Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
FlashGet 1.80 Beta 1
Autor Wiadomość
Jerry Hall 
light master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 137
Wysłany: 20-11-2006, 14:03   FlashGet 1.80 Beta 1

Pojawila się nowa wersja, znakomitego menadżera pobierania plików. Teraz w wersji 1.80.B1 obsluguje także sieci Torrent. Polecam wypróbować... ;)




Changes in FlashGet Version 1.80 beta 1 (2006.11):
+ BitTorrent files download support
+ Compatible with Vista
* speed up the http download
* new interface


Do pobrania tu:

Kod:
http://down5.flashget.com/fg180b1en.exe


Program jest Free!

Strona domowa programu:

http://www.flashget.com/
Ostatnio zmieniony przez Jerry Hall 20-11-2006, 15:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kjungst 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 233
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-11-2006, 15:11   

Załamujesz mnie... to może przeczytaj to: (odnośnie FlashGet 1.73)

Cytat:
Uwaga!

Wersja bezpłatna programu zawiera komponenty reklamowe.


Ostrzeżenie

Podczas pobierania pliku instalacyjnego lub przy pierwszym uruchomieniu programu, zainstalowane na komputerze oprogramowanie antywirusowe i/lub antyspyware'owe może generować alarm o jego zainfekowaniu. Wynika to ze specyfiki programu, który jest bezpłatny ale "w zamian" zawiera w swoim kodzie komponenty reklamowe i/lub szpiegujące o większej lub mniejszej szkodliwości. W niektórych przypadkach działanie ww. komponentów ogranicza się do bezpiecznego, a jedynie uciążliwego wyświetlania bannera reklamowego. W innych przypadkach komponenty te mogą kolekcjonować i wysyłać dane o zachowaniach użytkownika czy emitować drażniące reklamy podczas przeglądania Internetu.

W wielu wypadkach można skorzystać z płatnych wersji programu pozbawionych tych niepożądanych komponentów. Szczegółów na ten temat należy szukać na stronie producenta.


Ciekawe jak jest z nową wersją, ale nie spodziewał bym sie zbyt wiele...
 
  kjungst
 
Jerry Hall 
light master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 137
Wysłany: 20-11-2006, 15:29   

kjungst
Ty mnie nie załamujesz, natomiast zadziwiasz....
Nie wiem skąd masz zamieszczone tu info...? Na pewno , jak wynika z treści , nie dotyczy programu FlashGet... tylko ogólnie jakichś programów ad-aware.
FlashGet kiedys nazywał się GetCar, był free i wlasnie ad-aware.Potem była wersja platna , pozbawiona bannera reklamowego.Jeszcze potem wyszla wersja nazwana juz FlashGet w dwóch odslonach - pay i free. Od niedawna jest wersja tylko free z powrotem.
Program nie zawiera niczego szkodliwego co latwo sprawdzić jakimkolwiek programem np.Ad-Aware. Też jest free.
Wiesz, ja oprócz tego programu, uzywam go od x lat już, poleciłbym Ci coś jeszcze.
To sie nazywa pewna taka wstrzemięźliwość w pisaniu i cytowaniu...
;)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-11-2006, 16:48   

Cytat:
Program nie zawiera niczego szkodliwego co latwo sprawdzić
są źródła ? nie ? to skąd jesteś tego taki pewien ?

Powiem tyle: w tego typu programach spyware jest dość powszechne, a sprawdzenie czy akurat w tym programie jest czy go nie ma jet dość żmudne, uruchomienie w izolowanym środowisku i śledzenie przez wiele godzin wszystkich pakietów wysyłanych przez program nie jest na pewno sprawą łatwą i nie daje żadnej pewności jeśli się nic nie znajdzie.
  marekd@jabberpl.org
 
Jerry Hall 
light master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 137
Wysłany: 20-11-2006, 17:22   

Pytasz mnie czy ja sprawdzałem , otóż ja uzywam ten program od lat, potrafię sprawdzić co zawiera.

Marek

Cytat:
Powiem tyle: w tego typu programach spyware jest dość powszechne, a sprawdzenie czy akurat w tym programie jest czy go nie ma jet dość żmudne...


Też powiem tyle:
W każdym programie można sie doszukiwac czego się chce. Mozna tez generalizować - jak Ty -
Cytat:
w tego typu programach spyware jest dość powszechne.
Jasne.Tylko rozmawialismy tu o FlashGet , a nie o "tego typu programach".Sprawdzałeś ?
Jakoś dziesiątki tysiecy ludzi od dawna używa ten program i nie maja z nim problemów. ja wrzuciłem go tu, ze względu na nową ciekawą opcję - sieci Torrent.Sadzilem że to sie może przydać. Nie mam zwyczaju namawiać nikogo , ani tez publicznie chwalić się czego to ja nie używam.
Ale skoro wiesz lepiej, to w takim razie ja wycofuję swoją rekomendację. Program przetestuje kto bedzie chciał, a każdy zostanie przy swoim zdaniu.
Ja nie jestem nieomylny, i nie zawsze musze miec rację! ;)
 
 
GoRo 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 169
Wysłany: 20-11-2006, 18:14   

Przy instalacji wersji od 1.71 w dół antyvir zawsze wywalał mi alarm o adware, ale jak przerzucili się znowu na darmowy program,czyli od wersji 1.72 to antyviry milczą. FlashGet rządzi :P
 
 
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20-11-2006, 21:22   

genialne, ograniczenie graph'a do 1000kB a przy 1200kBps okolo sie zawiesza :P
a torrent dziala lipnie
_________________
 
 
 
Jerry Hall 
light master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 137
Wysłany: 20-11-2006, 22:45   

narkoman

Cytat:
genialne, ograniczenie graph'a do 1000kB a przy 1200kBps okolo sie zawiesza
a torrent dziala lipnie


No, spodziewałem sie tu jakiejś recenzji programu w końcu, a nie tylko dywagacji i wszechwiedzy ;) na temat spyware...ale tak "genialnej" na pewno nie!
Chyba ja prześlę do autorów programu!
:) :) :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-11-2006, 13:03   

Jerry Hall napisał/a:
Też powiem tyle:
W każdym programie można sie doszukiwac czego się chce. Mozna tez generalizować - jak Ty -
Cytat:
w tego typu programach spyware jest dość powszechne.
Jasne.Tylko rozmawialismy tu o FlashGet , a nie o "tego typu programach".Sprawdzałeś ?

Chodzilo mi tylko o to ze wyjatkowo trudno jest sprawdzic czy program o zamknietym kodzie pracujacy z siecia nie zawiera spyware.

Czy kiedykolwiek sprawdzales czy jakis program do ktorego nie masz kodu nie zawiera trojana albo jak w tym przypadku spyware ?

Ja juz kilka razy takie rzeczy musialem robic to wyjatkowo zmudne zajecie zwlaszcza pod windows ktory nie posiada mechanizmow umozliwiajacych izolacje jednego procesu od reszty (trzeba puszczac calosc w emulatorze pod innym systemem a potem godzinami analizowac co sie pozmienialo bo nie mamy do sprawdzenia kilku plikow samego programu tylko kilka tysiecy calego windowsa) oraz analizowanie milionow pakietow wyslanych w swiat przez program czy aby ktorys nie zawiera zbyt wiele informacji co w przypaku kienta sieci p2p jest juz naprawde masakra.

Nie twierdze ze akurat ten program cos zawiera (czy nie zawiera) zdziwilo mnie tylko ze tak szybko napisales ze nie zawiera i latwo to sprawdzic. Podczas gdy ja z calym mnostwem skomplikowanych narzedzi musial bym program analizowac tygodniami a mozliwe wyniki byly by dwa: albo co zawiera albo bycmoze jest czsto. Ale nigdy nie mogl bym dac odpowiedzi za napewno jest czysto.


Wracajac do moiej opini na temat tego programu - nic szczegolnego, nie ma zadnej funkcji ktorej jakis inny program nie mial by zrobionej lepiej albo podobnie, no ale jest i dziala, inaczej mowiac program jakich wiele.
  marekd@jabberpl.org
 
Jerry Hall 
light master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 137
Wysłany: 23-11-2006, 13:32   

Drogi Marku i z Całym Szacunkiem!

Wiem jak sie sprawdza programy pod kątem spyware i aware.Wiem tez co zrobić nie dysponując kodem. Ba, a do jakiegoż to programu , nawet free, daja od razu kod? Jasne że są takie, są licencje GPL etc... To jednak zupełnie inne zagadnienie.Największy ból to jednak to, że aby coś sprawdzić obojętnie jaką metodą , trzeba to " coś " najpierw zainstalować.:))
Wróćmy do rzeczonego programu.Napisałem że sprawdziłem, bo sprawdziłem szybko dostępnymi mi narzędziami które zawsze mam pod ręką, znam też ten program, używam go od lat.Wiem tez że nie jest to program, ani o takiej budowie, takim kodzie, żebym go musial separować i aż tak dogłebnie sprawdzać.Ot , jeden z wielu, jak sam napisaleś , programów do ściągania. Ja dalem go tu , tylko ze wzgledu na nową opcję - Torrent.Sam go traktuje jako podręczny "ściągacz" torrentów.Bo rzadko korzystam z tej sieci.
Nie popadajmy przy tym w przesadę, bo każdy program w sieci, do sieci ,zaczniemy podejrzewać.... ;)
Co mnie zaś zdziwiło?
Ano Twoje natychmiastowe wystąpienie niejako dezawuujące FlashGeta i zasiewające wątpliwości co do jego hmm.czystości. Tylko tyle.
Wiesz, mnie się wydaje , że tak samo jak nie mozna na 100% stwierdzić ( bo moze czegoś nie wiemy, nie znamy) że program jest czysty, tak samo nie można go podejrzewać o jakieś szpiegostwo. Ja napisalem co prawda że jest czysty, ale wziąłem za to pełną odpowiedzialność.
Resume: Jak ktos będzie chciał , to sobie zainstaluje, nie, żaden problem, są inne.
Lekcja z tego topiku dla mnie:
Nie polecać już nic, bo to nie ma sensu. ;)
Korzyśc z tego topiku: Coś więcej wiemy o spyware , adware.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-11-2006, 14:05   

Jerry Hall napisał/a:
Ba, a do jakiegoż to programu , nawet free, daja od razu kod?
do przeszlo 99% programow z jakich korzystam, inne programy instaluje tylko gdy zachodzi absolutnie niezbedna koniecznosc (np jest program robi cos czego nie potrafi zrobic zaden inny). Oczywiscie ja to ja, zajmuje sie na codzien dosc specyficznymi komputerami od ktorych wymagana jest duza nezawodnosc i bezpieczenstwo, kto inny moze nie przywiazywac do tego zadnej wagi i tez dobrze, jeszcze inni pewnie w ogole nie wiedza o co chodzi wiec nalezalo by im wytlumaczyc.

Bardzo dobrze, ze kjungst zwrocil uwage na ten problem, widoczne dla niego podobnie jak dla mnie bezpieczenstwo ma znaczenie, moze kilka osob wiecej uswiadomi sobie to ze istnieje takie zagrozenie i na drugi raz zastanowi sie zamiast sciagac z sieci wszystko jak leci.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: