Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z odbiorem programów w UPC - pomocy
Autor Wiadomość
Adam 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 188
Skąd: Wawa
Wysłany: 22-11-2006, 08:39   Problem z odbiorem programów w UPC - pomocy

Witam,

Tak jak w temacie mam problem z odbiorem tv. Ale od poczatku:
Od wczoraj jestem posiadaczem pakietu pelnego w upc. Wszystko jest pieknie, obraz na wszytkich programach klar. Ale jest problem telewizor zbyt dlugo "wczytuje" stacje. Czasami potrzeba i 5 i 10 sek. aby jakis kanał wykrystalizowal sie i sie pojawil. Nie dzieje sie to na wszystkich programach ale na ok. 75-80 % napewno. W drugim pokoju mam drugi telewizor i tam takiego problemu nie ma na zadnym kanale.
I teraz moje pytanie - czy to wina owego telewizora ze tak sie dzieje, ze dlugo mysli aby pokazac jakis program, czy moze wina sygnalu.
Do wczoraj mialem aster i tez byly takie problemy z kanalami ale doslownie 2 programy nie chcialy mi od razu wskoczyc tylko dopiero po jakims czasie. Nie bardzo wiem co robic. Czy wolac technika z upc czy to ewidenta wina tv i nadaje sie on do wymiany.

Prosba o pomoc :)
Serdecznie dziekuje i pozdrawiam
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-11-2006, 09:33   

Może to być wina zastosowanego rozdzielacza i zbyt słabego sygnału.
 
 
Adam 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 188
Skąd: Wawa
Wysłany: 22-11-2006, 09:39   

Tez bralem to pod uwage jak i rowniez to ze to wina tv.
Ale jak wezwe technika i stwierdzi ze to wina tv to beda mi kazac placic za wezwanie technika. Tak to mam napisane w papierach, ktore dostalem i nie wiem co robic.
 
 
Sebastian22 
light master

Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 133
Skąd: Katowice
Wysłany: 24-11-2006, 01:42   

a jaki to TV? jakiej firmy i model.
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-2006, 08:04   

Adam, zrob test , przenies telewizor na miejsce tego co dziala i tam podłącz.
Wiem ze troche zabawy ale wykluczysz problem.
 
 
Adam 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 188
Skąd: Wawa
Wysłany: 24-11-2006, 10:07   

Witam,

Chyba wiem, gdzie lezy problem. Wyrolowali mnie na infolini UPC. A mianowicie dzis dzwonilem do nich i pani stwierdzila, ze mam sygnal tylko na 1 gniazdo, jak chce na 2 ro musze zaplacic 49 zl. A w czesniej jak zalatwialem sprawe mowilem babie ze chce tv na 2 odbiornikach [.. tak oczywiscie bedzie pan mial, nie ma zadnego problemu] i dupa blada wypieprz... mnie za 50 zl. ladny poczatek :(

Pozdrawiam
 
 
Sebastian22 
light master

Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 133
Skąd: Katowice
Wysłany: 24-11-2006, 15:53   

co za problem zroic sobie samemu drugie gniazdko....sygnal analogowy bardzo prosto sie rozdziela. Wystarczy kabel antenowy, zestaw wtyczek i rozdzielacz.
 
 
Adam 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 188
Skąd: Wawa
Wysłany: 25-11-2006, 22:14   

Witam,

A dokładniej można prosić. :)
Bo ja jestem w tym zielony. A całą infrastrukturę [okablowanie] mam położoną pod panelami. Czyli co - prowadzić drugi kabel z korytarza [za rozdzielaczem, który założył technik] do mieszkania i co dalej?? A gdzie umiescic opisywany przez Ciebie rozdzielacz [i jaki on ma byc ??]
Sorry ale jestem zupelnie nie w temacie w tym i prosze o rade.

Pozdrawiam
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 26-11-2006, 19:27   

Co wy opowiadacie lekko mnie zmroziło jak przeczytałem posty powyżej :oops: .
A więc co ma piernik do wiatraka jakie drugie gniazdo !.
Wolne w czytywanie kanałów TV jest zazwyczaj uzależnione od odbiornika TV szczególnie nowe które mają obróbkę cyfrową obrazu i z tąd się bierze troszkę wolniejsze wczytywanie kanałów TV owszem na to również ma wpływ jakość sygnału ale jeśli postawisz obok siebie dwa TV to będziesz miał jasność sytuacji i po krzyku.
Raczej nie nalezy się tym przejmować :)
 
 
Adam 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 188
Skąd: Wawa
Wysłany: 27-11-2006, 08:28   

Robstar napisał/a:
...
Wolne w czytywanie kanałów TV jest zazwyczaj uzależnione od odbiornika TV szczególnie nowe które mają obróbkę cyfrową ....

No to ja takiego odbiornika nie mam bo moj Philips ma juz z 10 lat to po pierwsze a po drugie to ja teraz to juz wogole zglupialem co robic. Jedni pisza o drugim gniezdzie jescze inni o telewizorze. A ja w dalszym ciagu nie mam jasnosci sprawy i nie wiem czy wywalac 50 dych na kolejne gniazdo, czy wolac technika, ze mam kiepski zygnal. Na partyline powiedizano mi ze nie mam drugiego gniazda i z rozmowy wywnioskowalem ze techniak nie podesle ???? :evil: :!: :idea:
 
 
kosmat21 
Klikacz


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 11
Wysłany: 06-12-2006, 23:25   

Adam napisał/a:
Robstar napisał/a:
...
Wolne w czytywanie kanałów TV jest zazwyczaj uzależnione od odbiornika TV szczególnie nowe które mają obróbkę cyfrową ....

No to ja takiego odbiornika nie mam bo moj Philips ma juz z 10 lat to po pierwsze a po drugie to ja teraz to juz wogole zglupialem co robic. Jedni pisza o drugim gniezdzie jescze inni o telewizorze. A ja w dalszym ciagu nie mam jasnosci sprawy i nie wiem czy wywalac 50 dych na kolejne gniazdo, czy wolac technika, ze mam kiepski zygnal. Na partyline powiedizano mi ze nie mam drugiego gniazda i z rozmowy wywnioskowalem ze techniak nie podesle ???? :evil: :!: :idea:
\
wg mnie-prosta sprawa.smigasz z philipsem do rozgaleznika,zdejmujesz rozgaleznik i wpinasz philipsa bezposrdenio w kabel od skrzynki upc.brak w/w problemu oznacza,ze tv jest ok.nastepnie podpinasz rozgaleznik i wpinasz philipsa pod ten kabel od drugiego tv na ktorym jak piszesz-nie bylo zadnego problemu.jesli problemu nie ma to podlacz odwrotnie kable od rozgaleznika do telewizorow.jesli problemu dalej nie ma a po powrocie do starej konfiguracji z rozgaleznikiem problem wraca to raczej kabel jest gdzies trzasniety.jesli juz po pierwszej zmianie philips dalej leci w kulki to czas udac sie po nowa promocje do media markt;) dla 100% pewnosci podlacz ten poprawnie odbierajacy tv do kabla na ktorym byla kiszka i sprawdz co sie dzieje.
to takie chlopskie rozwiazanie:)

z opisu problemu ,ktory podales wnioskuje,ze to tv.jesli chwile trwa "krystalizowanie sie" programow to stawial bym na kondensatorki ktore juz pomalu wysychaja



z tym drugim gniazdem to jest tak,ze w ich bazie danych nie ma wpisanej instalacji II gniazda.proponuja Ci odplatna instalacje w zamian za gwarancje poprawnego sygnalu.
jesli to tv jest walniety to przyjdzie w/w wspomniany technik i powie ze zainstalowal II gn(czyt prawdopodobnnie zmieni tylko rozgaleznik i moze wtyki) a problem lezy po stronie odbiornika i na tym jego rola sie zakonczy.
jesli natomiast wezwiesz technika z tzw."usterka z sygnalem"prawdopodobnie powie Ci ze sam zrobiles sobie rozgaleznik i tu powstal problem z odbiorem.i kolko sie zamknie bo technik zaproponuje Ci odplatna inst II gn w celu poprawy jakosci sygnalu.
mam nadzieje ze cos pomoglem,no chyba ze nieswiadomie wprowadzilem w blad-to przepraszam:)

pzdr
marcin
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: