Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rachunki chello
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-09-2006, 19:09   

Cytat:
A po co Wam rachunki? Numer konta + wielkość opłaty chyba wystarczy.
niewystarczy faktura jest konieczna do odliczenia opłat za internet od podatku
  marekd@jabberpl.org
 
dopesc 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 247
Skąd: Warszawa-Bródno
Wysłany: 21-09-2006, 21:31   

chello + rachunki = oszukiewanie + kara za nie zaplacenie rachunku.


Nie raz otrzymywalem rachunki od UPC (dawnwego PTK) na ktorym byly zle nalicznae uslugi.
Oczywiscie na partyline zapewniaja ze cos jest nie tak i ze oddzwonia ale jak zwykle jak nie ruszysz tylka do BOK'u to nic NIE ZALATWISZ!.

czekam juz drugi tydzien na telefon od UPC apropo blednie naliczonej faktury i nic.

Trzeba im sie zabrac za dupe to moze zmadrzeja warcholy.... :P
_________________
 
 
ozys 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 164
Skąd: Lublin
Wysłany: 21-09-2006, 22:10   

Marek napisał/a:
niewystarczy faktura jest konieczna do odliczenia opłat za internet od podatku

Ja sobie wszystkie faktury bede sciagal na dysk, jesli urzad skarbowy zechce mnie rozliczyc za internet wtedy je sobie wydrukuje, a jeszcze nigdy mnie nie sprawdzal i niech tak pozostanie ;)
Pozdrawiam.
_________________
 
 
patgaw 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 287
Skąd: WWA
Wysłany: 21-09-2006, 23:00   

pc486, dali cie na basha :D http://bash.org.pl/83707/
 
 
Grzechu 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 127
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-09-2006, 23:27   

Przejrzałem sobie regulamin jednej z promocji na chello easy i faktycznie w paragrafie 7 regulaminu jest mowa o fakturach przysyłanych na skrzynkę e-mailową. I teraz takie teoretyczne pytanie, źle naliczona faktura, klient bez drukarki, to co ma teraz zrobić? ściągnąć fakturę na twardy dysk a następnie podpiąć go w boku-u do komputera firmowego?
Najpierw zlikwidowano kasy, teraz faktury e-mailowo, ciekawe kiedy nie będzie bok tylko sama infolinia?
 
 
Wlosek 
light master

Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 55
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22-09-2006, 09:38   

males66, Przelew na poczcie też jest możliwy.
 
 
males66 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 169
Skąd: Warszawa wilanów
Wysłany: 22-09-2006, 09:42   

chodzi o to ze lecisz se z rachunkiem na poczte pani stempluje i placisz. I masz szybko zaplacone. Duzo osob tak robi
_________________
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 22-09-2006, 10:09   

dwa miesiace temu zglaszalem brak faktury i jeden konsultant mi powiedzial, ze dadza mozliwosc bezposredniego placenia ze strony 'faktury online' - m.in. przez mtransfer. Jak dla mnie to bardzo wygodne bo i tak place przelewem.

a w tym miesiacu normalnie dostalem papierowa fakture, wiec chyba ta sytuacja z fakturami na skrzynke dotyczy nowych uzytkownikow.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-09-2006, 13:20   

mtransfer był by bardzo wygodny ale niezależnie od formy płatności fakturę i tak wcześniej muszą wysłać.
  marekd@jabberpl.org
 
aqwert 
Klikacz

Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 18
Wysłany: 23-09-2006, 12:34   

Ale się właśnie zirytowałem nie zaglądałem do skrzynki chello tym bardziej że dopiero dziś miną miesiąc od założenia netu a tu faktura. Zaglądam a tu wiadomość z fakturą doszła na skrzynkę 12 a termin płatności 15. Termin 3 dni na zapłatę to chyba lekka przesada. Czy ktoś może wie, czy można zrezygnować z opcji przesyłania faktur elektronicznie i zażyczyć sobie w faktury w formie papierowej?? Bo w sumie do formy elektronicznej jest się zmuszanym przy podpisywaniu umowy. :evil:
 
 
suceed 
Klikacz

Dołączył: 22 Lis 2005
Posty: 18
Wysłany: 23-09-2006, 13:37   

Ja mam dość nietypowy problem z rachunkiem. Termin mam zawsze do 25 a rachunek jeszcze nie doszedł. Dzwoniłem do BOK i pani powiedziała, że już wysłali. Zarejestrowałem się na internetowym BOK w celu pobrania rachunku jednak tam tez go nie ma jest tylko ostatni za okres 11/08-10/09. Jak myślicie ma to jakiś związek z tym, że w październiku kończy mi się promocja? Pismo z wypowiedzeniem już zostało wysłane.
 
 
heweliusz18 
Klikacz

Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 3
Wysłany: 23-09-2006, 13:57   

zrezygnować z opcji przesyłania faktur w formie elektronicznej można nie wcześniej niż po upływie okresu promocji ( §7 regulaminu promocji)
 
 
aqwert 
Klikacz

Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 18
Wysłany: 23-09-2006, 15:30   

Chyba trzeba będzie zawiadomić instytucje zajmujące się ochrona praw konsumentów.
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23-09-2006, 16:57   

e-faktura jest jednym z warunków uzyskania promocji na chello dla nowych klientów.
Po minięciu okresu zobowiązania jeżeli ktoś chce zrezygnować z e-faktóry musi to zrobić na piśmie.
_________________
 
  budry
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-09-2006, 19:54   

Ludzie czytajcie co podpisujecie, firmy takie jak upc tylko czekają aby naciągnąć kogoś kto podpisuje nieczytając.

aqwert, Termin na zapłatę faktury minimum 14dni - przyszło później ich sprawa, możesz zapłacić później.
suceed, nieprzyszla faktura powiadom ich o tym i czekaj aż doślą, jeśli chcesz możesz zapłacić kwotę jaką uważasz za słuszną np taka jak płaciłeś do tej pory, jednak póki oni nie dopełnią swojego obowiązku nic nie musisz robić.

Do wszystkich którzy takie coś elektronicznego dostali - skontrolować czy podpisane właściwie, jeśli nie odesłać email z adnotacją że niemożliwe jest skontrolowanie autentyczności dokumentu.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: