Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór dostawcy w Piotrkowie Trybunalskim
Autor Wiadomość
zakel 
Klikacz

Dołączył: 22 Wrz 2023
Posty: 5
Wysłany: 22-09-2023, 11:05   Wybór dostawcy w Piotrkowie Trybunalskim

Witam,

potrzebuję Waszej pomocy przy wyborze dostawcy Internetu.
Blok znajduje się w Piotrkowie Trybunalskim (97-300) przy ul. Belzacka 21.
Z aktualnych ofert, które wiszą na bloku do wyboru jest:

PLAY
T-Mobile
Orange
TOYA
Njumobile

Internet z tego co wiem jest "technologia sieci: światłowodowa FTTH/GPON".
Czytając forum natknąłem się na wątki, w których użytkownicy skarżyli się na brak możliwości grania w gry online na sieci dostarczonej od play.
Internet będzie używany przede wszystkim do netflixa (itp.), grania na konsoli i komputerze w gry online oraz codziennego użytku na telefonie przez wifi. W mieszkaniu znajduje się już switch, który doprowadza Internet do gniazdek w pokojach.
Ze wstępnych ustaleń dowiedziałem się, że w Toya modem od dostawcy posiada tylko jedno gniazdo RJ45 z połączeniem Internetowym pozostałe 3 są do telewizji. Zależy mi na aktywnych wszystkich 4 portach w modemie ze względu na podłączenie konsoli, TV oraz switcha bezpośrednio do tego urządzenia.

Co do specyfikacji to prędkość 600mb/s i jak najniższy ping.
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 22-09-2023, 18:22   

Pod tym adresem niby masz net od Netii, na nic nic innego nawet nie patrz.
Zadzwoń: 22 358 15 25 i się dopytaj.
 
 
zakel 
Klikacz

Dołączył: 22 Wrz 2023
Posty: 5
Wysłany: 22-09-2023, 19:18   

To nawet nie wiedziałem, że jest tu dostępna Netia. Możesz rozwinąć swój post czemu akurat tylko Netia, a reszta to zło?
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 22-09-2023, 20:00   

Porządny routing, dla gracza to ma znaczenie, pingi, publiczne IP, możesz sobie właściwie postawić usługę na własnym sprzęcie.
Weź sobie na próbę, to zobaczysz o czym mówię.
Zresztą pewnie zaraz wpadną inni co mają net od Netii i coś napiszą, raczej na pewno pozytywnie ;)
 
 
adrjannn 
light master

Dołączył: 27 Lut 2023
Posty: 85
Wysłany: 22-09-2023, 21:51   

Z tej listy to następująca kolejność od najlepszych dostawców:
Netia
T-Mobile
.... długo długo nic...
Play
Orange/Nju

Toya - nie mam opinii więc się nie wypowiem.
_________________
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 539
Wysłany: 23-09-2023, 01:37   

adrjannn napisał/a:
Netia
T-Mobile
.... długo długo nic...
Play
Orange/Nju

ja bym dal orange powyzej tmobile, bo ani tmobile ani play nie daja publicznego ip, a jest troche lepiej z routingiem niz kiedys bylo
 
 
mediumtaupe64 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Wrz 2023
Posty: 19
Wysłany: 23-09-2023, 08:11   

januszmk napisał/a:
adrjannn napisał/a:
Netia
T-Mobile
.... długo długo nic...
Play
Orange/Nju

ja bym dal orange powyzej tmobile, bo ani tmobile ani play nie daja publicznego ip, a jest troche lepiej z routingiem niz kiedys bylo

Dobra i na co ci ten zmienny publiczny adres IP? Jak upload masz pewnie trochę więcej niż 300Mb/s lub jak w przypadku orange światłowód pro 2.0 600Mb/s? Upload na poziomie 37,5-75MB/s i co ty chcesz na takim pierdziku ze zmiennym IP stawiać?
Czytałem w wątku tmobile że co niektórzy którzy mają publiczny adres IP mają pocztę/„VPN” 🤣😆😆 To jest śmiechu warte jak nie mamy żadnego SLA ani nic a już nie mówię o przypadkach losowych takich jak na przykład DDoS na infrastrukturę netii.
Ciekawe czy admin takiego „serwera” domowego wie czym jest selinux i PaX. Ja osobiście patrząc w logi vectry gdzie mam zmienny publiczny adres IP pięć razy bym się zastanowił jakbym chciał coś hostować.
Chyba że chodzi tu o graczy to może być jakoś te publiczne IP potrzebne w niektórzy przypadkach.
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 539
Wysłany: 23-09-2023, 18:29   

mediumtaupe64 napisał/a:
Jak upload masz pewnie trochę więcej niż 300Mb/s lub jak w przypadku orange światłowód pro 2.0 600Mb/s? Upload na poziomie 37,5-75MB/s i co ty chcesz na takim pierdziku ze zmiennym IP stawiać?

nie chodzi o to żeby stawiać cos na domowym lączu co powinno stać w jakimś normalnym DC... jak nie wiesz po co, to rzeczywiście Ty go nie potrzebujesz :) ja korzystam żeby mieć dostęp poza domem do swoich urządzeń bez bawienia się w tunelowanie przez jakieś cloudflare
 
 
mediumtaupe64 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Wrz 2023
Posty: 19
Wysłany: 24-09-2023, 17:07   

januszmk napisał/a:
mediumtaupe64 napisał/a:
Jak upload masz pewnie trochę więcej niż 300Mb/s lub jak w przypadku orange światłowód pro 2.0 600Mb/s? Upload na poziomie 37,5-75MB/s i co ty chcesz na takim pierdziku ze zmiennym IP stawiać?

nie chodzi o to żeby stawiać cos na domowym lączu co powinno stać w jakimś normalnym DC... jak nie wiesz po co, to rzeczywiście Ty go nie potrzebujesz :) ja korzystam żeby mieć dostęp poza domem do swoich urządzeń bez bawienia się w tunelowanie przez jakieś cloudflare

A jak to logujesz? Logujesz wszystko co idzie na INPUT w iptables oprócz ESTABLISHED?
Dużo śmieci potrafi wchodzić, skanować zakresy portów na publicznym IP właśnie.
Sam mam w vectrze to takich prób czy skanowania portów jest po kilkadziesiąt dziennie.
 
 
zakel 
Klikacz

Dołączył: 22 Wrz 2023
Posty: 5
Wysłany: 29-09-2023, 00:37   

Z aktualnych ofert 600mb/s:
1. Netia, umowa na 24 msc, aktywacja 81zl i 90zł/msc.
2. T-mobile, umowa 24 msc, aktywacja 0zł i 75zł/msc (+ jak skorzystam z oferty "opiekuna bloku" to przez 6 msc nie płacę).
3. Orange odrzuciłem tylko ze względu na ich obsługę klienta.

Finansowo fajnie wychodzi t-mobile, pytanie czy aż tak odczuję różnice w użytkowaniu internetu jako zwykły gracz gierek online na konsoli i pc żeby dopłacać do oferty netia. Nie ukrywam, że zależy mi na stabilnym łączu i niskich pingach.
 
 
mediumtaupe64 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Wrz 2023
Posty: 19
Wysłany: 29-09-2023, 01:37   

zakel napisał/a:
Z aktualnych ofert 600mb/s:
1. Netia, umowa na 24 msc, aktywacja 81zl i 90zł/msc.
2. T-mobile, umowa 24 msc, aktywacja 0zł i 75zł/msc (+ jak skorzystam z oferty "opiekuna bloku" to przez 6 msc nie płacę).
3. Orange odrzuciłem tylko ze względu na ich obsługę klienta.

Finansowo fajnie wychodzi t-mobile, pytanie czy aż tak odczuję różnice w użytkowaniu internetu jako zwykły gracz gierek online na konsoli i pc żeby dopłacać do oferty netia. Nie ukrywam, że zależy mi na stabilnym łączu i niskich pingach.

Wybierz netię, publiczny adres IP jest przydatny/wymagany w grach zwłaszcza na konsole. Podobno w T-Mobile nie można już uzyskać publicznego adresu IP (podobno można było uzyskać nieodpłatnie.)
Jeśli ci zależy na cenie to dopytaj się jak to wygląda w T-Mobile ale musisz być pewien na 100% że będziesz mieć ten publiczny adres IP.
Ci opiekunowie budynku to mało techniczni są jak i w sumie każdy sprzedawca w salonie.
Co do prędkości w T-Mobile tu może być różnie u mnie przy 900Mb/s są wachania być może od mojego lipnego sprzętu ale ja nie gram w gry i bez publicznego adresu IP nie bierz żadnego internetu do gier zwłaszcza na konsoli.
 
 
zakel 
Klikacz

Dołączył: 22 Wrz 2023
Posty: 5
Wysłany: 01-10-2023, 08:53   

Dzięki Waszej pomocy wybór padł na Netie: Internet 600 mb/s + TV za 95 zł / msc. Czy powinienem coś wiedzieć/dopytać przed podpisaniem umowy?
 
 
mediumtaupe64 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Wrz 2023
Posty: 19
Wysłany: 01-10-2023, 15:10   

zakel napisał/a:
Dzięki Waszej pomocy wybór padł na Netie: Internet 600 mb/s + TV za 95 zł / msc. Czy powinienem coś wiedzieć/dopytać przed podpisaniem umowy?

Warto wziąść ONT + router ewentualnie wymusić na monterach czyli mówimy że ma być ONT + router albo nie podpiszemy odbioru.
ONT przyda ci się jak będziesz chciał mieć swój router zamiast routera netii bo np. będziesz miał słaby zasięg wifi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: