Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PLAY BOX NET ROUTER HFC
Autor Wiadomość
hauj 
easy master

Dołączył: 08 Mar 2024
Posty: 48
Wysłany: 23-03-2024, 09:39   

sprawdzali kable hdmi i eth?
 
 
n0e 
Klikacz

Dołączył: 23 Mar 2024
Posty: 2
Wysłany: 23-03-2024, 12:26   

mam następujący problem:

jestem osobą, która dała się namówić na przejście z UPC do Play. minął termin 14 dni bo nie zdążyłem w tym czasie sprawdzić wszystkich usług. tak, nie działało mi przekierowanie portów ale myślałem, że to jest jakaś kwestia techniczna z routerem do rozwiązania. konsultanci Play oczywiście nic nie wiedzieli, każdy mówił co innego, niektórzy odsyłali mnie do youtuba, żebym sobie z tutoriala coś skonfigurował. Jak mówiłem, że przecież w tym routerze nie ma takich opcji, to po długiej ciszy odsyłali mnie do pomocy technicznej, itp itd. Generalnie chaos, nikt nic nie wie. Fakt, transfer lepszy niż był w UPC. Podejrzewam, że po przejęciu zaczęli ograniczać pasmo dla użytkowników UPC żeby wymusić przejście do Play. Ale wracając do sedna problemu: przekierowanie portów nie działa, tryb bridge nie działa. Czyli kluczowe rzeczy dla mnie nie działają (mam Home Assistant i lokalnego NASa). W Play twierdzą, że albo 'wszystko działa', albo że u nich tak nie ma i odsyłają do regulaminu. Umowę podpisałem telefonicznie jeszcze w lutym. Facet nie powiedział jakie są ograniczenia. Jakie mam możliwości zerwania umowy z ich winy, tj niedostarczania usług? Po iluśtam zgłoszeniach po których zrozumiałem w co się wpakowałem (niestety nie czytałem wcześniej forów) chcę się z tej bandyterki wykręcić. Bez problemu mi ją anulują czy będą kręcić? Chciałem też dostać nagranie umowy i oczywiście też się wykręcają i próbują nie dać. Poczytałem i zażądałem nagrania na podstawie RODO (nagranie mojego głosu). Zobaczymy czy je wyślą, czy też będą kręcić.
 
 
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 143
Wysłany: 23-03-2024, 13:48   

Niedostarczenia jakich usług? Internet masz? Masz.

Nikt nie gwarantuje sposobu łączenia z Internetem czy funkcjonalności modemu. W tej sytuacji oczywiście możesz wypowiedzieć umowę, ale będzie to równoznaczne z zapłaceniem kary
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 539
Wysłany: 23-03-2024, 18:24   

n0e, jak chcesz dostep z zewnatrz, to mozesz sprobowac zestawic tunel np przez cloudflared
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-03-2024, 20:33   

januszmk napisał/a:
n0e, jak chcesz dostep z zewnatrz, to mozesz sprobowac zestawic tunel np przez cloudflared

Ja proponuję Tailscale :P
 
 
n0e 
Klikacz

Dołączył: 23 Mar 2024
Posty: 2
Wysłany: 23-03-2024, 22:25   

Aloof napisał/a:
Niedostarczenia jakich usług? Internet masz? Masz.


No to jest akurat dyskusyjne. Tylko pewnie sąd musiałby to przeanalizować. W sytuacji gdy (na szczęście) mam umowę tylko na 12 msc to taniej wychodzi zapłacić karę.

Światłowód w Orange wypada na tle Play lepiej? Widziałem, że za 100/msc mam możliwość 1gbit na czas nieokreślony.
 
 
hauj 
easy master

Dołączył: 08 Mar 2024
Posty: 48
Wysłany: 23-03-2024, 23:51   

Nie ma co porównywać, ale stówa drogo :o Playa masz na hfc?
n0e napisał/a:
W sytuacji gdy (na szczęście) mam umowę tylko na 12 msc to taniej wychodzi zapłacić karę.
ile to by cię wyniosło?
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 24-03-2024, 09:45   

Aloof napisał/a:
Niedostarczenia jakich usług? Internet masz? Masz.

Nikt nie gwarantuje sposobu łączenia z Internetem czy funkcjonalności modemu. W tej sytuacji oczywiście możesz wypowiedzieć umowę, ale będzie to równoznaczne z zapłaceniem kary


I tu, moim zdaniem się mylisz.

Już dawno UE wydała rozporządzenie, ze operator nie może blokować dostępności usług telekomunikacyjnych dla klienta poprzez przymuszanie do stosowania swoich sprzętów czy ich ograniczania softwarowego.

I jeśli faktycznie gość nie może przekierować portów na swoje usługi u siebie w domu to jak najbardziej jest to w sprzeczności z tym rozporządzeniem. Właśnie po to w kablówkach miałeś osobne modemy dla takich klientów. Operator kończył swoją infrastrukturę swoim modemem a klient stawiał sobie za nim router. Na sieci światłowodowej masz ONT do dyspozycji. A tutaj wychodzi na to, że dostał od Play-a wykastrowany router, Który pozwala mu tylko na łączenie się z Internetem.
_________________
  darknes
 
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 631
Skąd: 3City
Wysłany: 24-03-2024, 16:34   

mini_asdf napisał/a:
Oddawal ktoś sprzęt przez szybkie zwroty na stronie Play? Oddałem te buble od Play i dostałem list, że chcą mnie obciążyć za brak zwrócenia sprzętu. Pani na infolinii poinformowała, że sprzęt powinien zostać wysłany na ul. Działkowa na magazyn Play, a został wysłany na ul. Szyszkowa na magazyn UPC. Gdzie tylko ten adres jest podany na stronie i robiłem to przez te szybkie zwroty. Oni nie są pomiędzy sobą w stanie ustalić czy sprzęt tam jest, ja mam potwierdzenie dostarczenia. Wg tej babki to ja sam powinienem prosić się o potwierdzenie z magazynu UPC, a na infolinii UPC babka nie może mi czegoś takiego potwierdzić, nawet nie jest w stanie podać mi jakiegoś numeru kontaktowego, bo jest to jakaś firma zewnętrzna. Miał ktoś podobnie? Bo zaraz tu ocipieje
Napisz skargę do Rzecznika konsumentów przy UOKiK- z powiadomieniem Play powołując się na złamanie przepisu obowiązku przedsiębiorcy w zakresie praktyki naruszania obowiązku udzielania konsumentom rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji dotyczącej zwrotu urządzeń.

Rzecznik zajmie się problemem, ale z praktyki oni od razu znajdą szybsze rozwiązanie.
I przeproszą.
_________________
 
 
karol_yoy 
Klikacz

Dołączył: 09 Lis 2023
Posty: 13
Wysłany: 26-03-2024, 08:51   

wasz playboxnet tez po restarcie, po zalogowaniu do panelu admina 192.168.0.1 ma 82% dostępnej pamięci a po paru dniach działania zmienia się na 81%?
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 915
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 26-03-2024, 13:16   

I co w tym dziwnego?.
_________________
  ralf
 
Zipacna 
Klikacz

Dołączył: 26 Sty 2024
Posty: 17
Wysłany: 31-03-2024, 21:58   

Firma Play to jakiś żart. Po uspokojeniu sytuacji z powrotem do usług UPC (po nieudanej migracji), wyłączyłem dodatkowe pakiety TV (które przeszły na czas nieokreślony). Pytanie za 100 zł - co zrobiło UPC?
Wyłączyło mi całą telewizję...akurat na Wielkanoc. Telefony na infolinię nie dały nic. Uprawnienia do aplikacji UPC TV GO też poszły się je...ć.

Nigdy nie narzekałem na UPC. Z Play przechodzę kolejną farsę. Ta firma to jest qrwa jakiś żart.
 
 
radkoWCI 
Klikacz

Dołączył: 04 Kwi 2024
Posty: 4
Wysłany: 04-04-2024, 15:47   

Czesc, ja z kolei mam inny problem z routerem hfc - moj stary laptop MSI z karta realtek nie widzi sieci Wifi po instalacji routera w play (lapek obsluguje standard 802.11n i tak samo ustawiam wifi na routerze). wczesniej mialem connectboxa z UPC ale przy przedluzeniu umowy z automatu wcisneli nowy sprzet. Czy ktos z szanownych rowniez miał taki problem? czy faktycznie jest to wina routera? jestem jeszcze w trakcie 14 okrtesu i powaznie zastanawiam sie nad powrotem do sprzetu upc
 
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-04-2024, 17:01   

radkoWCI napisał/a:
Czesc, ja z kolei mam inny problem z routerem hfc - moj stary laptop MSI z karta realtek nie widzi sieci Wifi po instalacji routera w play (lapek obsluguje standard 802.11n i tak samo ustawiam wifi na routerze). wczesniej mialem connectboxa z UPC ale przy przedluzeniu umowy z automatu wcisneli nowy sprzet. Czy ktos z szanownych rowniez miał taki problem? czy faktycznie jest to wina routera? jestem jeszcze w trakcie 14 okrtesu i powaznie zastanawiam sie nad powrotem do sprzetu upc


Zaktualizuj sterowniki karty sieciowej Wifi laptopa albo wyłącz AX w Wifi na routerze Play ;)
 
 
radkoWCI 
Klikacz

Dołączył: 04 Kwi 2024
Posty: 4
Wysłany: 04-04-2024, 17:32   

Rzecz w tym że stery na lapku są up-to-date (co prawda 2014 ale to ostanie storowniki jakie wyszły do mojego realteka) a w ustawieniach na routerze mam 802.11 b/g/n. Jakieś pomysły?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: