Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem(?) z torrentami
Autor Wiadomość
carver 
Klikacz

Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-02-2005, 13:37   Problem(?) z torrentami

Mam taki dziwny problem z torrentami. W Azureusie pisze ze wszystko jest ok, torrenty maja kolor zielony, sciagaja sie ale czemu tylko od no 10 zrodel skoro mam polaczenie w sumie z 70 zrodlami ?? w tym 55 ma 100% danego pliku. Jak zapewne mozna wywnioskowac przez to wolniej sie sciagaja pliki. Czy ktos wie jak sprawic zeby pobieral rownoczesnie od wiekszej ilosci userow ?? mam aktualnie takie ustawienia : max.il. polaczen na torrent: 1000; globalnie:10000
 
 
 
Przemek 
light master


Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 125
Wysłany: 23-02-2005, 15:24   

Prędkość ściągania od jakiegoś seeda w dużej mierze zależy od twojego ratio, a więc jeżeli ty nie będziesz seedował tego co ściągniesz to także inni nie będą chcieli ci wysyłać :P
 
 
 
carver 
Klikacz

Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-02-2005, 17:09   

prizon napisał/a:
Prędkość ściągania od jakiegoś seeda w dużej mierze zależy od twojego ratio, a więc jeżeli ty nie będziesz seedował tego co ściągniesz to także inni nie będą chcieli ci wysyłać :P


A gdzie to dokladnie ustawic ? bylbym wdzieczny jakbys napisal :)
 
 
 
Matizz 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Gru 2004
Posty: 23
Skąd: KrK
Wysłany: 23-02-2005, 17:16   

Ratio niestety (albo i stety ;) ) nie da sie ustawic. Jest to stosunek danych wyslanych do sciagnietych, (albo na odwrot :) ) Im wiecej wyslales tym masz wieksze ratio i tym szybciej mozesz sciagac.
 
 
 
toyak02 
easy master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 29
Wysłany: 23-02-2005, 20:11   

a to nie zalezy od szybkości wysyłania danych???
_________________
 
 
Matizz 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Gru 2004
Posty: 23
Skąd: KrK
Wysłany: 24-02-2005, 09:59   

toyak02 napisał/a:
a to nie zalezy od szybkości wysyłania danych???


Po czesci tak, bo jak szybciej i wiecej wyslesz to masz wyzsze ratio ;)
 
 
 
carver 
Klikacz

Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-02-2005, 13:44   

a oni to ratio licza na podstawie numeru IP czy jak ?
 
 
 
czesiu 
light master


Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 93
Skąd: Warszawa - Gocław
Wysłany: 24-02-2005, 19:05   

Cytat:
Czy ktos wie jak sprawic zeby pobieral rownoczesnie od wiekszej ilosci userow ??

nie
Cytat:
mam aktualnie takie ustawienia : max.il. polaczen na torrent: 1000; globalnie:10000

chyba "troche" za duzo ;)
 
 
Przemek 
light master


Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 125
Wysłany: 24-02-2005, 19:29   

carver napisał/a:
Czy ktos wie jak sprawic zeby pobieral rownoczesnie od wiekszej ilosci userow ??

Proponuje ci sie przerzucić na Bitcometa. Ze wszystkich klientów z jakich do tej pory korzystałem (a było ich wiele), bitcomet zawsze znajdywał mi najwięcej połączeń, więc szczerze go polecam.
_________________
 
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 27-02-2005, 13:30   

Najwazniejsze jest tez to skad sciagamy. Zazwyczaj najlepsze transfery uzyskamy ze stron gdzie trzeba sie zarejestrowac i dbac o upload/ratio. Wazne jest to jakimi uploaderem dysponuje dany tracker/strona Np: z polishtrackera sciagany plik od zaledwie kilku seedow (znacznie mniej ponizej 10 osob) osiagam czesto transfer max mojego lacza.

Dodatkowo w bitcomecie (nie wiem jak w pozostalych) mozna zmienic sciezke trackera i w ten sposob naprzyklad sciagac plik z dwoch (lub wiecej) stron/zrodel czyli np sciagac ten sam plik z PT, ET, FT oraz TB2 naraz. Zazwyczaj sciagam z jednej strony ale raz zastosowalem taki kombajn i dzialalo :) Z TB2 oraz PT zawsze osiagam maks lub prawie maks lacza (srednia predkosc to 150 kB/s) :mrgreen:
_________________
 
 
 
JOANNA 
easy master


Dołączyła: 06 Gru 2004
Posty: 47
Wysłany: 17-03-2005, 00:43   

czesiu napisał/a:
Cytat:
Czy ktos wie jak sprawic zeby pobieral rownoczesnie od wiekszej ilosci userow ??

nie
Cytat:
mam aktualnie takie ustawienia : max.il. polaczen na torrent: 1000; globalnie:10000

chyba "troche" za duzo ;)

Znowu pytanie laika , prosze mi w prostych słowach udzielic informacji co to jest
Torrent i Ratio i czy ma to wpływ na szybkość ściagania plikow P2P i ewentualnie
jak to zainstalowac. Z góry dziekuje, :D
Pozdrowienia
JOANNA
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-03-2005, 01:13   

Torrent a właściwie bittorrernt to taka sieć p2p, w celu ściągnięcia jakiegoś pliku należy najpierw pobrać (najczęściej ze zwykłej strony www) specjalny mały plik z końcówką torrent który zawiera instrukcje jak ściągnąć ten właściwy plik na którym nam zależy. I właśnie mowa było o ilości jednoczesnych połączeń podczas ściągania jednego pliku (przy okazji 1000 to dużo za dużo optymalna wartość to 20-25).

ratio to stosunek ilości danych ściągniętych do ilości danych wysłanych (czyli taka liczba = ile bajtów wysyłasz podzielić przez ile bajtów ściągasz) im większa ta liczba tym szybciej się ściąga (mówiąc prościej więcej wysyłasz to szybciej ściągasz).
  marekd@jabberpl.org
 
JOANNA 
easy master


Dołączyła: 06 Gru 2004
Posty: 47
Wysłany: 17-03-2005, 02:29   

Marek napisał/a:
Torrent a właściwie bittorrernt to taka sieć p2p, w celu ściągnięcia jakiegoś pliku należy najpierw pobrać (najczęściej ze zwykłej strony www) specjalny mały plik z końcówką torrent który zawiera instrukcje jak ściągnąć ten właściwy plik na którym nam zależy. I właśnie mowa było o ilości jednoczesnych połączeń podczas ściągania jednego pliku (przy okazji 1000 to dużo za dużo optymalna wartość to 20-25).

ratio to stosunek ilości danych ściągniętych do ilości danych wysłanych (czyli taka liczba = ile bajtów wysyłasz podzielić przez ile bajtów ściągasz) im większa ta liczba tym szybciej się ściąga (mówiąc prościej więcej wysyłasz to szybciej ściągasz).

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz, ale jak mi sie nie uda, to jeszcze pomarudze,
myśle, zy mi wybaczysz :lol:
JOANNA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: