Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podzial pasma TV + FM + D + Tel
Autor Wiadomość
chabs 
Klikacz

Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 1
Wysłany: 18-11-2006, 02:31   Podzial pasma TV + FM + D + Tel

Dochodzą mi do mieszkania 2 kable - jeden do TV, drugi do modemu (D+Tel). Chciałbym ten drugi kabel rozdzielić dodatkowo na TV+FM. Gdy go odłączyłem od modemu i podłączyłem do tunera TV obraz był bardzo dobry i wyszukałem wszystkie kanały TV. Może to oznaczać, że kabel ten nie idzie przez spliter ale nie jestem pewien (jest to jednak bardzo prawdopodobne, bo kiedyś mi padło łącze danych /TV bylo ok/ i serwisant mi coś przepiął w skrzynce; możliwe, że właśnie padł spliter i wpiął mnie na osobne wejście).
Pytania:
-czy muszę wstawić spliter na tym drugim kablu, czy wystarczy rozdzielacz?
-jeśli tak, to czy np. taki: http://www.telmor.pl/WK/K...=48&deal=Telmor ?
-czy Tel. i Internet chodzi na tym samym paśmie 'D' splitera?


Mój modem podaje taki status:

Downstream Status Operational
Channel ID 3
Downstream Frequency 770000000 Hz
Modulation 256QAM
Bit Rate 3616000 bits/sec
Power Level 1.9 dBmV
Signal to Noise Ratio 39.1 dB

Upstream Status Operational
Channel ID 3
Upstream Frequency 36000000 Hz
Modulation 16QAM
Bit Rate 672000 bits/sec
Power Level 50.0 dBmV
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 18-11-2006, 18:18   

Nie możesz ruszać kabla który idzie do modemu ponieważ jak rozdzielisz sygnał jeszcze do TV to zmienią się parametry pracy modemu, nawet tą zwrotnicą multimedialną. Z tego co widze ta zwrotnica ma tłumienie dla 862MHz ok. 10 dB twój modem pracuje na 770 MHz czyli tłumienie w downstreamie będzie coś około 7-8 dB, twój modem teraz pracuje na 1,9 dBmV - zakładam 8 = -6.1 dBmV powinno być OK granica to w zależności od operatora -8 do -10 dBmV a w upstre. masz 50 dBmV element tłumi 1 dB = 51dB dopuszczalny 53 . Jeśli wszystko dobrze wykonasz i pomiary będą OK to powinno być w pożądku, ale jeśli co popsujesz to modem może się wysypać, a gdy będzie wszystko w porządku i po pewnym czasie będzie działo się coś z modemem transfer itp. i wezwiesz serwis to oczywiście może to się skończyć płatnym serwisem - ingerencja w sieć - tak to się ładnie nazywa. Decyzja należy do ciebie.
 
 
kosmat21 
Klikacz


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 11
Wysłany: 06-12-2006, 23:34   Re: Podzial pasma TV + FM + D + Tel

[quote="chabs"]Dochodzą mi do mieszkania 2 kable - jeden do TV, drugi do modemu (D+Tel). Chciałbym ten drugi kabel rozdzielić dodatkowo na TV+FM. Gdy go odłączyłem od modemu i podłączyłem do tunera TV obraz był bardzo dobry i wyszukałem wszystkie kanały TV. Może to oznaczać, że kabel ten nie idzie przez spliter ale nie jestem pewien (jest to jednak bardzo prawdopodobne, bo kiedyś mi padło łącze danych /TV bylo ok/ i serwisant mi coś przepiął w skrzynce; możliwe, że właśnie padł spliter i wpiął mnie na osobne wejście).
Pytania:
-czy muszę wstawić spliter na tym drugim kablu, czy wystarczy rozdzielacz?
-jeśli tak, to czy np. taki: http://www.telmor.pl/WK/K...=48&deal=Telmor ?
-czy Tel. i Internet chodzi na tym samym paśmie 'D' splitera?
kolego,jesli juz musisz miec radio z kabla po ktorym leci kanal zwrotny,to zrob tak.zwrotnice multimedialna,ktora masz -zostaw w spokoju a zaloz sobie takie wariactwo z telmoru co sie zwie ga-26.ale musisz to zalozyc za zwrotnica, na wyjsciu rtv.po wyjsciu rtv leci rowniez radyjko,a parametry na modemie zostana poprawne.rownie dobrze mozesz bez duzego bólu zalozyc zwykly spliter na tym wyjsciu(rtv) ze zwrotnicy i puscic z niego kabelek do otv i do radia.
oczywiscie sa tu glowy madrzejsze ode mnie wiec prosze mnie poprawic ,jesli sie myle
pzdr
marcin
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: