Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello ULTRA Transfer faktyczny
Autor Wiadomość
Rafi_Z 
easy master

Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 21-05-2006, 23:04   chello ULTRA Transfer faktyczny

Witam!!

Powiedzcie mi jak wam chodzi chello Ultra??
Chciał bym przeskoczyc na nie ale mogą być kłopoty z transferem w Bydgoszczy podobno i trudno powiedziec czy będą mi w stanie zakładać. Tak czy inaczej jeśli było by bez limitu to mozna iść na małe ustępstwa w tej sprawie.
Wisi na jednym łaczu 7 kompów więc zamiast brać łacze z limitem i płacic za prąd serwera przydzielający ludziom limitu wolał bym 12Mb na małym routerku i grała by gitara. Taniej to jak DSLka w TP wyjdzie a zresztą szybkiej mi pewnie by nie założyli bo centrale mam ok 2km od siebie no i 2 letnia umowa itp.

Pozdrowionka!!!
_________________
Ostatnio zmieniony przez Anna 19-06-2006, 08:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 23-05-2006, 13:50   

nie wiem, czy Cie to zainteresuje, bo to info z krakowa, nie z bydgoszczy - ale podejrzewam, ze podobne zjawisko wystepuje wszedzie - tzn. wahania transferu zwiazane z pora dnia, tzn sa godziny takie, w ktorych bez problemu osiagam max przy sciaganiu duzych plikow z szybkich serwerow, a sa takie godziny, gdzie jest mniej wiecej 5-6 megabitow/s ... i to podobno jest norma - jak dzwonilem do chello, to mi powiedzieli, ze srednia dobowa 8 mega, to jest norma dla chello ultra.
 
 
grimmey 
light master

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-05-2006, 22:13   

wszystko zalezy skad bedziesz sciagal , jesli z publicznych trackerow bt , emule , dc++ to sie nie dziw ze moze isc wolno ale jesli masz axx na topsite'y albo elitarne strony bt nie mowie tu o polishtracker czy torrentleech to bedzie leciec full lacza , zreszta nie wiem jak jest u ciebie w miescie ale w Warszawie wszystko jest w porzadku
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-05-2006, 04:32   

Ja tam korzystam tylko z publicznych legalnych serwisów i zawsze idzie mi full łącza, nie musze się też martwić o to czy ktoś będzie chciał to potem odemnie ściągać.
  marekd@jabberpl.org
 
grimmey 
light master

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-05-2006, 09:45   

to dobrze , ale jest duza roznica miedzy obydwoma laczami a light nie wymaga ludzi z poteznymi laczami czy wieksza ich ilosc bo praktycznie 2-3 osoby i idzie ci full lacza , inaczej jest z ultra to jest po prostu loteria

na publicznych stronach gdzie czesto sa ludzie ze slabszymi laczami , trudniej jest osiagnactransfer maxymalny niz na stronie gdzie sa ludzie z poteznymi laczami
 
 
///BMWAndDriver 
easy master

Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 42
Skąd: Wawa / Bemowo
Wysłany: 29-05-2006, 04:41   

Dwóch kumpli ma chello Ultra. Rzadko osiągają max. transfer.Bardzo rzadko. Ale te 3-4 MBITy czy 5-6 MBItów z szybszych serwerów na polskie warunki to i tak świetny transfer. Szkoda że chello Ultra jest tak drogie. Jego plus to brak limitów, ale IMHO limitów nie powinno być w żadnej opcji.
Na Emule jeden kumpel osiąga transfery rzędu 5-8 MBIT, co uważam że jest świetnym wynikiem. Jedynie upload w Ultra jest kiepski.
 
 
k1ngpin 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-05-2006, 23:30   

No nie wiem. Ja zawsze trafiam na ludzi który oscylują w maksymalnych transferach w chello. Pewien znajomy z pt osiąga prawie zawsze maksymalne transfery, czy to na jednym pliku (tylko przy dobrym uploaderze) czy w kilku sesjach. Realnie rzecz biorąc z chello ultra da się wycisnąc download około 1490 kB/s, a upload troszke mniej niż 125 kB/s.
 
 
 
Rafi_Z 
easy master

Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 05-06-2006, 19:46   

Może jest ktoś z Bydzi kto podpowie jak działa :?: Warszawka Warszawką ;)
_________________
 
 
 
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27-08-2006, 11:36   

nikt z bydgoszczy nie napisze jak to dziala niestety, sa tu tylko 2 osoby z tym, mala prawdopodobne ze sie tu znajda :P sam jestem tym zainteresowany, juz niedlugo bedzie u mnie w bloku i chyba sobie zaloze, jezeli szkieletowka to pociagnie ;/
 
 
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 27-08-2006, 19:36   

upload sie trzyma ladnie jak przy szybszym wysylaniu w plusie a down..

tb.JPG
mam max down ustawiony na 1400 zeby spokojnie filmiki na googlach ogladac itp
Plik ściągnięto 17540 raz(y) 10,12 KB

_________________
 
 
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28-08-2006, 01:48   

no ladnie to wyglada ladnie. pogadam z technikami jak to u nas realnie wyglada, wawa to jednak troszke wieksze miasto, wiecej netu tam macie ;)
niech juz robia ta przebudowe a co mi tam, szybsze od 2Mbps bedzie na 100%...
 
 
 
Rafi_Z 
easy master

Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 04-09-2006, 07:20   

Nio i mam w końcu chello ULTRA :-) )) Mam dopiero 3 dni i transfery na numion.com trzymały się 12Mbit bez względu na porę dnia. Zobaczymy jak w dni powszednie gdzie jest bardziej obciążona sieć. Jeszcze Torrentem zobaczymy ile się wyciśnie. Jeśli chodzi o wczytywanie stron to utrzymuje się poziom ok 600-700Kbit co na dobrą sprawe wystarcza
_________________
 
 
 
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 05-09-2006, 19:45   

mozna spytac z jakiej ulicy jestes ? dlugo trwalo zanim sie dowiedzieli czy jest taka mozliwosc w Twojej lokalizacji ?

Thx za info, w koncu ktos uchwytny z ultra w BDG ;)
_________________
 
 
 
Rafi_Z 
easy master

Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 06-09-2006, 18:52   

Ja Ci powiem tak.
Najpierw dzwoniłem czy by mi mogli założyć ale to było ze 3 miesiące temu.
Na odpowiedz sprawdzenia możliwości technicznych czekałem ze 2 tygodnie ale uzyskałem negatywna odpowiedz i kazano mi się dowiadywac w sierpniu.
Rozmawiałem wtedy na forum na ten temat i sie dowiedziałem że przyczyną odmowy może czasami byc np. chęć dzielenia łącza itp. (zobacz moje posty na ten temat)
W sierpniu dostałem zgodę na 12Mbit i mam od 2-go Września.
Jeśli chodzi o lokalizacje to oś. Błonie ul. Okrzei 2 (mrówkowiec :-)
_________________
 
 
 
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12-10-2006, 13:35   

No mi glownie chodzi czy jest mozliwosc, bo sama zgoda to juz sobie zalatwie.
hehe wiem gdzie to, zakladalem juz w Twoim bloku chello ;]
niestety to mi nic nie da bo mieszkam kawalek dalej, Sklodowska ;]
no coz pozostaje mi dalej czekac az wlacza moje bloki i wtedy nekac ich

edit:
no i jest zgoda na ultre ;D w poniedzialek sie okaze jak to bedzie u mnie smigac :)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: