Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Emule ciągle rozłącza się z serwerami po krotkim czasie.
Autor Wiadomość
dr.carter 
Klikacz

Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 12
Skąd: Tychy
Wysłany: 06-01-2007, 14:06   Emule ciągle rozłącza się z serwerami po krotkim czasie.

Witam

Problem jak w temacie, dodam ze mam XPSP2, łącze chello classic, sciagam okolo kilku plikow a po okolo godzinie emule rozlacza sie z serwerem, w prawdzie automatycznie sie podlacza do innego, ale nie wiem czy tak powinno byc...

Probowalem zmniejszac limit UL i DL ale to nic nie dalo, wydaje mi sie ze jakis czas temu tak nie bylo, a ponad to zauwazylem ze transfery nieco spadly , niektore pliki przestaly sie sciagac, choc wiem ze to akurat bardziej wina zrodel ktorych jest nie wiele, nie znam sie dobrze na tym, wiec nie wiem co zrobic w tej sytuacji.

Szukałem w necie przez ostatni czas o tym i wiem ze wiele osob miewa podobne problemy, jednak nie znalazlem sensownego wyjasnienia tego problemu.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-01-2007, 15:38   

Cytat:
Problem jak w temacie, dodam ze mam XPSP2, łącze chello classic, sciagam okolo kilku plikow a po okolo godzinie emule rozlacza sie z serwerem, w prawdzie automatycznie sie podlacza do innego, ale nie wiem czy tak powinno byc...

To że raz na jakiś czas rozłączą się z jednym serwerem a łączy z innym to nic niezwykłego, jeśli tylko nie dzieje się to zbyt często to w niczym nie przeszkadza.

Spróbuj ręcznie ponadawać wyższe priorytety lepszym serwerom, i sprawdź czy nie udostępniasz lub nie ściągasz zbyt wielu plików jednocześnie (zbyt wiele zapytań jednocześnie nie jest na niektórych serwerach mile widziane).

Pozatym upewnij się czy działa kad - bardzo się przydaje gdy nie jesteś połączony z żadnym serwerem lub gdy serwer nie działa właściwie.
  marekd@jabberpl.org
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 06-01-2007, 17:15   

u mnie jest to samo, czasami nawet co kilka-kilkanascie minut nastepuje rozlaczenie z serwerem i polaczenie z innym. Prawde powiedziawszy nie zauwazylem, zeby to wplynelo na szybkosc sciagania, ale cos jest na pewno nie tak.

Wydaje mi sie, ze to ma zwiazek z laczem, a nie z iloscia pobieranych/udostepnianych plikow, bo niezaleznie od tego czy akurat mam duza liste do sciagniecia, czy tylko kilka plikow rozlaczanie wystepuje. Bywaja dni, ze wszystko jest ok, a bywaja takie, ze rozlacza doslownie co pare minut, stad wnioskuje, ze raczej to ma zwiazek z laczem.

Ja sobie ustawilem w emulu tylko 3-4 najlepsze serwery jako priorytetowe i opcje, zeby po rozlaczeniu laczyl tylko z priorytetowymi - to jedyne co udalo mi sie wymyslic na ten problem.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-01-2007, 17:43   

Cytat:
Wydaje mi sie, ze to ma zwiazek z laczem,
To źle Ci się wydaje, zresztą idź na jakieś forum poświęcone typowo emule to wytłumaczą Ci dokładniej.
Do i z serwera są przesyłane jedynie minimalne ilości danych.
  marekd@jabberpl.org
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 06-01-2007, 18:30   

uwielbiam profesjonalne szczegolowe wyjasnienia techniczne w postaci slow typu: 'to ci sie zle wydaje'
 
 
Marcin 
light master


Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 73
Skąd: Warszawa-Bemowo
Wysłany: 06-01-2007, 22:41   

Marek ma pewnie rację i faktycznie powinieneś poszukać odpowiedzi na forum poświęconym osiołkowi.
Druga rzecz ważne jest nie to ile ściągasz ale ile udostępniasz, to może serwerom przeszkadzać.Jeśli udostępniasz za dużo plików mogą cię odrzucać po szczegóły zajrzyj na forum osiołkowe.
A po trzecie znowu tak jak napisał Marek sprawdź czy masz włączoną sieć KAD , ja od połowy zeszłego roku używam wyłącznie Kademili i nie narzekam.
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 14-02-2007, 02:32   

jednak to nie kwestia konfiguracji osiolka - przenioslem sie z chello plus na neostrade 6 mega (bo chello juz za bardzo mulilo) i osiolek przy tej samej konfiguracji dziala jak nalezy - zero rozlaczania sie, potrafi caly dzien chodzic na jednym serwerze ...
 
 
Marcin 
light master


Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 73
Skąd: Warszawa-Bemowo
Wysłany: 15-02-2007, 20:34   

Hmm , nie chce mi się szukać jaki upload ma Neostrada 6 i czy w związku z tym łącza są faktycznie porównywalne pod tym względem, bo czy osiołka nie dławiłeś zbyt wysokim uploadem to pewnie sprawdziłeś.
Po drugie też podobną sytuację kiedyś miałem plus dodatkowo niestabilne wysyłanie, chociaż na prędkość ściągania nie miało to wpływu.Wtedy pomogła zmiana MTU na mniejszą wartość .
Tylko że jest to problem nie tyle konfiguracji chello przez operatora ,ale jakości sprzętu w okolicy gdzie problem występuje .
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-02-2007, 21:03   

Cytat:
Hmm , nie chce mi się szukać jaki upload ma Neostrada 6
taki jak chello light.
Cytat:
czy w związku z tym łącza są faktycznie porównywalne pod tym względem
nie są
Cytat:
bo czy osiołka nie dławiłeś zbyt wysokim uploadem to pewnie sprawdziłeś.
nawet jeśli - to nie ma związku z serwerem
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: