Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o pomoc
Autor Wiadomość
PavelZet 
Klikacz

Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: 14-07-2016, 18:34   

KOCUREK1970 napisał/a:
Też miałem Cisco 3212 - i też po pewnym czasie zaczął sypać traconymi pakietami


ping do modemu na 1000, zero strat czas ok 2,15 ms (via WiFi)
downstream w normie 8 kanałów max 9 dBmV, upstream 4 kanały min 42,7 max 43,2 dbmV

Ludzie z zagranicy dotknięci podobną przypadłością co u mnie nie mają internetu od UPC i modemów Cisco. Są takie wypowiedzi w sieci. Skoro na lepszych modelach też Wam się to zdarza to biorąc pod uwagę nowy jednordzeniowy procesor, mniejszą wydajność może jakiś bug w AsusWRT akurat na 1200G+ daje się mocniej we znaki ?

Nic postawię D-Linka DIR842 a Asus trafi do szafy i będzie czekał na kolejny firmware - wtedy sprawdzę. D-Linka kupuje dość tanio.

przewaks napisał/a:
Chyba nie wiesz, o czym mówisz. O ile TP-Llink to budżetowe rozwiązania, Linksys to wydział Cisco, a oni wiedzą najlepiej jak się robi sprzęt sieciowy.


Wiesz gdybym miał fundusze kupiłbym teraz Asusa RT-AC 66U. A z Linksysem jest ciut inaczej, odkąd Cisco kupiło Linksysa - jakość sprzętu mocno podupadła. Dopiero teraz na rynek wchodzą następcy legendarnego WRT54G: WRT1200AC i WRT1900AC. Rzecz w tym, że Linksys nie jest już oddziałem Cisco tylko Belkina. Cisco odsprzedał mu Linksysa bodajże dwa lub trzy lata temu. I to właśnie Belkin chce odbudować tą markę. Czy mu się uda, zobaczymy. Droższe TP-Linki są naprawdę ok - choć nie grzeszą trwałością.
 
 
Misiek999 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 199
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14-07-2016, 18:54   

Dokładnie, Linksys z Cisco nie ma już nic wspólnego, obecnie to oddział Belkina ...
Co się tyczy DD-WRT czy OpenWRT, to te tez sadzają na Asusach - wszystko zależy od hardware'u. AsusWRT to przerobione Tomato rozwijane dalej przez programistów Asusa. :P (tak przynajmniej gdzieś o tym czytałem)
 
 
przewaks 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 148
Wysłany: 15-07-2016, 17:03   

PavelZet napisał/a:
Rzecz w tym, że Linksys nie jest już oddziałem Cisco tylko Belkina. Cisco odsprzedał mu Linksysa bodajże dwa lub trzy lata temu.

A to przepraszam, zwracam honor. Dotychczas sądziłem, że Linksys nadal jest w rękach Cisco. Widocznie musiałem przeoczyć informację o sprzedaży i przejęciu. Osobiście nie wiem jednak, czy uda się wskrzesić legendę tej marki, tym bardziej, że sporo czasu minęło.
 
 
Shishak 
classic master


Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 202
Skąd: Banino
Wysłany: 15-07-2016, 20:16   

Polecam wziąć byle jaki modemo-router od UPC. Ja mam Thomson :) wyłączyć WIFI w tym syfie i podpiąć w trybie AP swój router.

Polecam ten router:
http://www.euro.com.pl/ro...cB&gclsrc=aw.ds

Asus RT-AC1200G+

Cena to 299 PLN

Moja opinia rewelacja. Ma AC, ma 5 GHz. W dużym mieszkaniu w każdym krańcu wyciągam blisko 120 mb/s przy Fiber Power 120 Mb/s.

Wynik po WIFI poniżej.



_________________
 
 
piowor 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 252
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15-07-2016, 20:41   

Shishak napisał/a:
Polecam wziąć byle jaki modemo-router od UPC.


Hm... A nie lepiej Ubee albo Compal? Zawsze można dodatkowo przełączyc wtedy w tryb bridge a całą pracę sieciową wykonuje własny router...
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-07-2016, 21:10   

piowor napisał/a:
Zawsze można dodatkowo przełączyc wtedy w tryb bridge

Tylko tryb mostu nie jest nigdzie gwarantowany - dziś jeszcze jest... :shock:
_________________
 
 
PavelZet 
Klikacz

Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: 16-07-2016, 20:12   

Udało się zmienić Cisco na Compala. Przez kilka może kilkanaście dni podziałam na nim w trybie routera. Jak będzie ok zostanie, jak nie ustawie w bridge z Asusem RT-AC1200G+ Na razie zasięg mam w całym mieszkaniu - nie wiem nawet czy nie lepszy niż na Asusie. Pozostałe parametry też bardzo w porządku. Jednak jak się logicznie porozmawia z UPC na spokojnie bez nerwów i zbędnej napinki potrafią zrozumieć. Fakt, ze przełączano mnie co najmniej 4 razy od osoby do osoby i z działu do działu, jednak w końcu trafiłem na kogoś z kompetencjami. Funkcjonalność Compala to jednak jakiś 10-20% możliwości Asusa choć sprzęt działa bez zarzutu. Streaming video z dysku sieciowego na TV bez żadnych problemów .
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 06-10-2023, 16:50   

@apogeum
Wszystko git, ale zerknij na datę publikacji wcześniejszego posta.
Odnoszę też wrażenie, że ten post trafił nie tu gdzie trzeba.
 
 
Rebellious 
Klikacz

Dołączyła: 01 Gru 2023
Posty: 1
Wysłany: 01-12-2023, 09:46   

Wszystko zależy od Twoich wymagań. Jeśli korzystasz tylko z Internetu, to tak. Jeśli potrzebujesz zewnętrznego dostępu (poprzez publiczny adres IP) do usług w swojej sieci LAN, najlepiej jest mieć własny router.Ubee może przełączyć się na Bridge, ale Ubee nie, np. DDNS. Do tak małego mieszkania powinien wystarczyć Ubee z wbudowaną anteną.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: