Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello Light => 1 Mbit/sec - czy kogoś już to spotkało?
Autor Wiadomość
Rzbiku 
easy master

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2005, 01:57   chello Light => 1 Mbit/sec - czy kogoś już to spotkało?

Obserwuję forum od momentu jego założenia i choć bawi mnie to dziecinne ekscytowanie sie czy to komuś juz przyspieszyło Classic (w końcu to tylko o 1/3) to przyspieszenie Light'a ma byc już dwukrotne więc oczekiwanie jest tego warte, że tak powiem. A że spotkało mnie ostatnio coś "miłego" postanowiłem w końcu zacząć udzielać się na forum. Jedziemy: gdy coś ściągam to mam średni transfer na poziomie 120kB/sec a mam chello Light :D 1 Mbit to jak wiadomo 128kB/sec a więc to by się zgadzało.

Ale po kolei: Czy ktoś z was przechodził w ciągu ostatnich dwóch miesięcy z szybszej opcji na wolniejszą? Gdy 4 lutego skończyła mi się kolejna roczna umowa na Classica postanowiłem, że przejde na Lighta. Od owego 4 lutego spodziewałem się "powrotu do przeszłości" czyli zwolnienia do 0,5 Mbita a tu nic :) Minął tydzień, potem nastepny a ja wciąż śmigałem 180-185 kBajtów/sekunde. Co jest grane. Sprawa się "wyjaśniła" gdy, tak jak już zacząłem podejrzewać, dostałem rachunek na 172zł. Oczywiście nie zapłaciłem i złożyłem osobiście pisemną reklamację w UPC. A że nie mogłem się doczekać na nią odpowiedzi pojechałem w końcu sprawę wyjaśnić osobiście i co się okazało: fakt że przeszedłem na Lighta jakoś im nie "wykazał" program w kompie i myśleli że wciąż mam mieć 1,5 Mbita. Następnego dnia po mojej wizycie zostałem już w końcu zwolniony ale o dziwo do 1 Mbita :D I nie rozumiem czemu gdyż przecież nie jestem nowym abonentem ale już dość "starym" - 3 lata. Ale nie spędza mi to za bardzo snu z powiek, grunt że mam juz przyspieszonego Lighta :) No i jakby tego było mało przez blisko półtora miesiąca (do połowy marca) miałem Classica w cenie Lighta gdyż oczywiście faktury zostaną wystawione od nowa, już na właściwą kwotę. A gdybym przyszedł wyjaśnić to później to kto wie ile jeszcze bym miał 1,5Mbita.

I mogę zeznać pod przysięgą, że gdy pisałem te słowa byłem trzeźwy i nie zmyśliłem sobie tego wszystkiego. Coś pięknego po prostu :D Życzę wszystkim takich "pomyłek". Jak dla mnie to chello jest po prostu The Best :!:
_________________
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-03-2005, 11:31   

witam,
posiadacze light`a cierpliwie czekają (ostatnio uciąłem gadkę z bokiem, powtórzyli obietnicę
wszystkim (!) lightom minimum 1Mbps od 01.05.05.... :wink: )
czy dyskursy na ten temat są śmieszne? to zależy dla kogo i do czego potrzebna mu sieć,
ma tu też znaczenie zasobności portfeli (w znacznej mierze rodziców chellonauty...);
przed świętami szybkość (u mnie) wzrosła do 550 kbps, teraz "wróciła" do stanów poprzednio-przeciętnych, coś około 430 kbps...no cóż :wink:
co do uwagi nt. neostrady, są przecież jeszcze miejsca w kraju, gdzie nie dociera stałe
łącze - i co mają zrobić chętni na sieć? nie zawsze można mieć to co się chce :wink:
pozdrawiam, poświątecznie, :mrgreen:
_________________
 
 
Majkel_rs4 
light master


Dołączył: 11 Gru 2004
Posty: 67
Skąd: Kraków, PBW
Wysłany: 29-03-2005, 20:39   

mizuk napisał/a:
witam,
posiadacze light`a cierpliwie czekają (ostatnio uciąłem gadkę z bokiem, powtórzyli obietnicę
wszystkim (!) lightom minimum 1Mbps od 01.05.05....

Chyba max? :>
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-03-2005, 20:58   

jak go zwał tak go zwał...
kiedy light osiągnie 1Mbps max to (dla mnie) będzie osiągnięte...minimum :wink:
i żeby taka wartość osiągalna była do i z sieci non stop :mrgreen:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: