Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
DI-604 otwieranie portów?
Autor Wiadomość
Ours 
Klikacz

Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 5
Wysłany: 22-03-2005, 22:27   DI-604 otwieranie portów?

Gdzie w wymienionym routerze otwiera się porty? W zakładce Virtual Server czy Firewall?

Ustawiłem sobie porcik do BT w zakładce Virtual Server (w pole Protocol Type ustawiłem na Both), ale gdy w Azureusie w kreatorze konfiguracji testuje wcześniej otwarty port wywala mi błąd NAT'a.
 
 
Premier 
classic master


Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-03-2005, 23:16   

Znaczy się chodzi o przekierowanie portów?To w virtual serwer trza zrobić.napisz coś bliżej.
 
 
Ours 
Klikacz

Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 5
Wysłany: 22-03-2005, 23:39   

Taa przekierowanie.
Do tej pory korzystałem z Neo i routera asmaxa. Tam w zakładce Virtual Server przekierowywałem odpowiedni port, sprawdzałem w Azorku czy NAT nie blokuje i bylo ok.
Obecnie przesiadłem sie na chello i D-Linka. Ponownie otworzylem porty w Virtual Server, testuje NAT'a, a ten mi podaje ze jest błąd, jakby port był nie przekierowany.
 
 
Premier 
classic master


Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-03-2005, 00:29   

Kurde niedawno opisywałem jak przekierować porty w d - linku bo tez takiego mam ale sprawa dotyczyła DC++ a wygladało to tak:
wejść z przeglądarki w konfigurację routera, wpisać w adresie (najczęściej) 192.168.0.1, dalej wchodzimy w ADVANCED -> VIRTUAL SERWER, zaznaczamy ENABLED, w NAME wpisałem "DC++" żeby było wiadomo do czego te przekierowanie służy.PRIVATE IP trza wpisać końcówkę naszego ip wewnętrznego które przydziela nam router.->PROTOCOL TYPE wybieramy both czyli tcp i udp.->PRIVATE PORT,PUBLIC PORT ja wpisałem port 666 Smile ale to podobnoż nie ma znaczenia jaki,chociaż jak wpisałem 1412 to chodziło nie bałdzawo. -> SCHEDULE zaznaczyć ALWAYS żeby zawsze było aktywne.To w sumie wszystko,klikamy apply i dalej continue. Zamykamy okno i odpalamy dc++.
W dc++ wchodzimy w settings ustawiamy oczywiście activ i wpisujemy nasze ZEWNĘTRZNE IP czyli te które przydziela nam chello a nie router.W portach należy wpisać te same porty które wpisaliśmy w VIRTUAL SERWER na routerku.
U mnie to działa super. W sumie opercja prosta ale trza się sporo naczytać w necie żeby znaleźć coś sensownego na ten temat.Tak samo trza postąpić w przypadku przesyłania plików przez tlena czy GG.Czyli rzecz to bardzo przydatna.

Może Ci sie to do czegoś przyda i pytaj jakby co.
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-03-2005, 00:32   

Ours,
Zaznaczyłeś "enabled"?
Wpisałeś dobrą końcówkę do "private IP"?
Jako numery portów (private/public) wpisałeś te samą liczbę co w programie?

Premier napisał/a:
U mnie to działa super. W sumie opercja prosta ale trza się sporo naczytać w necie żeby znaleźć coś sensownego na ten temat.

Dla umiejących czytać: w zupełności wystarczy manual z firmowej płyty 8)
tylko, że jest po angielsku - do polskiego tłumaczenia podawałem link gdzieś
na forum.
Ostatnio zmieniony przez SiNuS 23-03-2005, 00:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Premier 
classic master


Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-03-2005, 00:38   

SiNuS napisał/a:
Zaznaczyłeś "enabled"?
Wpisałeś dobrą końcówkę do "private IP"?
Jako numery portów (private/public) wpisałeś te samą liczbę co w programie?

No tak porty mam te same w konfiguracji routera i w programie.Końcówka wewnętrznego IP taka jaką przydziela router danemu kompowi, niby proste a też miałem z tym problemy na początku.
 
 
Ours 
Klikacz

Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 5
Wysłany: 23-03-2005, 22:23   

Przekierowalem port 6880 i mam błąd NAT, podczas gdy po przekierowaniu 7500 jest ok.
Czyżby nie wszystkie porty na chello były dostepne?
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-03-2005, 09:39   

Ours, jeśli działa u Ciebie jakiś program na tym porcie, to nie będzie on dostępny dla innych aplikacji.
Natomiast co do chello, to masz rację - porty netbios/samba/otoczenie sieciowe są w chello blokowane (więcej w dziale faq na stronie głównej).

Jacek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,49 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: