Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
DNSy
Autor Wiadomość
Knedels
Klikacz

Dołączył: 05 Gru 2004
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-03-2005, 16:02   DNSy

Jak mam sprawdzic jakie sa moje dns'y. Chce podpiac domene pod moj komp
 
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-03-2005, 18:20   

Nie jest to takie proste.

Po pierwsze chello niedawno jeszcze zabraniało , obecnienie nie broni ale bywa temu niechętne ( nakazuje czasami wyłaczenia jeśli jest to strona komercyjna)

Po drugie od jednego ze speców słyszałem tez ze żeby sie nie czepiali serwer nie moze być osobnym komputerem tylko tym na ktorym pracujesz.

Po trzecie chello nie daje dnsów do domen i nie planuje tego , bo cytuje "jest to internet dla użytkownika prywatnego i ma on służyc do przeglądania stron a nie działan komercyjnych jak serwery", dnsy w połączeniu służa tylko do tego żebyś Ty mógł uzyskać IP domeny.

Po kolejne mozesz uzyc usług typu np dyndns , everydns , freedns które są darmowe. Pamietaj że IP w chello jest zmienne (średnio raz na pół roku , lub jak cos grzebia ostro)
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 03-03-2005, 09:15   

Cytat:
Po pierwsze chello niedawno jeszcze zabraniało , obecnienie nie broni ale bywa temu niechętne ( nakazuje czasami wyłaczenia jeśli jest to strona komercyjna)

Co to ma do DNSów?
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-03-2005, 12:23   

Puck napisał/a:
Cytat:
Po pierwsze chello niedawno jeszcze zabraniało , obecnienie nie broni ale bywa temu niechętne ( nakazuje czasami wyłaczenia jeśli jest to strona komercyjna)

Co to ma do DNSów?


Do samych DNSów nic ale do

Cytat:
Chce podpiac domene pod moj komp


juz sie ma bo chce to zrobić w konkretnym celu a nie dla fantazji raczej
 
 
Knedels
Klikacz

Dołączył: 05 Gru 2004
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-03-2005, 12:32   

Dzieki za odpowiec. Pozostaje wiec np. http://freedns.afraid.org/. I tu zaczynaja sie moje problemy. Czy moglby ktos wytlumaczyc (krok po kroku) jak mam sobie na tej stronie (lub podobnej) skonfigurowac te nieszczesne dns'y I czy jak juz je zobacze to wystarczy ze w panelu administracyjnym (mojej domeny) je wpisze , i czy to wszystko czy moze jeszcze cos Dzieki za wszystkie proby pomocy.....
 
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-03-2005, 15:30   

Bez zagłębiania sie w inne szczegóły jedno jest ważne czy chcesz je konfigurować tak jak dla dynamicznego IP czy dla stałego bo sa drobne różnice . To znaczy musisz zainstalowac dodatkowy program czy odpalac skrypt jesli chcesz automatycznie informowac dnsy o ewentualnej zmianie IP , ale zmienia sie ono tak żadko ze ja tego nie instalowalem tylko raz na te półroku to zmieniam je w panelu dnsów.

Ale ogólnie to musisz ustawić rekord A na Twoje ip w tym darmowym systemie , jezeli dodatkowo chcesz poczte musisz też ustawić MX na swoją domene bo inaczej poczta będzie trafiać w powietrze.

No i w zależnosci od Twoich potrzeb jeszcze kilka rekordów A lub CNAME.
Tzn zalezy czy chcesz tylko adres abc.net czy tez www.abc.net, poczta.abc.net ....

Potem zmienić dnsy w stoim panelu domeny .

I czekać ... na rozejscie sie tego w internecie.
Z moich doświadczeń wynika ze do dns.tpsa.pl średnio dociera informacja po 5h do chello i dalszych zakątków sieci nawet do czterech dni.
 
 
dragongc
Klikacz

Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 12
Wysłany: 04-03-2005, 21:10   

Ja polecam rodzimy serwis dyn.pl korzstam z niegoi juz z rok i jest git
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: