Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uśmiercanie DVB-C a ograniczony IPTV (gorzkie żale)
Autor Wiadomość
YogiCK 
easy master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 28
Skąd: Varsovie
Wysłany: 30-07-2023, 21:20   

Ciebie nie przekona bo znasz wady i zalety obydwu rozwiązań. 98% jednak nie ma o tym zielonego pojęcia, ba, nie wie nawet że jest coś takiego jak moduł CI. Moich rodziców przeniosłem z Horizona na moduł w zeszłym roku, póki im nie powiedziałem nie mieli nawet zielonego pojęcia że coś takiego w ogóle istnieje. Dla operatora STB to czysta wygoda, mniej problemów z podłączeniem (kompatybliność CI z telewizorami jest znacznie większym problemem w porównaniu ze zwykłym podpięciem sprzętu do HDMI), nie uzależnia od konkretnej technologii dostarczania sygnału (czy DVB-C, czy IPTV po świetle użytkownik i tak ma oddzielne pudełko), a dodatkowo zostawia możliwość wciśnięcia dodatkowych reklam np przy przełączeniu stacji czy nawigacji po menu urządzenia.
 
 
swordfish 
classic master

Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 209
Wysłany: 01-08-2023, 04:20   

I to jest najważniejsze w dekoderach dostarczanych przez operatorów. Możliwość zamówienia dodatkowej usługi lub filmu przez użytkownika. Na karcie CI operator traci dodatkowy zarobek, bo świadomy widz nic nie wykupi (brak opcji vod od operatora).
 
 
piotyc 
light master

Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 58
Wysłany: 01-08-2023, 12:23   

Do mnie zadzwonili z UPC z ofertą przedłużenia umowy na 2 lata, tak jak teraz mam, czyli z kartą CI+, ale narazie nie skorzystam, bo internet bym miał niższy z 750 na 600. Nawet nie wspomniał konsultant o innym dekoderze, tylko mówił o kracie l.
 
 
siwyyy77 
classic master

Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 225
Wysłany: 22-08-2023, 18:50   

No właśnie a w Netii konieczny jest dekoder, czy wystarczy nowy TV ze smart TV?
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 25-08-2023, 18:20   

Jest aplikacją na android TV, jest to odpowiednik aplikacji Polsat go. Więc. .. oferta jest bardzo okrojona w porównaniu z dekoderem. Można cofać tylko o 3 godziny a nie o 7 dni jak w dekoderze. A oferta Netii Internet jest świetny na FTTH, chociaż aby wyciągnąć. 1 gigabit jaki mam po wifi musiałem kupić swój router. A TV..... jest, dekoder działa szybko i się nie wiesza. Jak to ma być tylko dodatek do internetu, to polecam. Tym bardziej jak dostaniesz dobrą ofertę. Ja obecnie płacę za FTTH 1000 megabitów i TV M 4K całe 65 zł
 
 
Pan obserwator 
easy master

Dołączył: 21 Kwi 2021
Posty: 37
Wysłany: 15-09-2023, 18:31   

Zmuszą do przesiadki na dekoder IPTV to papa, będzie trochę zgrzytów w domu z powodu kilku kanałów, ale poboli i przestanie.
Swoją drogą tyle się teraz krzyczy "oszczędzaj prąd, dbaj o środowisko", a zmuszają do instalacji dodatkowych klamotów.

Mam głęboko jakie to oszczędności ma z tego powodu operator, bo jakoś dziwnie na moje oszczędności to się nie przekłada.
 
 
Woocash 
light master

Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 96
Wysłany: 22-10-2023, 15:52   

Zauważyłem nowe listy kanałów w pdf na stronie UPC/Play (1 września)

Max Premium - 69 kanałów
Max - 61 kanałów
Select - 49 kanałów

Zapewne są to kanały gwarantowane w ramach posiadanej umowy.
Obstawiam że niedługa wpadną na pomysł wyłączyć kanały niegwarantowane w DVB-C, i propozycja przechodzenia na ofertę Play/TV
_________________
  Woocash
 
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 631
Skąd: 3City
Wysłany: 24-03-2024, 16:20   

Woocash napisał/a:
Zauważyłem nowe listy kanałów w pdf na stronie UPC/Play (1 września)
Max Premium - 69 kanałów
Max - 61 kanałów
Select - 49 kanałów

Zastanawiam się kto jeszcze normalny ogląda kanały telewizyjne?
Przecież obecnie są to teraz tylko i wyłącznie pasma reklamowe z opcją ograniczonego przerywania ich innymi treściami.
A te ine treści to sto razy już widziane filmy i programy.
Wystarczyło przelecieć się po programach o 3 godzinie w nocy. 75% trafia się na reklamy.
Nie mają litosci, po prostu biznes reklamowy stał się sposobem na zarobek sam w sobie.
Filmy, programy i inne treści są im już zbędne. Niedługo znikną całkowicie.
Dlatego jeśli już ktoś chce pooglądać filmy, to nie ta droga.
_________________
 
 
KurskiJacek 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2024
Posty: 8
Wysłany: 27-03-2024, 09:20   

Pan obserwator napisał/a:
Zmuszą do przesiadki na dekoder IPTV to papa, będzie trochę zgrzytów w domu z powodu kilku kanałów, ale poboli i przestanie.
Swoją drogą tyle się teraz krzyczy "oszczędzaj prąd, dbaj o środowisko", a zmuszają do instalacji dodatkowych klamotów.

Mam głęboko jakie to oszczędności ma z tego powodu operator, bo jakoś dziwnie na moje oszczędności to się nie przekłada.


Smuteczek, to musisz sie przygotowac, bo zdaje się nikt juz w UPC/PLAY nie inwestuje w rozwój tematów zwiazanych z DVBC, w cała infrastrukturę dostarczania sygnału w ten sposob, jedynie staraja sie to jescze jako tako utrzymac i migrowac do IP, co tez wychodzi im zle, widadc ckliczne problemy dostepu do CDN, ten Dekoder Smart dziala jakby go robił Student ;-) ciekawi mnei czy oni sami tego uzywaja i widza jak to dziala :> .... wczesniej czy pozniej zostanisz "zaorany" a DVB C zniknie. PLay tymbardziej jest tym zainteresowany, bo tam nie ma prawdziwych kablownikow ...a są komórkowcy znajacy się jedynie na IP. Więc jest to naturalna dla nich droga ewolucji ...zaorać to na czym sie nie znaja i na co muszaa wydawac kase :P
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 27-03-2024, 16:18   

Trzeba się z tym pogodzić, że koniec DVB-C jest bliski. Nie tylko w UPC/Play. Teraz liczą się światłowody i IPTV będzie się panoszyło wszędzie. Oby tylko dobrze działało.

Nie zmigrują wszystkich (UPC > Play) od razu do IPTV, ale będzie to stopniowe.

Minusem sprzedaży UPC jest to, że UPC stawiało na telewizję oraz internet. Z kolei dla operatorów typu Play, telewizja jest dodatkiem do sprzedaży abonamentu komórkowego. Przez co oferty są słabe jak nie masz komórki w Play.
_________________
 
 
BeeJay 
light master

Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 114
Skąd: Praga ;)
Wysłany: 28-03-2024, 21:50   

swat997 napisał/a:
Zastanawiam się kto jeszcze normalny ogląda kanały telewizyjne?
Przecież obecnie są to teraz tylko i wyłącznie pasma reklamowe z opcją ograniczonego przerywania ich innymi treściami. ......
Filmy, programy i inne treści są im już zbędne. Niedługo znikną całkowicie.
Dlatego jeśli już ktoś chce pooglądać filmy, to nie ta droga.

To nie kwestia stanu umysłu: normalny - nienormalny, ale raczej wieku, dostępu do netu, kosztu streamów, wygody. Pokolenie 30-latków w mojej rodzinie już raczej nie ogląda telewizji linearnej, choć dla mnie oglądanie filmu w kilkucentymetrowym smartfonie jest co najmniej dziwne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: