Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello light
Autor Wiadomość
pawello80 
Klikacz

Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 6
Wysłany: 27-09-2006, 19:14   chello light

Witam Wszystkich:) Chcialbym sobie zalozyc chello,a konkretniej chello light.Chcialbym poznac Wasze opinie o tej ofercie.Czy szybko chodzi?? jak chodzi p2p,jakie sa rzeczywiste predkosci a nie podawane w arkuszach,wogole wszystko co chcecie powiedziec o tym necie.Dzieki z gory.Pozdrawiam :)
 
 
 
TerbI 
easy master

Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 39
Wysłany: 27-09-2006, 19:29   

Mam chello light od ponad roku..przez ten czas były tylko dwie krotkie awarie, przynajmniej u mnie w trojmiescie, lacze stabilne a dzieki torrentowi nie mam zbyt duzych problemow aby osiagnac maxa czyli jakies 170-175 kB. Wczesniej moglem narzekac na dosyc niski limit te 15 gB to naprawde nie bylo duzo, ale majac 30 juz masz jakis komfort.. mozesz znalesc odpowiednie proporcje p2p, gier online, www a spokojnie mieszcze sie w limicie...jesli zas zamierzasz ciagnac ile wlezie to nie jest odpowiednia oferta dla ciebie bo jak sie naprawde postarasz to limit moze byc przekroczony po 3-4 dniach.
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-09-2006, 21:51   

U mnie - również w Trójmieście w samym tylko lipcu było 5 długich awarii, a potem jeszcze 4 w sierpniu i na początku września o krótkich w ogóle nie wspominając (no ale wcześniej działalo dobrze - a mam chello od 3 lat), pozostaje mieć tylko nadzieje że to jakieś lokalne przejściowe trudności niedługo mina i będzie po staremu.
Jednak jeśli już działa to działa bardzo dobrze pingi niskie, transfery zbliżone do maksymalnych nawet w p2p z tym, że nie można jednocześnie wysyłać i ściągać z maksymalną prędkością, aby móc szybko ściągać trzeba ograniczyć wysyłanie do około 75%, ip prawie jak stałe, gdyby nie te przerwy w działaniu to same dobre rzeczy można tylko powiedzieć o tym jak działa internet.

Niestety wyjątkowo złośliwa i niekompetentna - np dzwoni się do nich zapytać co się dzieje i dostaje odpowiedź "ja nic nie wiem, może jutro ktoś to sprawdzi", na następny dzień dzwoni się jeszcze raz z pytaniem dlaczego nie działa i kiedy wreszcie włączą a oni dalej udają że nic nie wiedza i że nawet nikt nie zgłaszał a pół miasta bez kablówki internetu (a ci co mieli u nich wykupiony voip również bez telefonu)

Coraz częściej pojawiają się też sygnały na forum, że próbują oszukiwać na rachunkach - trzeba na to bardzo uważać.

Jeśli się zdecydujesz przeczytaj koniecznie cała umowę ze wszystkimi załącznikami, najlepiej 3 razy i jeszcze poproś kogoś innego o jej przeczytanie, bo jest tam sporo haczyków, np że jest limit i że jeśli zapomnisz rozwiązać umowę po roku podniosą cenę o dowolnie dużą kwotę - w praktyce o około 50% (przygotuj się na to, że to co najważniejsze będzie napisane czcionką 6pkt a osoba z która podpisujesz umowę będzie Ci narzeklała nad głową, że jej się spieszy).
  marekd@jabberpl.org
 
dopesc 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 247
Skąd: Warszawa-Bródno
Wysłany: 27-09-2006, 22:03   

Marek, ma racje

Podpisywanie umowy to wogole pomylka.
Powinni zajac sie tym w urzedzie ochrony konsumenta.
Umowa powinna byc pozostawiona przez instalatora i ewentualnie przeslana na adres UPC . Ale nie! instalator sie spieszy wiec nie da wam dobrze jej doczytac a nawet jak doczytacie i powiecie nie to sorry ale tak sie narobilem a pan teraz widziwia itd.
_________________
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-09-2006, 09:56   

dopesc napisał/a:
Marek, ma racje
ale niezupełnie
Zamawiać chello najlepiej u przedstawiciela który przyjdzie do domu klienta i poświęci mu tyle czasu ile będzie klient wymagał.
Przedstawiciel także ma wszystkie regulaminy , załączniki , umowy itd.
Przed zamówieniem usługi klient może te wszystkie dokumenty ,które będzie podpisywać po zainstalowaniu przestudiować nawet ze swoim prawnikiem .
Instalatorzy i technicy nie mają wiedzy na temat kruczków i zapisów małą czcionką w dokumentach.
Ich praca polega na technicznym podłączeniu klientowi usługi.
Klient który zdecydował się na usługę powinien wcześniej zapoznać się ze wszystkimi aspektami umowy.
_________________
 
  budry
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-09-2006, 20:30   

Ale uwaga bardzo często zdarzają się przedstawiciele którzy strasznie kłamią,
np ten u którego ja zamawiałem jeszcze w 2003r na pytanie a jak jest z limitem odpowiedział nie ma żadnego limitu na to ja przecież wiem, że jest 15GB (oczekiwałem jakiś szczegółów np że liczą się tylko pobierane dane i zliczanie jest wszystko na poziomie protokołu ip) no próbował wciskać że cale nie 15GB tylko napewno więcej ale nie pamięta ile.
Twierdził też, że jeśli zdecydujemy się na instalację w tym miesiącu to po 14dniach dostanę drukarkę lexmarka, gdy się zapytałem jaka bo w umowie napisane tylko "sprzęt" a ja mam już taka jedną dziadoską drukarkę hp i mi nie potrzebna druga nie potrafił dokładnie odpowiedzieć - oczywiście drukarka okazała sie być najtańszym możliwym hp (gorszym nawet od tego co miałem) - no ale sprzęt to tez modem.
Cytat:
Instalatorzy i technicy nie mają wiedzy na temat kruczków i zapisów małą czcionką w dokumentach.
to dlaczego je podpisują ?
Pozatym jest jeszcze jeden problem instalatorzy (choć właściwszym określeniem było by dostarczyciele modemu - bo w moim przypadku nic poza przywiezienim modemu nie robili instalacje posiadałem własną, modem też sam podłaczałem) nie chcą zostawić tej umowy po instalacji i sprawdzeniu czy działa aby np przedstawiciel handlowy przyszedł na następny dzień i to z nim podpisać.
  marekd@jabberpl.org
 
patgaw 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 287
Skąd: WWA
Wysłany: 28-09-2006, 20:43   

instalatorzy nie pracuja dla upc pracuja oni dla firmy podwykonawczej wiec tak wszyskiego o chello nie musza wiedziec.
 
 
pawel_7612 
easy master


Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-09-2006, 07:01   

Hejka. :) Ja mam chello Ligcht od maja 2006.W tym czasie w Krakowie byla jedna krótka awaria.Jestem z Ligchta bardzo zadowolony.Bardzo dobrze zrobili zwiększajac limit do 30gb.To mi w zupełnosci wystarcza.Emule mi śmiga prawie na maxa.Mam High Id.Ogólnie na plus.Polecam! :D
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-09-2006, 12:13   

Cytat:
instalatorzy nie pracuja dla upc pracuja oni dla firmy podwykonawczej wiec tak wszyskiego o chello nie musza wiedziec.
A guzik mnie obchodzi czy zatrudniają ich normalnie czy kazali się zarejestrować jako firma podwykonawcza aby płacić niższe podatki - tak czy inaczej pracują dla nich, i podpisują w ich imieniu umowy, to że stosują takie kombinacje z formą zatrudnienia tylko źle o nich świadczy (choć tego typu praktyki są ostatnio dość powszechne, nawet zwolnili sprzątaczkę u mnie na uczelni i zrobili z niej firmę)
  marekd@jabberpl.org
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29-09-2006, 12:43   

To jak zatrudnieni są instalatorzy nie ma nic do rzeczy.
Poprostu ich praca polega na technicznym podłączeniu usługi i to wszystko.
Tak jak wspomnianej sprzątaczki praca polega na sprzątaniu a nie udzielaniu studentom informacji na temat uczelni.
Chyba że u Marka na uczelni sprzątaczka wszystko o tej uczelni wie ;)
Instalatorzy nie podpisują umów!
Dostają już podpisane umowy przez osobę do tego uprawnioną.
_________________
 
  budry
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-09-2006, 15:14   

budry napisał/a:
Tak jak wspomnianej sprzątaczki praca polega na sprzątaniu a nie udzielaniu studentom informacji na temat uczelni.
jak nie ? praca sprzątaczki polega przedewszystkim na udzielaniu informacji, od sprzątania są studeńci.

A co do umów to właśnie, że je podpisują - dostają tyko częściowo wypełnione sami wypełniają resztę i po upenieniu, że wszystko się zgadza podpisują.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: