Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto zmienić net24 na chello
Autor Wiadomość
balek 
easy master

Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 26
Wysłany: 16-10-2006, 01:02   Czy warto zmienić net24 na chello

Pytam w tym dziale, bo chcę zmienić głównie ze względu na p2p, chcę więcej i szybciej ściągać.
Kończy mi się umowa z netią i rozglądam się za ofertami i korzystniejsze warunki miałbym właśnie w chello. Więc tak w netii moge zwrzeć nową umowę za 69zł brutto za prędkość 640/128 i 40 GB limitu, a chello light 35zł za pierwsze pół roku i 70zł za następny rok, także warunki dużo lepsze w UPC i już miałem zamawiać i trafiłem na to forum i tak czytam problemy z siecią p2p więc nie wiem czy jest sens zmieniać. W netii wiem że będę ściągał cały czas wykorzytsując łącze na maksa tzn ok. 80 KByte/sek, a tu widze że ludzie mają problemy ze ściąganiem przez p2p, więc jaki transfer moge uzyskać w osiołku jak bede miał chello? I czy w ogóle te ograniczenia odgórne sieci p2p, to dotyczy wszystkich użytkowników i występuje cały czas? czy może to tylko problemy lokalne i przejściowe?
Z góry dzięki za pomoc!
pozdr
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-10-2006, 03:13   

balek, p2p działa dobrze ale nie opłaca Ci się zmieniać netii na chello
1 tam masz 40GB limitu, ale możesz to od czasu do czasu przekraczać (przytną cię dopiero jak przekroczysz 3 razy z rzędu), w chello light będziesz miał 30GB którego nie możesz przekroczyć, co więcej jeśli skończy Ci się już umowa "promocyjna" możesz podpisać normalną w której nie ma już limitu.
2 w chello taka cena obowiązuje tylko na początku - potem gdy umowa się skończy będzie dużo drożej, w netii masz gwarancję, że cena potem nie wzrośnie.
3 weź pod uwagę że w osoiołku liczy się głównie upload w chello light możesz ustawić max 192kb/s (czyli tylko odrobinkę wyżej niż w netii) jak dasz więcej przestanie Ci ściągać
  marekd@jabberpl.org
 
balek 
easy master

Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 26
Wysłany: 16-10-2006, 15:52   

Marek wielkie dzięki za podpowiedź
I chyba skorzystam z twojej rady, bo oprócz tego co napisałeś to trzeba wziąść pod uwagę, że takie warunki w chello miałbym tylko gdybym jednocześnie wziął od nich telefon. Co prawda w UPC jest tańszy abonament za telefon, ale po pierwsze po zakończeniu promocji będzie pewnie taj jak piszesz z internetem, czyli wcale nie taniej a po drugie to jakość chyba jednak nie jest taka sama jak w zwykłym stacjonarnym i do tego zdarzają się problemy techniczne a ja w sumie na netię (ani na telefon ani interent) nie mogę narzekać więc chyba szkoda zachodu.
pozdr
 
 
toomaas 
Klikacz

Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 17
Wysłany: 16-10-2006, 21:40   

Ja właśnie zmieniłem net24 na chello i w życiu już nie wrócę do Netii. Nie wiem może kwestia miejsca zamieszkania, centrali czy coś (mieszkam w Lublinie), ale przy Net24 nie miałem 3 godzin w kupie żeby mi nie zerwało połączenia. Działało to koszmarnie wolno. Natomiast dziwię się o limitach o których Piszesz na Net24 bo ja o żadnych nie słyszałem i żadnych w umowie nie widziałem. Miałem net24 komfort+ i zmieniłem na chello light. Płaciłem 95,4 a teraz płace 65 i umowa na rok. Mam pełny pakiet UPC (telewizja).
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-10-2006, 22:04   

toomaas, w netii limity są tylko przy umowach "promocyjnych" przy normalnych nie ma ich wcale, zresztą nawet tam gdzie są można ich nie zauważyć bo tak jak już pisałem poprzednio trzeba przekroczyć co najmniej 3 razy pod rząd aby cokolwiek zrobili
  marekd@jabberpl.org
 
balek 
easy master

Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 26
Wysłany: 16-10-2006, 22:22   

toomaas napisał/a:
Ja właśnie zmieniłem net24 na chello i w życiu już nie wrócę do Netii. Nie wiem może kwestia miejsca zamieszkania, centrali czy coś (mieszkam w Lublinie), ale przy Net24 nie miałem 3 godzin w kupie żeby mi nie zerwało połączenia. Działało to koszmarnie wolno. Natomiast dziwię się o limitach o których Piszesz na Net24 bo ja o żadnych nie słyszałem i żadnych w umowie nie widziałem. Miałem net24 komfort+ i zmieniłem na chello light. Płaciłem 95,4 a teraz płace 65 i umowa na rok. Mam pełny pakiet UPC (telewizja).

No to miałeś pecha, bo ja (pomijając problemy ze zrywaniem połączenia z mojej winy - bo miałem zużyty kabel - myślałem że to u nich przyjeżdżali pare razy sprawdzali, mówili że u nich ok i w końcu doszłem, że mi się kabel zużył bo sam sobie go kładłem) praktycznie nigdy nie miałem problemów. Jednego dnia nie było netu bo coś w centrali siadło a tak poza tym rewelka. Telefon od początku mam z netii i nie było nigdy takiej sytuacji żeby nie działał.
Co do ograniczeń to do tej pory też nie mam ograniczeń (ale ile można ściągnąć przy 128? :roll: ), dopiero jak podpisze cyrograf na nastęne dwa lata to będe miał 40GB.
pozdr
 
 
Claudec 
Klikacz

Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 4
Wysłany: 28-10-2006, 17:32   

Ja mam net24 640kbps i nie mam powodu do narzekania, nie wiem czy warto rezygnowac z internetu ktory dobrze dziala...
Na tym forum zauwazylem ze masa ludzi narzeka na wolne dzialanie internetu chello oraz wypadanie pakietow.
W moim miescie jest UPC ale jeszcze chello nie wprowadzili, patrzac po ofercie
512/64kbps to raczej kiebsko.
Ludzie zwracaja uwage tylko na download a upload (64kbps) jest bardzo maly, 64kbps to chyba malo nawet jak na rozmowe przez skype.
Na lacze 640 dostalem 160kbps uploadu a i to nie jest duzo ;)

Jedno co mnie rozbawilo, tutaj na forum gdzies trafilem na linka do testowania lacza, bylem troche zdziwiony kiedy test wypad lepiej niz sie spowiedzialem :D
Lacze mam 640kbps a wedlu tego testu pokazalo ze mam lacze 754kbps :|

Zerknijcie sobie na ten test:
http://dsl.cz/rychlost.php

Na nim pokazuje tak jak ma pokazywac.
 
 
kjungst 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 233
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-10-2006, 17:49   

Kod:
edno co mnie rozbawilo, tutaj na forum gdzies trafilem na linka do testowania lacza, bylem troche zdziwiony kiedy test wypad lepiej niz sie spowiedzialem :D
Lacze mam 640kbps a wedlu tego testu pokazalo ze mam lacze 754kbps :|

Tego nie skomentuje... Nie chce obrazić przedmówcy... Kto dalej wierzy internetowym miernikom prędkości ???
 
  kjungst
 
Claudec 
Klikacz

Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 4
Wysłany: 28-10-2006, 18:07   

kjungst, zalezy gdzie sprawdzasz ta predkosc, pod linkiem:
http://dsl.cz/rychlost.php zawsze pokazuje mi 640kbps lub odrobine mniej.

Zdziwilo mnie to bo kazdy komu net wolniej dziala sprawdza predksoc lacza przez jakis lipny tester ktory zawyza predkosci.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-10-2006, 21:14   

dsl.cz to jedna z gorszych tego typu stron potrafi pomylić się nawet o 2 rzędy wielkości a co dopiero o kikadziesiąt % (na łączu grubo ponad 100Mbitów pokazywał 1 Mbit)
U mnie w domu tego typu stronki też głupoty pokazują zazwyczaj mocno zawyżają choć bywa, że czasem i zaniżają.
  marekd@jabberpl.org
 
patryk_85 
easy master

Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 22
Wysłany: 29-10-2006, 16:31   

Ale pamiętajcie też że NETIA gwarantuje łacze o minimalnej przepustowości 640kb/s. Z tego co wiem jeżeli komuś łącze nie wyciąga pełnej szybkości to potrafią zwiększyć synchronizacje do 800kb/s. Inna sprawą jest że prędkość jest ograniczona na portach do 640kb/s, takze te 754kb/s to bajka (wiadomo jak działają te internetowe mierniki :P ) ale w wyciągniecie pełnego 640 w netii uwierze. Swoją drogą jak to jest w UPC??
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-10-2006, 17:10   

patryk_85, netia ani żaden inny dostawca nie gwarantuje minimalnych przepustowości
  marekd@jabberpl.org
 
balek 
easy master

Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 26
Wysłany: 29-10-2006, 17:15   

patryk_85 napisał/a:
Ale pamiętajcie też że NETIA gwarantuje łacze o minimalnej przepustowości 640kb/s. Z tego co wiem jeżeli komuś łącze nie wyciąga pełnej szybkości to potrafią zwiększyć synchronizacje do 800kb/s. Inna sprawą jest że prędkość jest ograniczona na portach do 640kb/s, takze te 754kb/s to bajka (wiadomo jak działają te internetowe mierniki :P ) ale w wyciągniecie pełnego 640 w netii uwierze. Swoją drogą jak to jest w UPC??

640 osiągam bez problemu i to często, często jak ściągam coś z http to transfer oscyluje w granicach 80 KB/s z p2p dochodzi do sześćdziesięciu kilku KB/s

A wracając do tematu to zostałem przy net24 na następne 2 lata

pozdr
 
 
Claudec 
Klikacz

Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 4
Wysłany: 30-10-2006, 13:43   

Netia daje synchro modemu 800/224kbps w realu predkosci mam 640/160kbps
 
 
patryk_85 
easy master

Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 22
Wysłany: 31-10-2006, 16:33   

Marek napisał/a:
patryk_85, netia ani żaden inny dostawca nie gwarantuje minimalnych przepustowości

Chyba ze to sie zmieniło w ciągu ostatniego miesiąca, jescze z miesiąc temu w umowie było wyraźnie napisane gwarancja przepustowości 640kb/s
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: