Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Błąd wskazania licznika
Autor Wiadomość
Adacho69
Klikacz

Dołączył: 22 Gru 2004
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-01-2005, 14:21   Błąd wskazania licznika

Czytałem gdzieś, że licznik się nie myli... Hm, pokazuje mi, że wczoraj tj. 1 stycznia pobrałem 425 MB a wysłałem 147 MB , a wiem że nie było na to szans. Dumeter np. pokazuje 162 MB pobrane a wysłane 93 MB a wiem że nie ściągałem za wiele....

Czyżby N. Rok mu zaszkodził ????
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-01-2005, 13:14   Re: Błąd wskazania licznika

Adacho69 napisał/a:
Czytałem gdzieś, że licznik się nie myli... Hm, pokazuje mi, że wczoraj tj. 1 stycznia pobrałem 425 MB a wysłałem 147 MB

Wątpie. U mnie pokazuje wszystko poprawnie (od długiego czasu). Stąd prawdopodobnie tyle pobrałeś.

PS: już jedna osoba kiedyś twierdziła, że jej licznik zawyża wartości i okazało się, że... faktycznie tyle pobiera i licznik nie kłamie :)

Jacek
 
 
Adacho69
Klikacz

Dołączył: 22 Gru 2004
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-01-2005, 15:39   

Mam chello od 20.12 i do 31.12 wskazania Dumetera i licznika UPC się zgadzały (+-1%). Nie wiem, może N. Rok w chello się zaczął wg czasu w USA (6-7 godzin wcześniej) ;-) )))
 
 
 
Adacho69
Klikacz

Dołączył: 22 Gru 2004
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-01-2005, 15:47   

A i jeszcze jedno. Dane pobrane w dniu 2 stycznia już się zgadzają (pobrane powiększyły się o 46 MB a Dumeter pokazuje, że 2 stycznia pobrałem 45,2 MB).

Podobnie z wysłanymi...

No cóż ja się bawiłem w Sylwestra ostro więc może i licznik coś chlapnął ;-) )))
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-01-2005, 23:25   

Adacho69 napisał/a:
A i jeszcze jedno. Dane pobrane w dniu 2 stycznia już się zgadzają (pobrane powiększyły się o 46 MB a Dumeter pokazuje, że 2 stycznia pobrałem 45,2 MB).

Podejrzewam, że może prędzej był jakiś problem z przejściem i zmianą cyferki roku w dumeterze.
Jeszcze raz na wszelki wypadek sprawdziłem u siebie i wynik z 1-2 stycznia:
licznik.upc.pl: 3074MB
mój licznik: 3116 MB (różnica wynika stąd, że ja liczę od 0:00 do 0:00, a licznik.upc.pl od około 1-2 w nocy)
Adacho69 napisał/a:
No cóż ja się bawiłem w Sylwestra ostro więc może i licznik coś chlapnął ;-) )))

Nie zaprosiłeś licznika, to zaczął się bawić pod Twoją nieobecność :lol:
Albo miałeś takiego kaca, że nie wiedziałeś co się dzieje :D

Jacek
 
 
ShadowOfAngel 
Klikacz

Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-02-2005, 11:56   Problemik z licznikiem :)

No cóż... z tego błedu to powinienem być chyba szcześliwy, gdyby oczywiscie panowie z chello tez tak liczyli mi pobierane dane :D

Chodzi o to że wczoraj licznik pokazywał mi że pobrałem ponad 12GB a wysłałem 13GB. Dziś natomias pokazuje mi ze pobrałem 8GB i wysałem tyle samo...
Wie ktoś jak to moglo się stac? :D
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-02-2005, 18:58   

ShadowOfAngel, cóż... jeśli to były dane dotyczące Twojego adresu IP, to jedynie można to uważać za niestabilną pracę licznika. Ja natomiast u siebie zweryfikowałem, że od 14 lutego wskazania się zgadzały (u mnie).

Jacek
 
 
ShadowOfAngel 
Klikacz

Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-02-2005, 01:18   

nie wiem o jakich danych adresu IP mowisz (wiem co to IP ale nie wiem o co Tobie chodzi)

Co do tego naliczania to nie tylko licznik tak wskazuje ale również takie same ilości pobieranych danych są wskazywane na stronce chello bo sprawdzalem więc nie jest to zaden błąd licznika... tylko czy jest to mozliwe zeby mi się "cofnęlo" to co ściągalem??
 
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 20-02-2005, 12:10   

U mnie wszelkie liczniki sprawuja sie ok ;)
_________________
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-02-2005, 15:11   

ShadowOfAngel, wchodząc na stronę licznik.upc.pl masz podany adres IP (pomijam już oba adresy MAC, bo i tak będzie ci je ciężko zidentyfikować czy należą do Ciebie) ;)
Chodziło mi o to, czy wyświetlany wówczas (zarówno przy pomiarze 12GB jak i 8GB, adres IP był ten sam - czyli czy dotyczył Ciebie.

Różnica 4GB to mógł być również błąd pomiaru. Jest to akurat wartość 2^32
Ale może inaczej: czy teraz jest już poprawna wartość, czy też skacze z dnia na dzień na "losowe" wartości? (pytanie tylko i wyłącznie przez ciekawość).

PS: ja z kolei nie rozumiem czym się różni "licznik" od "ilości pobranych danych na stronie chello". W końcu to przecież na stronie chello jest licznik... Ale już nie chce mi się w to wnikać.

Jacek
 
 
ShadowOfAngel 
Klikacz

Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-02-2005, 02:32   

tak juz idzie stabilnie ale rosnie od wartosci tych 8GB. To bylo tak ze rosło normalnie do tych 12GB a potem nagle się "cofnęlo" do 8 i idzie dlaej normlanie jakby nigy nic.
Co do MAC... wiesz moze ja tak pisze jakbym kompa to tylko przez szybkę oglądał... ale naprawde co nieco umiem. Mam proprostu taki prosty styl opisywania wszystkiego na kompie.
Adres IP jak i adres MAC mojej karty są i byly czaly czas takie same.

To że licznik* i dane na stronie chello.pl to że to jest to samo to wiem ale jednak ten licznik jest tylko programikiem i mogl pokazać coś błędnie dlatego tez napisalem ze porównalem oba źródła :)


*licznik - programik chello info :)
 
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-03-2005, 23:55   

coś jednak jest z tym licznikiem, bo zauważyłem ostatnio dwukrotnie, że nic nie pobierałem
a wyniki miałem na plus po 20-30 Mb, dziś zaś naprawdę ściągnęłem oprogramowanie
z sieci w wysokości ponad 35 Mb a saldo od kontrolowanego rano nie drgnęło...:wink:

[ Dodano: 22 Mar 2005 08:18 ]
coś ten licznik robi sobie j*** z użytkowników :!: :evil:
meldowałem wczoraj o 23:55 o zachowaniu licznika przez ostatnie 2 dni;
pomimo, że ciut zassałem z sieci po południu (ok 35Mb) - nie drgnął do północy,
a dziś od rana powalił mnie informacją jakobym "nadużył" sieć aż na 292 Mb...
przy takich rozbieżnościach można łatwo nadziać się na przypadkowe przycięcie.
planowałem potencjalne osiągnięcie alarmowego pułapu 12000 w granicach
świąt, no ale przy takiej pracy licznika mogę szybciej uzyskać wynik krańcowy...
to mi się nie podoba :evil:
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-03-2005, 09:57   

mizuk, jeśli umiałbyś czytać dokładnie i ze zrozumieniem, to byś zwracał większą uwagę za jaki okres licznik wskazuje dane!
http://chellopl.one.pl/faq.php#14 (może nie dokładnie te same konsekwencje, ale ta sama przyczyna).

Jacek
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-03-2005, 10:49   

:wink:
jacek, dzięki za podpowiedź, looknąłem na 14, a wcześniej rozmawiałem z bok`iem bo
wogóle mi siadła sieć - teraz już więm wszys...więcej :wink:
pozdrawiam pana admina :mrgreen:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,57 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: