Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HDTV, jeszcze duuużo czasu upłynie...
Autor Wiadomość
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 30-08-2006, 21:07   HDTV, jeszcze duuużo czasu upłynie...

Jeszcze duzo czasu upłynie zanim HDTV stanie się popularny, ludzie mają stare odbiorniki lub nowe bez HDTV.
Ja osobiście mam starego Heliosa który dziala juz 20 lat bez ŻADNEJ NAPRAWY!
Należy mu się szacunek za to że nigdy nas nie zawiódł więc będzie u nas w domu działał dopóki się nie zepsuje.
:P
 
 
dopesc 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 247
Skąd: Warszawa-Bródno
Wysłany: 31-08-2006, 13:55   

Hmmm ? to ze masz stary bez awaryjny telewizor nie oznacza ze nie wprowadza HDTV. Z tego co wiem to np grupa ITI czyli grupa ktora tworzy tvn24 itd jest juz gotowa do wysylania sygnalu o podwyzszonej jakosci.


NIe sugeruj sie tym co ty masz bo nikt czekac na ciebie nie bedzie napewno.
_________________
 
 
logic 
Klikacz

Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 2
Wysłany: 11-09-2006, 01:56   

dopesc napisał/a:
Z tego co wiem to np grupa ITI czyli grupa ktora tworzy tvn24 itd jest juz gotowa do wysylania sygnalu o podwyzszonej jakosci.


Dokładnie tak. Można sobie o tym poczytać na ich blogu http://www.telewizjanowejgeneracji.pl
Ceny odbiorników HD są coraz niższe. Wydaje mi się że HDTV stosunkowo szybko rozpowszechni się w Polsce. W końcu są kraje gdzie jest już standardem.
 
 
Filip 
easy master

Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 30
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-09-2006, 16:23   

Podzielę się z Wami informacjami, które wyciągnąłem od Montera, który zakładał mi internet w ostatni piątek.
Otóż zagadnąłem go o HDTV i zostałem zaskoczony odpowiedzią, jakoby UPC nie wprowadzała HDTV, gdyż dział odpowiedzialny za prognozę sprzedaży podaje, że właśnie zbyt mała jest ilość odbiorników zgodnych ze standardem HDTV, w związku z czym nie opłaca im się wymiana dekoderów na te obsługujące telewizję HD.
Potem powiedział, że UPC ma już infrastrukturę do przesyłania obrazu wysokiej rozdzielczości, bo taki sygnał wymaga łącz o przepustowości 3Mbit/s, a oni mają przecież o wiele, wiele więcej. Dodał, że nie opłaca się także uruchamiać HDTV i dostarczać ewentualnie dekoderów do przetwarzania sygnału HD na taki zwykły, jak mamy obecnie.

Co zaś się tyczy platformy ITI, to chyba się pospieszyli i zagalopowali w swoich planach...dziś mecz Ligi Mistrzów zobaczymy w...TVN Turbo :) a miało to być pierwsze mocne uderzenie telewizji w HD :) Szkoda, ale poczekajmy :)
A swoją drogą, nie wiecie, czy chello, podobnie jak w poprzednim sezonie, udostępni darmowy dostęp do serwerów UEFA, na których można będzie oglądać mecze przez internet?

pozdrawiam!
 
 
mgs 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 331
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-09-2006, 14:36   

platforma iti startuje 22 września
 
 
 
logic 
Klikacz

Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 2
Wysłany: 20-09-2006, 01:29   

A orientuje się ktoś czy podali juz pełny wykaz oferowanych kanałów?
 
 
kubakj 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 46
Wysłany: 22-09-2006, 02:33   

logic napisał/a:
A orientuje się ktoś czy podali juz pełny wykaz oferowanych kanałów?


na 100% beda wszystkie TVNy :)

Do tego Discovery pakiet. Discovery ma byc w HDTV.

Do tego pewnie Jetix, Cartoon Network, Cinemaxy, kanaly Zone, NGC i inne kanaly wspolne z Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu.
 
 
OZZZZZ 
easy master


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-11-2006, 21:37   

TVN to nędza, to komunistyczne stacje, z mocno przegiętym podejściem do polityki ( SLD jest cacy, PO jest cacy, a reszta już jest bardzo zła )
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-11-2006, 21:49   

OZZZZZ, tylko nie wyskakuj tu z jakaś polityką, pozatym to co napisałeś to bzdura. jak mogą to być komuniści i jednocześnie twierdzić że PO cacy ? PO przecież strasznie nie lubi komunistów i zwalcza ich na wszelkie możliwe sposoby.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: