Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello easy a rozmowy voip
Autor Wiadomość
romo 
Klikacz

Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 2
Wysłany: 24-10-2006, 09:21   chello easy a rozmowy voip

Witam,
jestem abonentem najtańszego chello easy 512/64 kbps i chciałbym móc korzystać z telefoni internetowej bez uzycia komputera. Co powinienem kupić aby rozmawiać przy wyłączonym komputerze, a po jego włączeniu mieć dostemp do intermetu bez przełączania czegokolwiek?. Do rozmów chciałbym wykorzystywać telefon bezprzewodowy, który już mam. Jednocześnie nie chciałbym łamać postanowień umowy z chello i nie wiem, czy można wpiąć do kabla inne urządzenie niż komputer?
Z góry dziękuję za podpowiedź.
Pozdrawiam
romo
 
 
petryk 
ultra master

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2005
Posty: 830
Wysłany: 24-10-2006, 09:31   

http://www.ipfon.pl
polecam
 
 
duszek2k 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 13
Wysłany: 24-10-2006, 13:05   

Witaj

Bardzo duzo informacji na temat voip mozna znalezc na grupe dyskusyjnej alt.pl.voip.
Jesli chcesz uzywac VoIP bez komputera to potrzebujesz telefonu VoIP albo bramki, nie wiem czy masz juz router czy twoj modem kablowy podpiety jest bezposrednio do komputera. Wiekszosc oferowanych na rynku bramek posiada opcje routera - z tego co wszyscy pisza bardzo dobre sa produkty AVM o nazwie Fritz - np Fritz Box Fone ATA i wlasciwie tylko ta opcja wchodzi w rachube jesli chcesz korzystac z posiadanego telefonu bezprzewodowego. Wiecej info : www.fritzbox.pl

PS: Sa tez inne bramki - pisze akurat o tej gdyz wiele osob ja poleca, tansze bramki znajdziesz np na allegro.
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 24-10-2006, 16:23   

Mam pytanko w tym temacie czy jezeli mam modem od chello(a nie jest to adsl oczywiscie ) to wystarczy sama bramka bez routera czy ten router tez jest potrzebny?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-10-2006, 16:38   

ruter jest potrzebny, chyba że będziesz sobie przełączał i podłączał raz sam telefon a ran sam komputer.
  marekd@jabberpl.org
 
romo 
Klikacz

Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 2
Wysłany: 25-10-2006, 07:36   

Nie wiem jeszcze, czy przy chello easy mogę wpinać router i bramkę lub bramkę z routerem? nie narusza to regulaminu chello?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-10-2006, 11:31   

Mozesz, regulamin ogranicza tylko ilosc komputerow a te urzadzenia to nie komputer.
  marekd@jabberpl.org
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 28-10-2006, 13:10   

Ktoś może korzysta/ł z voip na chello easy bo wydaje mi sie ze to chyba za slabe lacze ale moze sie mylę :?:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-10-2006, 13:55   

korzystałem na przyciętym łączy za czasów gdy jeszcze przycinali do 32k i spokojnie to starczało, więc tymbardziej działać będzie na easy.
  marekd@jabberpl.org
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 24-11-2006, 11:00   

Moj znajomy zalozyl sobie chello i koniecznie chce miec telefonie voip. Co byscie polecali za sprzet?Jak mu zaproponowalem FRITZ BOX FON(wiem ze dobrze sie sprawuje to mu doradzilem z doswiadczenia)to powiedzial ze za drogo bo wiecej niz 400 nie wyda.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: