Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello 3Mb, router, bitcommet
Autor Wiadomość
mic 
light master

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 60
Wysłany: 27-02-2007, 10:45   chello 3Mb, router, bitcommet

Witam,
mam taki problem, mam lacze 3Mb, a gdy mam uruchomionego torrenta (program bitcommet) i sciagam cos (transfery do 50 kB) to nagle internet zaczyna sie slimaczyc strasznie. Strony laduja sie czasem nawet minute. O co z tym chodzi ? przeciez mam "duze" lacze, a torrent zabiera bardzo malo (max do 50 kB) ?

i drugie pytanie, wczesniej jak mialem chello 1,5Mb to czestro zdarzalo sie ze sciagalo mi na pelnym laczu. Po zmianie lacza na 3Mb, zakupie routera, transfery mam max do 50 kB, czasem moze zdarzy sie cos wiecej ? Jak sciagam drugi komputer jest wylaczony. Mam cos zle ustawione ? Router to asmax br604g

Z gory dzieki za pomoc
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 27-02-2007, 11:08   

być może zapychasz sobie tym torrentem całe pasmo przeznaczone na upload, wówczas takie zachowanie jest całkiem normalne.
_________________
 
 
mic 
light master

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 60
Wysłany: 27-02-2007, 11:25   

ustawiam sobie upload po 1kB na plik, plikow mam max 10 wiec wychodzi do 10kB, wiec jeszcze duzo zostaje
 
 
raczy21 
easy master

Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 26
Wysłany: 27-02-2007, 12:18   

mic napisał/a:
ustawiam sobie upload po 1kB na plik, plikow mam max 10 wiec wychodzi do 10kB, wiec jeszcze duzo zostaje


Typowe zachowanie dzieci neostrady bez urazy...
Sieć bittorrent polega na " wymianie plików " ustawiając taki UP pozbawiasz innych możliwości ściągania. Sprawdzony sposób to ustawienie UP na 80% możliwości łącza. W twoim przypadku będzie to 35-40 kB/s albo jak posiadasz szybsze wysyłanie 75-80 kB/s.
Jak dobrze wiesz prędkość pobierania jest zależna od ilości seedów na torrent i od łączy jakie posiadają. Na prywatnych trackerach przeważnie uzyskuje się maX przepustowości łącza gorzej jest już na trackerach publicznych wtedy RATIO nie jest wyliczane i ludzie właśnie w taki sposób jak kolega wyżej napisał ograniczają UP dlatego idzie to jak idzie.

Podstawowa zasada sieci torrent to " ŚCIĄGASZ - SEEDÓJ " i należy jej się trzymać.

Pozdrawiam
 
 
 
Dalton 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 14
Wysłany: 27-02-2007, 20:44   

Swoją drogą gratuluje - 10 plików ściągasz na raz, pewnie jeszcze do każdego sie podłącza 100 użytkowników i najnormalniej w świecie router Ci wysiada od obciążenia. ;)
 
 
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27-02-2007, 23:31   

Dalton napisał/a:
Swoją drogą gratuluje - 10 plików ściągasz na raz, pewnie jeszcze do każdego sie podłącza 100 użytkowników i najnormalniej w świecie router Ci wysiada od obciążenia. ;)

potrafie ssac wiecej z laczna predkoscia 1.5 MB/s i jedyne co czasem sie sieczy to dysk w lapie nie wyrabia... wiec watpie w wine routera... chyba ze jakis felerny ten jest akurat, Linksys i D-Link nie maja tego na pewno
a poza tym takim &^%$#$% jak Ty co nie seeduja powinno sie torrenta blokowac ;]
_________________
 
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 28-02-2007, 02:26   

w klientach torrenta nieraz są ograniczenia polegające na spowolnieniu ściągania do kilku kb/sek gdy prędkość uploadu ustawimy bardzo małą.
mic: nie ograniczaj uploadu per torrent tylko ogranicz go sumarycznie dla wszystkich torrentów, chyba w chello 3mbps masz koło 512kbps UL więc ustaw spokojnie max. łączny upload na 45 kB/s i powinno się poprawić.
_________________
 
 
mic 
light master

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 60
Wysłany: 28-02-2007, 12:44   

kvs napisał/a:
w klientach torrenta nieraz są ograniczenia polegające na spowolnieniu ściągania do kilku kb/sek gdy prędkość uploadu ustawimy bardzo małą.
mic: nie ograniczaj uploadu per torrent tylko ogranicz go sumarycznie dla wszystkich torrentów, chyba w chello 3mbps masz koło 512kbps UL więc ustaw spokojnie max. łączny upload na 45 kB/s i powinno się poprawić.


chodzi mi o to ze ograniczenie zrobilem specjalnie zeby zobaczyc czy to tp "zapycha" czy przyczyna jest gdzies indziej. Zazwyczaj upload mam ogolnie ustawiony na 150kB wiec to napewno nie to.
 
 
nemcio 
Klikacz

Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 11
Wysłany: 28-02-2007, 16:06   

Po pierwsze UL na 80 % po drugie zobacz czy twoje ustawnienia TCP nie sa zdbyt wysokie co moze byc powodem tak slabego otwierania sie www czasem jest to tez powod routera ktory jest zle ustawiony
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: