Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CZY KTOŚ TO ROZUMIE?? ZAGADKA MATEMATYCZNA ;)
Autor Wiadomość
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 22-09-2006, 22:21   CZY KTOŚ TO ROZUMIE?? ZAGADKA MATEMATYCZNA ;)

Otrzymałem następujący rachunek z UPC, wypiszę wyłącznie część dotyczącą internetu bo jest ona najciekawsza:

Opł. cząstkowa chello CLASSIC 1szt -77,73 ( netto ) -94,83 ( brutto )
Opł. cząstkowa chello CLASSIC 1szt 110,31(netto ) 134,58(brutto)
chello classic - abonament 1szt. 122,13 (netto) 149,00 (brutto)
szybsze wysylanie 16,39 (netto) 20,00 (brutto)
----------------------------------------------------------------------------------
RAZEM= 208,75 (brutto) mam do zapłacenia za chello classic + szybsze wysyłanie!!!!


Nie ma takich cen w cenniku, gdybym przez cały miesiąc kożystał z opcji na czas nieokreślony dla posiadaczy pełnego pakietu telewizji + szybsze wysyłanie, to powinienem zapłacić 169zł BRUTTO

Pani w infolinii UPC w dziale rozliczeń, najpierw przyznała mi racje że coś!! jest źle naliczone a po skonsultowaniu się z księgowoscią twierdziła uparcie że jest dobrze wszystko policzone. ( widocznie opier... dostała )

Słucham, ma ktoś pomysły? :P
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-09-2006, 23:02   

Pewnie próbują Cie oszukać (nie tobie pierwszemu się to przytrafiło), zgłoś na policję próbę wyłudzenia, a do urzędu skarbowego że kantują z fakturami vatoskimi (dając tym podstawę do wyłudzania niezależnego vatu na szeroką skalę), o ile policja ma to raczej gdzieś to kilka takich zgłoszeń o podejrzewanym kancie do US i już im tam zrobią porządki w papierach.

Oczywiście nic nie płać do czasu przysłania faktury na poprawna kwotę.

Mnie też próbowano oszukać w podobny sposób wystarczył jeden telefon i nagle wszystko wyprostowali i po około tygodniu przyszedł rachunek oraz faktura na właściwa kwotę. Trzeba rozmawiać z nimi konkretnie, jest błąd czy nie ma bo podjeżewasz przestępsto wyłudzenia i oszustwo na podatkach, chcesz się upewnić czy to nie pomyłka zanim sparwę zgłosisz - zobaczysz zostaniesz zupełnie inaczej potraktowany.
  marekd@jabberpl.org
 
ARobert 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-09-2006, 07:00   Re: CZY KTOŚ TO ROZUMIE?? ZAGADKA MATEMATYCZNA ;)

dziabaq napisał/a:
Otrzymałem następujący rachunek z UPC, wypiszę wyłącznie część dotyczącą internetu bo jest ona najciekawsza:

Opł. cząstkowa chello CLASSIC 1szt -77,73 ( netto ) -94,83 ( brutto )
Opł. cząstkowa chello CLASSIC 1szt 110,31(netto ) 134,58(brutto)
chello classic - abonament 1szt. 122,13 (netto) 149,00 (brutto)
szybsze wysylanie 16,39 (netto) 20,00 (brutto)
----------------------------------------------------------------------------------
RAZEM= 208,75 (brutto) mam do zapłacenia za chello classic + szybsze wysyłanie!!!!


Mi ten rachunek przypomina moj z okresu kiedy dopatrzyli sie zreszta slusznie ze w ktoryms momencie skonczyla mi sie umowa na czas okreslony. Zazwyczaj tego typu rachunki maja jakies swoje uzasadnienie i nie jest to zawsze wina UPC natomiast jest prawdą, że od ludzi z callcenter ciezko wydobyc precyzyjne uzasadnienie. Jezeli wiec jest tak ze skonczyla Ci sie umowa w srodku miesiaca to mogli skorygowac ci wartosc promocyjna do wartosci jak za czas nieokreslony i stad ta doplata.

Pozdrawiam
Robert
_________________
 
 
dopesc 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 247
Skąd: Warszawa-Bródno
Wysłany: 23-09-2006, 08:24   

Ka mialem to samo w tym miesiacyy rozliczeniowym.

Placilem za chello calssic 119 {promocja} + TV wychodzilo okolo 178-180 zl

Rachunek dostalem na 260 zl . Po telefonie pani powiedziala ze oddzwoni w ciagu tygodnia.
Minol juz tydzien i ani telefonu anipoprawionego rachunku.
Naszczescie zapisalem nazwisko tej pani i wybieram sie do biura obslugi bo inaczej z nimi kurka nie mozna.
_________________
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-09-2006, 08:47   

Sprawdz okres rozliczeniowe bo podłączając dodatkowe usługi lubią go zmieniać na 1-31 i może wszystko się zgadzać ale powinni umieś to wytłumaczyć. No i druga kwestia czy masz jakąś promocję czy nie.
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 23-09-2006, 09:31   

Generalnie to mało czytelne te rachunki mają i uważam że celowo.
Jak dostaje rachunek z Ery za komórke to wszystko jest czarno na białym napisane, nawet tabelki słupkowe porobili, ile było abonamentu, ile minut przysługiwało a ile wykozystałem, słowem można, dało się. Natomiast rachunki z UPC ( o ile nie są normalne ) trzeba za każdym razem wyjaśniać bo nikt tego nie rozumie, nawet pani z infolinii, działu rozliczeń :lol:
 
 
gabrynio 
light master

Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 133
Wysłany: 23-09-2006, 10:22   

Moze masz zalozony internet na czas nieokreslony i policzyli Ci w rachunku koszt zalozenia? Bo tylko w umowie na 12 miesiecy masz zalozenie za 1zl, w innych przypadkach placisz sporo kase.
_________________
 
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 23-09-2006, 16:46   

gabrynio napisał/a:
Moze masz zalozony internet na czas nieokreslony i policzyli Ci w rachunku koszt zalozenia? Bo tylko w umowie na 12 miesiecy masz zalozenie za 1zl, w innych przypadkach placisz sporo kase.


Internet w chello mam już od 3-ch lat, niczego ostatnio nie zakładałem
 
 
Protaz-Boy 
easy master


Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 26
Wysłany: 24-09-2006, 10:41   /tak na boku (jak mnie UPC zrobiło na 100zł)

A tak na boku wam powiem że te UPC to są takie kanciarze...mi naliczyli 100 dodatkowo bo niby nie oddałem dekodera, choc go oddałem, kwitka niedostalem bo typ który przyszedl powiedzial ze niezostawia żadnych swistków ale nie wydało mi sie to wogóle podejrzane bo byłem umówiony z nim, że ma przyjsc dokładnie o tej i o tej i był. Także wciskali mi kit jeszcze ze go nieoodalem przez 5 miesiecy jak pisałem rózne pisma to wkoncu zmienili juz ze go oddałem ale zapózno ;) . Zadnych pism mi nieprzysyłali poprostu na rachunku widniala ta sumka dodatkowa. I tak sie szarpałem z nimi prawie rok. Jak mi sie umowa skonczyła zamieniłem na Aster :mrgreen: Niepłacąc tej dodatkowej sumy. Prosiłem ich o jakies pismo zeby mi wyslali dlaczego mam to zapłacić, to juz niewiedzieli dlaczego ale mam. Okazalo sie pozniej jak juz bylem w Aster ze wyslali mi ale na maila odpowiedz... :lol: którego od miesiąca nie miałem. No co za idioci. Pozniej dostalem jeszcze przypomnienie o zaplacie i tajemniczego SMSa - żebym zapłacił :] Tez nie zaplacilem. SKierowali sprawe do działu windykacji, który mnie postraszył sądem i jakimiś "bambrami co mnie przekopią". Więc zapłaciłem bo pomyślałem, że pisemkami i tak nie wygram z nimi a działu windykacji i tak tego nie obchodzi.. :evil: A byłem ich klientem od 4 lat...kochane UPC.
 
 
wertyks 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 128
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-09-2006, 16:31   

Wczoraj przyszedł do mnie (bardzo możliwe ostatni) rachunek za Light i TV. Okres rozliczeniowy mam do 5, wg wszystkich znaków na niebie i ziemi, ten ostatni (12, cząstkowy) powinien być na 54,51 a przyszedł na... 132zł.
Oczywiście zapłacę 54,51

Faktury drukujemy z góry za miesiąc i jeszcze nie mamy takiego rozwiązania w systemie rachunkowość, by do dnia odłączenia wystawiać fakturę
- to usłyszałem na infolini.
Nawet psia mać nie będę tego komentował
 
 
ktosiek 
easy master

Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 26
Skąd: Warszawa-Ursynów
Wysłany: 26-09-2006, 22:03   

spokojnie, najprawdopodobniej przyjdzie wyrównanie. przynajmniej ja tak mialem. najpierw przyszla faktura na pełną kwote a pozniej na nast miesiac korekta.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: