Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pendrive jako dysk sieciowy w routerze PLAY BOX NET
Autor Wiadomość
adaisio 
Klikacz

Dołączył: 08 Lis 2023
Posty: 1
Wysłany: 08-11-2023, 13:59   pendrive jako dysk sieciowy w routerze PLAY BOX NET

Cześć, posiadam router PLAY BOX NET HFC. Urządzenie posiada dwa porty USB, jedno 2.0 oraz jedno 3.0. Chciałbym jeden port wykorzystać na podpięcie pendriv'a jako dysku sieciowego, niestety nie mogę nigdzie znaleźć zakładki do konfiguracji takiego dysku na panelu administracyjnym routera. Pomoc na czacie z play nie pomogła, a nigdzie w internecie nie mogę znaleźć pełnej instrukcji do routera, oprócz tej startowej cztero stronowej. Czy robił ktoś coś podobnego i wie jak rozwiązać problem, lub wie gdzie znajdę całą instrukcję urządzenia?
 
 
YogiCK 
easy master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 28
Skąd: Varsovie
Wysłany: 09-11-2023, 20:06   

Brak opcji w sofcie, i nie sądzę żeby ją kiedykolwiek wprowadzili.
 
 
backuz 
Klikacz

Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 5
Wysłany: 26-12-2023, 21:20   

Podpinam się pod pytanie. Bo owszem opcja w systemie routera Kaon Play BOX NET HFC jest ale nie udaje się mi tego aktywować. :(
 
 
milosz4 
Klikacz

Dołączył: 22 Gru 2023
Posty: 14
Wysłany: 28-12-2023, 07:44   

Hej, również się podłączam. Mam od tygodnia ale tak naprawdę używam tego routera od wczoraj, bo monter był przed świętami i wczoraj wróciłem do pracy.
Potrzebuję podłączyć drukarkę do 1 z portów USB. W instrukcji jest wyraźnie napisane, że służą do one do pendriva/drukarki. I ja i moja dziewczyna prowadzimy sklepy internetowe i używaliśmy starego brothera do drukowania etykiet. Niestety mamy teraz utrudnioną pracę przez to.
Ktoś wie może czy jest opcja podłączenia drukarki na USB w tym routerze? Ktoś dzownił może na pomoc techniczną ?
 
 
aimer 
easy master

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 34
Wysłany: 28-12-2023, 12:39   

W tym routerze teraz to nie zadziała, być może nigdy nie będzie. Play ma urządzenia ze swoim logo, dostosowane pod siebie. Nie licz, że operator będzie z tym pomagał - nie masz tego w umowie.
 
 
milosz4 
Klikacz

Dołączył: 22 Gru 2023
Posty: 14
Wysłany: 28-12-2023, 13:55   

aimer napisał/a:
W tym routerze teraz to nie zadziała, być może nigdy nie będzie. Play ma urządzenia ze swoim logo, dostosowane pod siebie. Nie licz, że operator będzie z tym pomagał - nie masz tego w umowie.


no szkoda...
 
 
marco192 
Klikacz

Dołączył: 01 Mar 2024
Posty: 2
Wysłany: 01-03-2024, 10:37   

Hej, pozwolę sobie podbić temat.

Posiadam to cudo od Playa w werjsi KAON (firmware 1.00.41).

Podłączyłem pendrive pod jeden z portów na routerze, następnie na stronie routera w zakładce ZAAWANSOWANE -> USB zamontowałem dysk, i kolejno w zakładce SAMBA stworzyłem nową regułę ze ścieżką dostępu do pendrajwa. Router jest automatycznie wykrywany zarówno przez mojego MacBooka, jak również smartfony i bez problemu mogę przeglądać pliki na pendrajwie i odtwarzać filmy po sieci LAN. Problem jednak pojawia się przy plikach większych niż 2gb, nie są one wyświetlane na liście. Podobnie kiedy próbuję przesłać coś na pendrajwa po sieci, po przekroczeniu tej wartości wyskakuje błąd. Gdzieś doczytałem że w sambie należy zamontować udziały ze specjalnym parametrem -lfs, który wspiera większy rozmiar plików. Pytanie tylko czy jest możliwość zrobić to w przypadku tego routera? W temacie SMB jestem zupełnie zielony.

Pozdrawiam!
 
 
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 143
Wysłany: 01-03-2024, 11:27   

marco192 napisał/a:
Pytanie tylko czy jest możliwość zrobić to w przypadku tego routera?


Raczej nie powinno być problemu, ale jednym sposobem na to, żeby się tego dowiedzieć to spróbować zamontować tak wspomniany zasób. Montowanie musiałoby się odbyć jednak z poziomu terminala, nie Findera.
 
 
marco192 
Klikacz

Dołączył: 01 Mar 2024
Posty: 2
Wysłany: 01-03-2024, 13:00   

Dzięki za odpowiedź, ale jednak odpuszczam temat, ten router grzeje się jak nienormalny. Wyjąłem pendrive po 30 minutach to wtyczka prawie parzyła w palce, koncentryk zresztą tak samo. Zamiast tego udostępniłem sobie foldery z Macbooka, ale znów inne urządzenia podłączone do tej samej sieci (5G) go nie wykrywają i trzeba przełączyć się na 2,4GHz. Podobnie mam z drukarką, jeśli laptopy podłączone są pod 5Ghz, to drukarka musi być na 2,4 bo inaczej się nie widzą. Ten router to porażka :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: