cała ta sieczka skierowana jest do masowego odbiorcy gotowego ten chłam (czyli reklamowane rzeczy) potem kupić, czyli raczej osób niezawansowanych (bo te zawansowane stanowią raptem 2% rynku którymi niewarto się przejmować bo mało ich jest i nie wierzą ślepo w reklamy).
Istotnie gazety te podzieliły się na: Jesteś zupełnie zielony i nic nie wiesz kup mnie pewnie i tak się niewiele nauczysz ale przynajmniej nie przestraszysz się żadnego trudnego słowa. Nie lubisz lamerów co czytają tamto drugie pismo kup mnie a będziemy nazywali cię leet a przy okazji nie napiszemy niczego co mogło by wywołać niebezpieczny u ciebie stan zamyślenia.

Jeśli chodzi o czasopismo z poradami odnośnie linuksa dla początkujących polecam linuks plus (jeśli już kupować to wersji bez płyt, a najlepiej to iść do czytelni), jeśli chodzi o porady dla średnio zawansowanych z dziedziny bezpieczeństwa i sieci, całkiem w miarę jest dwómiesięcznik hacin9 (ale strasznie to drogie i mały nakład więc nie wszędzie można dostać)
Właściwie to nie ma obecnie gazet z poradami na poziomie (kiedyś był pc kurier, zwłaszcza dział dla praktyków ale już od dawna nie ma, znaczy jest ale jakaś inna gazeta pod tym samym tytułem)
Całe szczęście jest teraz sporo stron internretowych każdy znajdzie coś co mu pasuje. A może polecić jakieś ? (ale z góry uprzedzam, że nie znam za wielu odnośnie windowsa dla początkujących).
  marekd@jabberpl.org
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-03-2005, 00:42   

Wpadłem na chwil kilka na fora entera, eksperta, kś - uffffffffff
albo są nadal święta, albp ludziom funkcjonuje wszystko jak trzeba :|
za to tematów offtopic zatrzęsienie, często na poziomie cegły...
na razie - przejrzę jeszcze chipa i pc world`a i lulu....
_________________
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 31-03-2005, 09:21   

Ostatnio zmieniony przez SiNuS 20-06-2005, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-03-2005, 10:17   

Witam,
dzięki za adresy, wywołam dla sprawdzenia, zapiszę do ulubionych wybrane. :mrgreen:
(wczoraj przeczytałem post o takiej treści:"pomóżcie! nie mogę wyłączyć komputera,
włączam przyciskiem power, potem chcę wyłączyć, naciskam klawisz power a on mi się
zamiast wyłaczyć, znowu się włącza, czy jest i gdzie klawisz wyłaczania?" - to z entera...).
pozdrawiam :wink:
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-04-2005, 11:07   

A co te kilka postów (licząc od dołu) ma wspólnego z polskimi kontem chello lub polskimi znaczkami? ;)

Jacek
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-04-2005, 23:46   

teoretycznie nic, ja tylko dodałem drobną dygresję, a dalej poszło...
sorry :mrgreen:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: