Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 915
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 14-02-2024, 07:27   

Też nie mam żadnych problemów z Compalem w trybie bridge. Mój router to Tp-Link Archer AX73 V1.
_________________
  ralf
 
Farciu 
light master

Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 65
Wysłany: 14-02-2024, 09:02   

Orion napisał/a:
Nie sądzę, problem wynika raczej z jakości sygnału DOCSIS, który dociera do Compala.
Ponadto jest coś takiego jak multicast, który przy słabym oprogramowaniu budżetowych routerów zabija skutecznie wifi i nie tylko. Pakiety multicastowe wysłane np. przez Apple TV zabiją większość urządzeń wifi.
Z ciekawości zapytam, jaki masz router?


To jest Huawei AX3 wifi6 dual core
Aktualnie w szufladzie, co by nie dublować zużycia prądu :lol:
_________________
 
 
Verve 
Klikacz

Dołączył: 04 Paź 2023
Posty: 11
Wysłany: 14-02-2024, 10:56   

Mam Compala w trybie bridge i AX3PRO (czterodrzwiowy). Do tego sporo urządzeń, w tym IoT po WiFi (nie wszystko da się zrobić po ZigBee). Taki zestaw chodzi u mnie kolejny rok bez żadnych problemów... Z tego też względu zależało mi, żeby zostać na starych warunkach UPC...
 
 
yaro666 
Klikacz

Dołączył: 07 Lut 2024
Posty: 13
Wysłany: 14-02-2024, 16:09   

u mnie jest 14 urządzeń. potrafi się zwiesić nawet, jeśli streamingi nie działają.

widocznie zależy to też od wykrzystania. U mnie pingi skaczę często, ale na YT, czy netflixie tego nie uświadczysz, bo jest buforowana treść
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-02-2024, 16:34   

Compal tylko w trybie bridge i dobry sprawdzony router.
Z tanich rozwiązań do 600 Mb/s polecam TP-Link Archer C6 v4.0 (lub wyższa)
 
 
yaro666 
Klikacz

Dołączył: 07 Lut 2024
Posty: 13
Wysłany: 18-02-2024, 13:44   

Orion napisał/a:
Compal tylko w trybie bridge i dobry sprawdzony router.
Z tanich rozwiązań do 600 Mb/s polecam TP-Link Archer C6 v4.0 (lub wyższa)


tak, ale wtedy po co Compal? lepiej swój sprzęt, a i tak przepustowość Play jest słaba
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-02-2024, 17:21   

Compal jest potrzebny jako konwerter protokołu Docis i ip. Chyba , że ktoś ma łącze IP po POPC wtedy można próbowac wpiąć router bezpośrednio do ONT i po zaawansowanej konfiguracji może działać.
 
 
a55a5in 
Klikacz

Dołączył: 25 Mar 2024
Posty: 2
Wysłany: 25-03-2024, 09:38   

Cześć

Od 6 lat mam UPC (Kraków) w opcji 750 Mb/s. Od około roku jest każdorazowy problem z Compalem (ConnectBox) po resecie spowodowanym np. nagłym wyłączeniem zasilania. Po tym jak router wstanie mimo tego, że widoczne są sieci 5 i 2.4 i można się do nich teoretycznie połączyć to nie przydziela im adresu w DHCP (urządzenie mają rezerwacje). Co ciekawe nie dotyczy to urządzeń podłączonych po kablu przez dodatkowy switch - tutaj wszystko działa. Po kablu bezpośrednio do routera również jest problem, tak samo jak z urządzeniami IoT na 2.4. Czasem pomaga ponowny miękki reboot urządzenia, a czasami dopiero włączenie i włączenie Wifi i włączenie i wyłączenie opcji DHCP - żeby móc to wykonać muszę się zdalnie przez VPN wpiąć do sieci. Oczywiście pomoc techniczna chce r :twisted: obić przywrócenie fabrycznych ustawień co ma być receptą na absolutnie wszystkie bolączki. Spotkaliście się kiedyś z czymś takim? Ten Compal to chłam, a jego oprogramowanie to kiszka, ale z oczywistych względów nie chce urządzenia od Play, bo zależy mi na zewnętrznym IP. Wymieniają wadliwego Compala na sprawnego, czy każą przedłużać umowę?
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 915
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 25-03-2024, 15:16   

To kara za nieużywanie własnego routera.
_________________
  ralf
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-03-2024, 18:34   

a55a5in napisał/a:
Cześć

Od 6 lat mam UPC (Kraków) w opcji 750 Mb/s. Od około roku jest każdorazowy problem z Compalem (ConnectBox) po resecie spowodowanym np. nagłym wyłączeniem zasilania. Po tym jak router wstanie mimo tego, że widoczne są sieci 5 i 2.4 i można się do nich teoretycznie połączyć to nie przydziela im adresu w DHCP (urządzenie mają rezerwacje). Co ciekawe nie dotyczy to urządzeń podłączonych po kablu przez dodatkowy switch - tutaj wszystko działa. Po kablu bezpośrednio do routera również jest problem, tak samo jak z urządzeniami IoT na 2.4. Czasem pomaga ponowny miękki reboot urządzenia, a czasami dopiero włączenie i włączenie Wifi i włączenie i wyłączenie opcji DHCP - żeby móc to wykonać muszę się zdalnie przez VPN wpiąć do sieci. Oczywiście pomoc techniczna chce r :twisted: obić przywrócenie fabrycznych ustawień co ma być receptą na absolutnie wszystkie bolączki. Spotkaliście się kiedyś z czymś takim? Ten Compal to chłam, a jego oprogramowanie to kiszka, ale z oczywistych względów nie chce urządzenia od Play, bo zależy mi na zewnętrznym IP. Wymieniają wadliwego Compala na sprawnego, czy każą przedłużać umowę?


Kup własny router np. TP-Link Archer C6, zmień IP na ipv4, przestaw Compala w bridge i masz spokój na zawsze ;)
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-03-2024, 20:31   

Play ma wyłącznie kolorowe ulotki i nic więcej. Nie ma jak być sprzedawcą śmieciowej oferty.
Ludzie nie chcą śmieci tylko usług przynajmniej na poziomie jakie świadczyło UPC przed przejęciem przez Play.
Kolorowe świecidełka na obudowach dobre są dla dzieci w grach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: