Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PLAY Box net Router FTTH TYP GPON (Problemy z Wi-FI)
Autor Wiadomość
Hoax3 
Klikacz

Dołączył: 27 Lut 2024
Posty: 1
Wysłany: 27-02-2024, 09:51   PLAY Box net Router FTTH TYP GPON (Problemy z Wi-FI)

Witam,
Od miesiaca mam neta z PLAY wraz z tym zajefajnym routerem. Moj Laptop (MSI GE620DX) widzi Wi FI, ale kazda proba podlaczenia, koczy sie fiaskiem, Inne urzadzenia lacza sie ze wspomnianym routere bez problemow. Jezeli chodzi o Lapka MSI do innych Wi-FI laczy sie bez zadnych problemow. Skonczyly mi sie pomysly na troubleshooting wiec licze na wasza pomoc.

Pozdrawiam
 
 
foxter11 
light master

Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 51
Wysłany: 02-03-2024, 18:05   

Nie wiem czy mamy ten sam router GPON - ja mam Kaona, ale po 2 dniach użytkowania moja frustracja sięga zenitu. Też mam ciągłe problemy z połączeniem po WIFI, rozlacza mnie losowo nawet kilka metrów od routera. Co gorsza mam też problemy po kablu, w zasadzie rozlacza mi neta co kilkadziesiąt sekund na kilka sekund. Dzwoniłem do play i czekam na rozwiązanie ale te ln router jest tragiczny. Mam problem nawet z zalogowaniem się na jego stronkę i to po kablu.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-03-2024, 18:40   

Proponuję najpierw sprawdzić czy nie ma nowszych sterowników do karty WIfi w laptopie a jeśli to nie pomoże to wyłączyć na próbę Wifi AX na Kaonie i zostawić tylko AC, ewentualnie ustawić na sztywno w Kaonie autoryzacje WPA2 (bez WPA3)
 
 
swordfish 
classic master

Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 209
Wysłany: 03-03-2024, 07:24   

Napiszcie, czy łączycie się z siecią 2,4 Ghz, czy z 5 Ghz? Router powinien mieć dwie sieci.
 
 
foxter11 
light master

Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 51
Wysłany: 03-03-2024, 10:05   

Ja łączyłem się zarówno z 5G jak i 2.4G, a także po kablu. Dzisiaj przeprowadziłem kolejne testy - pomogło wypięcie switcha z portu LAN, tak jakby była jakaś pętla albo np. Arp Storm. Ale to trochę dziwne bo wcześniej wszystko restartowalem a wcześniej w tej samej konfiguracji działał router Vectra i nie było problemów . Wpiąłem później switcha z powrotem i jak na razie jest ok, ale mam wrażenie że mój router jest wadliwy i procesor nie wyrabia.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-03-2024, 10:18   

Pętle mógłbyś zrobić np. w sytuacji kiedy dwa porty routera podłączyłbyś do dwóch portów przełącznika ale nie wiem czemu miałoby służyć takie połączenie, może szwankować port ethernet czy to w routerze czy to w przełączniku bo to w końcu elektronika i mechaniczne gniazda, skrętka też nie jest wieczna a wtyczka mogła się już trochę wyrobić
 
 
r3gex 
Klikacz

Dołączył: 28 Lut 2024
Posty: 18
Wysłany: 03-03-2024, 15:11   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: