Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
35 cyfrowych kanałów UPC na TV z DVB-C
Autor Wiadomość
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-03-2019, 19:50   

Zawsze lepiej kupić jakiś niezależny dekoder DVB-C, na którym sami możemy sobie wyszukać i poukładać programy, a nie polegać na narzuconej przez operatora liście.
Owszem teraz sytuacja nieco się zmieniła. Odkodowane zostały naziemne programy w wersji HD, które są obecne na listach dekoderów UPC. Wcześniej odkodowane były tylko wersje SD tych programów (z wyjątkiem TVP 1, TVP 2 i TVN), których na listach dekoderów UPC nie było.
Mimo wszystko nie polecam zakupu takich dekoderów. Jakby nie patrzeć jest to własność UPC i można zostać posądzonym o paserstwo. Świadoma osoba oczywiście zablokuje kanał zwrotny i niby dekoder będzie nie do wykrycia. Ja bym jednak w to się nie bawił. Lepszy niezależny dekoder DVB-C, na którym można sobie ustawić tylko te 34 niekodowane programy w wybranej przez siebie kolejności, a nie szukać ich gdzieś porozrzucanych w gąszczu innych, zakodowanych programów.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 26-03-2019, 20:10   

Skąd masz pewność, że własność UPC? Przecież starszych dekoderów nie trzeba zwracać. Jeśli od strony technicznej nie ma przeciwstawiań (tu własnie chciałabym się upewnić), wtedy koszt dekodera do DVB-C jest symboliczny, dla przezornych dodatkowo filtr KZ lub zwrotnica, wydatek kilku złotych.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-03-2019, 20:17   

Starszych, czyli tych odbierających programy tylko w SD/MPEG-2. Dekodery HD z tego co wiem jeszcze trzeba zwracać. :)
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 26-03-2019, 20:22   

Nie interesowałam się szczególnie ofertą TV i nie znam się na parametrach dekoderów UPC więc pytam. Czyli tylko nowsze, możesz napisać które konkretnie? O Horizonie wiem.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-03-2019, 20:35   

Zuzia, https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006864
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-03-2019, 20:40   

@Zuzia: UPC od dłuższego czasu poza programami HD także programy SD nadaje w MPEG-4 i sukcesywnie przełącza na ten kodek coraz więcej programów SD. Dlatego, aby odbierać wszystkie programy musisz mieć dekoder HD, a nie starego trupa SD. W chwili obecnej, z tego co pamiętam, z niekodowanych programów SD tylko TVP Rozrywka, TVP Historia, TV Trwam, Galeria UPC oraz TV Puls, Puls 2, Polsat 2 (duble, które niebawem zostaną wyłączone) nadawane są w MPEG-2.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 26-03-2019, 20:46   

Modele podajcie :) Horizon, Kaon, Mediabox (HD) ?
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-03-2019, 20:49   

No Horizony i Mediaboxy to na pewno trzeba zwracać. ;)
A starsze modele, nawet jeśli to dekodery HD, nie bez powodu zostały przecież wycofane. Mogą się np. resetować pobierając EPG, albo nawet nie ściągną aktualnej listy programów.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 26-03-2019, 20:56   

W takim razie przyznaję rację, śliski temat, faktycznie zakup z drugiej ręki ryzykowny i lepiej kupić coś nowego.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-03-2019, 08:07   

Robin napisał/a:
Zawsze lepiej kupić jakiś niezależny dekoder DVB-C, na którym sami możemy sobie wyszukać i poukładać programy, a nie polegać na narzuconej przez operatora liście.

Dekoder niezależny to takie 200-300 zł.
Czy nie opłaca się bardziej wziąć pakiet Start HD z dekoderem, albo nawet selecta?
Na 2 lata umowy powinno wyjść finansowo podobnie co zakup własnego tunera (a może i taniej), tylko tu masz 2 lata gwarancji/rękojmi na sprzęt i koniec.
Sprzęt opa ma wieczystą gwarancję.
A jak już ktoś ma powiedzmy net, to nie wierzę, że nie da się do tego dobrać tv, skoro to łącznie będzie wyższa opłata abonamentowa.
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-03-2019, 10:28   

My tu rozmawiamy o dekoderach DVB-C w kontekście zrobienia sobie mini-multiroom na kolejne odbiorniki TV po redukcji analogu. Po co opłacać kolejny abonament?
A zwykły dekoder DVB-C do odbioru kanałów niekodowanych spokojnie można kupić poniżej 100 zł. Właśnie dzisiaj do mnie ma zostać dostarczony dekoder DVB-C, który kupiłem w lombardzie za... 20 zł. :) Oczywiście sprzęt używany, ale do starego CRT-ka w kuchni w sam raz. ;)
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 27-03-2019, 10:54   

Robin, pełna racja każdy patrzy pod siebie
_________________
  ogromny
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 27-03-2019, 11:00   

Za 200-300zl to można wyrwać całkiem przyzwoity używany TV z DVB-C i dekoder niepotrzebny.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-03-2019, 17:46   

Robin,
Tuner Opticum to minimum 150 zł. Używany tez można wiadomo, tylko nie każdy chce po kimś i nie zawsze taki sprzęt zewnętrznie jakoś wygląda.
To napisz jak Ci ta używka śmiga.
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-03-2019, 20:24   

Wiadomo, z używanym dekoderem zawsze wiąże się pewne ryzyko (czy jest 100% sprawny bez jakiejś wady ukrytej, w jaki sposób i jak długo był eksploatowany, jaki jest jego stan wizualny). Dlatego przy zakupie trzeba sobie to wszystko skalkulować. Ja osobiście za używany dekoder nie dałbym więcej niż 50 zł.
Przeglądając Allegro znalazłem jednak nowe dekodery DVB-C za 69 zł z roczną gwarancją. Mają złącze SCART (więc nadają się do starszych CRT-ków), a także HDMI, Ethernet i USB (z możliwością nagrywania i timeshiftu). Nie testowałem tego sprzętu, ale wydaje się być idealnym na potrzeby odbioru tych 34 niekodowanych kanałów. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: