Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OVERNET problem z download
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-02-2005, 03:13   

arrus napisał/a:
Pisanie, że torrent zaprojektowany jest do legalnego użytku jest bezcelowe, bo właściwie o każdym programie p2p można by tak napisać

O nie różnica jest i to duża, torrent powstał z prostej przyczyny tworząc coś dużego co chcemy udostępnić w internecie potrzebujemy bardzo szybkiego łącza, zwłaszcza gdy zaczną to ściągać tysiące czy dziesiątki tysięcy ludzi. Tak więc wymyślono coś dzięki czemu każdy może stworzyć własną dystrybucję swojego ulubionego systemu i udostępnić ją w internecie. Przez pierwszy rok czy może nawet trochę więcej piraci nie interesowali się tą siecią wcale.
Overnet powstał natomiast ponieważ bano się ataków na serwery emule tak jak miało to miejsce w przypadku kazy czyli, cała sieć ogólnie była projektowana do przesyłania plików których nie można legalnie rozprowadzać inną drogą (zaznaczam, że nie legalne są w różnych miejscach różne rzeczy przykładowo u nas są to niektóre programy, a za które w Chinach nikt nie ściga za to zakazane są tam inne rzeczy które u nas są legalne). W prawdzie overnet nie jest doskonały ale posiada wiele rozwiązań które w przypadku wymiany legalnymi danymi jedynie przeszkadzają (spowolnienie transferu przez spore dodatkowe narzuty, nieznajdywanie wszystkich źródeł szukanego pliku itd.)
arrus napisał/a:

A nie oszukujmy się, torrent jest głównie używany przez ludzi do ściągania nielegalnego stuffu..tak jak i eMule i wszystko inne.

Dlaczego tak uważasz ? Pytałeś się wszystkich użytkowników internetu osobiście ? a może chociaż śledzisz ruch na głównych łączach ?
To, że znasz kilka (lub kilkanaście) stron z nielegalnymi danymi nie znaczy wcale, że jest to główne zastosowanie tej sieci. Rozumowanie na zasadzie skoro ja tak robię i moi znajomi tez tak robią to znaczy, że wszyscy tak robią, jest całkowicie błędne co więcej bardzo niebezpieczne dlatego należy z nim walczyć.
Jeśli chodzi o torenta to działa on na zasadzie podobnej do ftp tylko, że umożliwia postawienie serwera na stosunkowo słabym łączu, czy to znaczy, że również większość serwerów ftp zawiera nielegalne dane ?
A a http czy to też w większości nielegalny stuff. Zrozum nie da się ustalić ile % serwerów www ftp czy torrenta zawiera nielegalne dane.

Polecasz jeden konkretny program do torrentów, czy uważasz, że jest on lepszy od innych, bo napewno nie ściąga on szybciej, owszem ma swoje zalety ale ma też sporo wad, dla równowagi polecam zainteresować się klientami generic (pierwszy i najbardizej podstwowy) tornado i azureus (jeszcze dla osób korzystających z wielu sieci jednocześnie mlnet) każdy jest inny posiada inne wady i zalety, pozwól wybrać ten który będzie najbardziej odpowiadał.
  marekd@jabberpl.org
 
marcel599 
easy master


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 31
Skąd: gdansk
Wysłany: 27-02-2005, 08:43   

fajnie pieknie wszystko opisaliscie ale ja z tego malo rozumiem . :)

ps. czy chello juz wam przyspieszylo :?: bo u mnie jeszcze nie .
 
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 27-02-2005, 11:02   

arrus, nie kłóć się z Markiem, bo on, w przeciwieństwie do Ciebie, wie o co chodzi. Dwie wspomniane sieci różnią się zasadniczo i nie ma co do tego wątpliwości.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
marcel599 
easy master


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 31
Skąd: gdansk
Wysłany: 27-02-2005, 12:48   

zrobilem test portu i wyskakuje cos takiego : error on ip 83.144......!
This means you will likely receive a firewalled status within the client. The Help for Firewalled Users page is a good place to go for help

co to ?
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-02-2005, 15:01   

Sprawa wolnego działania zaczęła się powoli wyjaśniać, przyczyną jest jakiś kolejny klient wykorzystywany przez oszustów co ściągają a nie chcą wysyłać, sprawa znana była od dawna, ostatnio tylko jakiś się większy wysyp zrobił, jak się kilku takich podłączy to są efekty, że niby dużo się wysyła a nic nie schodzi.

marcel599 możliwe, że sam blokujesz jakieś porty na swoim własnym firewalu sprawdź to w pierwszej kolejności. Do przetestowania portów w ogólnym przypadku najlepszy (najpewniejszy) jest nmap
aby przetestować przykładowo wszystkie porty tcp z zakresu 4000-9000
nmap -sT -P0 -p 4000-9000 twój.ip
aby przeskanować porty udp zamiast -sT daj -sU
można też wykorzystać graficzną nakładkę nmapfe tam da się to wszystko wyklikać
Tylko, że powinien to zrobić jakiś kolega z innego komputera (jak nie znasz nikogo takiego daj znać na pm mogę to zrobić osobiście).
Dostaniesz dokładne informacje na temat tego które porty są zablokowane które po prostu zamknięte ale dostępne a które są otwarte czyli aktualnie wykorzystane.
  marekd@jabberpl.org
 
arrus 
Klikacz


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 11
Wysłany: 28-02-2005, 11:51   

O rany przecież ja się z nikim nie chcę kłócić :D Wiem, że nie podlega wątpliwości, iż te dwie sieci się różnią, tyle że korzystając z obydwu można ściągnąć właściwie co tyko dusza zapragnie, Torrentem nowsze rzeczy, eMulem starsze i rzadsze i na tym głównie polega podobieństwo..Zresztą obydwie to p2p. Ale już dość :wink:
Korzystałem z wszystkich programów, które poleciłeś (a więc generic, azureus, tornado i inne) ale niestety żaden z nich nie pozwolił mi uzyskać takiej prędkości jaką mam w BitComecie, więc jak narazie jest to dla mnie klient numer 1.
Marcel może masz ustawioną zaporę w karcie sieciowej?
Pozdrawiam

[ Dodano: Pon 28 Lut, 2005 ]
Aha, i jeszcze chello nie przyspieszyło...Ciekawe ile dane nam będzie czekać :|
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: